Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elérhetem valahogy, hogy a...

Elérhetem valahogy, hogy a helyzet változzon?

Figyelt kérdés

Bonyolult a történet, de megpróbálom rövidre fogni, kérlek, normális válaszokat írjatok. Köszönöm.

Az egész nem tudom mikor kezdődhetett, de a napokban egyre inkább azt veszem észre, hogy bármit csinálok, a szüleimnek nem jó. Eddig nem nagyon beszéltem senkinek erről, de az utóbbi időben nem birom magamban tartani. Sok kis dolog van, amire mondják, hogy ne vegyem fel tőlük, mert nem éri meg, meg engedjem el a fülem mellett őket, de nekem igazán rosszul esnek. Múltkor például azon vesztünk össze apummal, hogy 8-kor, legkésőbb 9-kor aludnom kellene menni. Persze nem akarok, mert olyankor még nem tudok, és nem is azt várom el, hogy tenyerükön hordozzanak, hanem csak kicsit legyenek engedékenyebbek. Discoba nem járok, nem cigizek, nem drogozok, semmi felelőtlen dolgot nem csinálok, amit a korombeliek, gimnazista vagyok 4-eses tanuló. Testvérem 12 éves, és állítólag róla kellene példát vennem. 17 vagyok.

A szüleim állítják, hogy beképzelt lettem, és hogy nagyra tartom magam (szerintem nem igaz), mióta barátom lett (fél éve), de állítsak magamon. Nem érzem, hogy beképzeltebb lennék ez által... Mondják, hogy sose segítek, de kiporszívózok, elrakodok, elmosogatok, ha megkérnek rá, port törlök stb... Itt megint a húgom hozzák fel példának, mert ő jár ki apunak segíteni. Igyekszem tényleg megcsinálni mindent, de abban is csak a hibát keresik. Ritkán dicsérnek meg. Amikor versenyekre is megyek, vagy valami nem dicsérnek, hanem kérdezik, hogy minek jelentkezek rájuk...

Sok hasonló dolog történik még, de nincs idő kifejteni, viszont nagyon úgy érzem, hogy 12-nek kezelnek, de elvárják, hogy felnőttként viselkedjek. Néha beszólogatnak, ami nekem igen rosszul esik. Ez csak egy eset volt, igyekeztem röviden vázolni a helyzetet. Sokszor érzem úgy, hogy nem szeretnek, csak a húgom. Eléggé zavar, mert éreztetik, hogy semmire se vagyok jó, és hogy senki vagyok. Sajnálom, hogy ilyen zavaros a történet.

Elérhetem valahogy, hogy ne mindig a hibát lássák bennem, hanem változzon a helyzet? Higgyenek nekem (is), ne (csak) a testvéremnek? Elérhetem főleg azt, hogy ne kezeljenek 12 évesnek?



2015. máj. 19. 16:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát nem könnyű, lehet, hogy attól félnek, hogy hamarosan felnősz és el kell engedjenek, és így próbálják elvenni az önbizalmad?
2015. máj. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mit akarnak ezzel elérni, végülis lassan felnövök, még vár rám főiskola is. Önbizalmammal az a helyzet, hogy kezdem elhinni, hogy minden az én hibám, még ha mások mondják is, hogy nem. Néha csak ülök a szobában, és hallom, ahogy engem beszélnek ki... Nem jó érzés. De arra is gondoltam már, hogy én fujjom fel csak. Nem tudom, mennyire lehetséges ez.
2015. máj. 19. 16:59
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is ennyi idősen volt a legtöbb balhém a szüleimmel ugyanezek miatt, de én ilyenkor már mehettem bulizni, meg cigiztem is. Persze ez is csak rontott a helyzeten. Apám engem is ágyba akart küldeni este 9-kor, sokat veszekedtem vele emiatt, de egyszer se voltam hajlandó hallgatni rá, pedig egy agresszív ember. Azóta se nyugodott bele, pedig azóta már majdnem 10 év eltelt. Teljesen megromlott a viszonyunk. Hogy mivel lehet elnyerni a szimpátiájukat, azt nem tudom, nekem nem sikerült. De ha csak annyi a bajuk, hogy nehéz feldolgozni, hogy felnőttél, akkor ezt csak e kell fightolni és utána jóban lesztek.
2015. máj. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, tényleg nem tudom, mi lehet a baj... Igyekszem a kedvükben járni több-kevesebb sikerrel, de abban is mindig csak a rosszat látják, akkor tényleg nem tudom, mit kellene tennem... Csinálok valamit, és azért hordanak le, hogy miért nem jól csinálom. Elvárják, hogy elsőre tökéletesen menjen minden...
2015. máj. 20. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!