Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Dohányos szülők részéről...

Dohányos szülők részéről jogos a cigi tiltása a kamasz gyerekektől?

Figyelt kérdés

Kissé álszentségnek érzem, hogy míg a szülők a gyerekek előtt szívják a cigijüket, addig azoknak megtiltják a dohányzást, mondván, hogy egészségtelen.

De hát a szülő példát mutat a gyerekének.


Csakhogy gyorsan leszögezzem elejét véve a személyeskedésnek: nem rólam és a szüleimről van szó!



2015. febr. 20. 15:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Jogos. Hallgathattam volna is apamra, mert most en se tudom letenni.
2015. febr. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Jogos. Nem gondolnam hogy egy gyereknek ennyi penze legyen.
2015. febr. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Költőnő? ***** válasza:
100%
jogos. Nem hiteles, de a joga megvan hozzá és lássuk be; valóban undorító és egészségtelen. (én is dohányzom, de még így is ezt gondolom)
2015. febr. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
46%
Nem
2015. febr. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
49%

Hat eloszor is nem kene a gyerekek elott szivni mert rajuk is karos hatassal van vagyis passziv dohanyzas mivel leszivjak a dohanyfustot a tudojukre.

Masreszt egyszer igyis ugyis minden ember kiprobalja hiszen latjak hogy hany ezer-millio ember dohanyzik.

A sztulokre visszaterve a gyerek elott ez rossz pelda.

De ha a gyerek ezt latja akkor ez lesz neki a pelda es a szulo egy ido utan nem tudja korlatozni.

2015. febr. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
89%
Gyerek előtt? a már passzív dohányzás, ugyanolyan káros mint az aktív, tehát tök mindegy hogy cigizik van sem, ugyanúgy káros
2015. febr. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Én dohányzom, de a gyerek még 1x sem látott cigivel a kezemben. Pont ezért. Előttem dohányoztak a szülők, zárt térben, panelben laktunk, passzív dohányos voltam én is, külön jó illat volt, amikor anyám egyszerre főzött és cigizett egyszerre... Szerintem egyébként én is ezért lettem dohányos (terhesség alatt nem szívtam) mert ezt láttam. Nekem is mondták, hogy ne szívjam, elvették a zsebpénzt, de attól mindig cigiztem (néha a nagypapa adott párszázat, hogy "vegyek magamnak valamit"), aztán rájöttek, hogy minél jobban tiltják, annál jobban csinálom. Így elfogadták, de nyilván tartottak tőle, hogy nem fogom tudni én sem letenni.

Visszatérve a gyerekek kapcsán: szerintem én sem csinálom jól mert nagyon nem létszükség a cigeretta, de elviszem reggel oviba, míg elsétálok onnan a munkahelyemre, elszívtam egyet, ebédidőben a kv mellé még egy szálat, legutolsót meg akkor, ha lefeküdt a lányom aludni, este. Egyszerűen nem akarom, hogy belé is úgy ivódjon ez, mintha tök természetes és jó dolog lenne, de legalább nem előtte csinálom. Érezni érzi, de nem "szól érte". Viszont anyáméknak is szóltam, hogy lehetőleg ne gyújtsonak már rá a közelében, pláne a lakásban, mert na, egyszer ott kellett hagynom náluk, mikor mentem érte, a lakásban vágni lehetett a füstöt.

2015. febr. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Jogos. Bár én hallgattam volna a szüleimre, amikor tiltották. Ehelyett szó szerint kinevettem őket, mert nem volt túl hiteles a "ne dohányozz, kislányom, mert az rossz dolog" szöveg úgy, hogy közben ott volt a cigi a kezükben. A szituáció tényleg nevetséges volt, viszont igazuk volt.

Ők egyébként azzal érveltek, hogy ők már tapasztalatból tudják, hogy rossz, ezért mondják nekem, hogy ne kelljen megtapasztalnom. De ez sajna nem volt elég.

2015. febr. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyobb álszentség, amikor azok papolnak a dologról, akik nem csinálják. :D Szerinted egy dohányos nem jobban tudja, hogy mekkora szívás ez az egész? Sokba kerül, büdös, és képtelen vagy leszokni róla. És azt kívánod, bár sose kezdted volna el és milyen jó lett volna, a szüleid tiltanak vagy ha megtették, hallgattál volna rájuk...

Bár szerintem egy kamasz gyereknél mindenhogy jogos a tiltás - már csak jogszabályokat nézve is. Meg azt, hogy a kamasz gyereknek ritkán van saját pénze, amiből megvegye, lakása, amit leamortizálhat vele, stb...

2015. febr. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
24%

Így van , nagyon nagy álszentség ha ő is szívja, a gyerektől meg tiltja. Egy kamasz, már nem kisgyerek, amúgy is divat náluk a dohányzás mert az menő...

Jogos ha úgy gondolja hogy mért ne, ha a szülei is szívják.

Másrészről marhára nem jó nevelési módszer...

2015. febr. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!