Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyának van igaza vagy nekem?

Anyának van igaza vagy nekem?

Figyelt kérdés

Már jó egy éve keresek melót, és sajnos mindenhonnan elküldenek mert nincs gyakorlatom.

A szüleimet évekkel ezelőtt behálózta egy figura, aki a politikában is benne van elég mélyen (remélhetőleg már nem sokáig). Először normálisnak tűnt, beleférkőzött a bizalmukba, majd jó egy évvel ezelőtt ennek köszönhetően a tényleg mindig éber és tisztességes szüleimet átbäszta nagyon nagyon sok pénzre. Azóta több ember is panaszkodik rá a városban, és szeretnének megszabadulni tőle (mármint a kapcsolatot megszakítani vele).

Nagyon haragszom/haragszunk rá, és szerettük volna megszakítani vele a kapcsolatot. Ő ezt nem igazán szeretné és mi is tudjuk hogy nehéz lesz.

Most hogy valamivel megfogjon minket mondta hogy tudna nekem szerezni állást mert neki "kapcsolatai vannak".

Mondtam anyukámnak hogy ez nem lesz jó mert tényleg nem szeretnék "elköteleződni" (mármint szivességileg) és jó lenne ha ők sem tennék.

De anyukám meg szeretné ha munkám lenne - amit persze én is - de hát nem így.

Most mit csináljak? Vállaljam el a melót aztán tegyek a fószer fejére? Nem akarom hogy azt higgyék szegény szüleim hogy nem akarok dolgozni (nem is hiszik, tudják hogy szeretnék) de szeretném ha már újra normális kerékvágásba kerülne az életünk.

Nagy szükségem lenne a tanácsotokra, hogy kívülállóként hogy látjátok ezt. (Amúgy nem keresnék sokat kb. 70-et)


2013. szept. 25. 12:18
 1/10 anonim ***** válasza:
nemet mondanék neki
2013. szept. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ne fogadd el! Ennyi pénz kereshetsz bármilyen munkával, anélkül hogy le legyél kötelezve bárkinek is!
2013. szept. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ne vállald el, ki tudja mibe keverednél. 70 ezer forint nagyon kevés, fizikai munkával vagy takarítással is tudsz ennyit keresni, ahhoz nem kell tapasztalat.
2013. szept. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
érdeklőd meg mi a munka. ha normális - törvényes munka vállald el és szarj a fejére. ha kérdőre von nyugodtan a képébe vághatod, hogy ha majd visszafizeti a családnak a sok pénzt amit kicsalt akkor majd le leszel kötelezeve. egyelőre ő az akinek felétek adósága van, ő az akinek lekéne köteleződve lenni..
2013. szept. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Elszomorít és feldühít, hogy ennyi hiszékeny ember van....ki tudja mibe keverednél!! Zavarjátok el az embert! Mi ebben olyan nehéz?
2013. szept. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az állás részéhez: irodai meló lenne és a helyen szerencsére nem ő lenne a góré, (nem is lesz az) csak benyalizta magát a főnöknek. Olyan külsős figura, bejárós. Ismerek amúgy én is pár embert azon a helyen, ha nem lenne köze hozzá ennek a fickónak akkor nem is problémáznék ennyit.

Igen, nagyon szeretnénk megszakítani a kapcsolatot, de nagyon nehéz, olyan mint egy pióca ezer lábbal. Nem is sikerült volna véghezvinnie amit csinált, évekig tartó munkája volt benne :( Csak fogom a fejem, anyukám már kérdezi hogy elküldtem-e az önéletrajzom.... Mondtam neki hogy nem lesz ez így jó, de azt mondja hogy ne érezzem elköteleződésnek :S Mit tegyek?

2013. szept. 25. 12:51
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem egyikőtöknek sincs igaza.

Én elvállalnám a munkát, úgysem ő a főnök, nem is dolgozik ott, ráadásul azt mondod, mindenki utálja. Hát akkor?? Nyilván azért vannak vele jóba, mert vannak kapcsolatai. Használd ezt ki, dolgozzál aztán tojj a fejére. Nem kell az érzelmeket belekeverni az üzletbe. Nekem is volt olyan munkakapcsolatom, ahol nem bírtam az illetőt, de ő szívességet tett nekem én is neki és ennyi. Nem kell ezt túlbonyolítani.

2013. szept. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha nincs más melód, fogadd el. Te sem sz.rod a pénzt.

Ha meg akarjátok szüntetni vele a kapcsolatot, akkor tegyétek azt. Egyszerűen többet nem álltok szóba vele. Ez miért olyan nehéz?

2013. szept. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
azért arra készülj fel, hogy azon a munkahelyen sem szeretik a patronálódat, ha ilyen ember ... tehát bekerülsz valakinek a patronálására akit ott is utálnak, de valamiért szívességet akarnak neki tenni ... ha ezt elviseled, akkor fogadd el, és ne foglalkozz az emberrel, ne vedd elköteleződésnek, mivel ott már magadnak kell teljesíteni és megfelelni
2013. szept. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem fogadnám el.

70? Ne már! Ennél még a gyárakban szalag mellett is többet keresnek!

2013. szept. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!