Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért az anyák húzzák vissza...

Miért az anyák húzzák vissza mindig a gyerekeiket?

Figyelt kérdés

Miért képtelenek felfogni hogy felnőtt, sokszor 30 év körüli "gyerekeik" már a saját életüket akarják élni.

Miért mindenki az anyja elől menekül?


Nem lenne érdemes ezen elgondolkodni?



2015. máj. 21. 10:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
79%

Engem speciel apam szokott.


Gondolom tarsfuggo, nem akar egyedul maradni, nem tetszik neki a parja/munkaja.

Mi nem tudhatjuk.

2015. máj. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
39%

Ezen mindenki elgondolkozik aki nem az anya titulusban van.

Majd ha szülő leszel akkor rájössz milyen is azután a tizen/huszon x bejáratott év után azt látni, hogy nem vigyorog önfeledten ha meglát a gyereked , vagy nem rohan a karjaidba vagy épp a rosszabbik esetnél (ahol általában az erős visszafogás van) az annak a "nem feldolgozása" mikor már a gyerek nem hallgat az anyjára kiskutyaként vagy többre viszi mint a szülei.

Az előbbinél csendesen zajlik, önmagában sír az anya a másodiknál meg ahogy tudja tönkreteszi a gyerek életét.

De ezen nem tudsz változtatni, ki ilyen szinten van ki olyan. Nem olyan régi még az emberi evolúció, hogy mindenki elhagyja a primitív agysejtjeit.

2015. máj. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
69%
Azért, mert a többség egyedül neveli a gyerekét, és nem akar tőle elszakadni.
2015. máj. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

"Majd ha szülő leszel"


Mivel már unokáim vannak, nem szeretnék újra szülő lenni.

2015. máj. 21. 10:52
 5/20 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem egyáltalán nem mindenki menekül és nem minden anya ilyen. Vannak anyák, akik képtelenek felfogni, ha a gyerekük felnőtt, én is láttam már kimondottan nehéz esetet is, de még ott is meg lehetett oldani, hogy leváljon a fiacskájáról. Ehhez kell a gyerek kitartása is és az anya fejlődőképessége is.
2015. máj. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Nem kell anyuci fiacskáját emlegetni. Az anyák a lányaikról sem tudnak leválni.
2015. máj. 21. 10:54
 7/20 anonim ***** válasza:
63%
Erre tette fel az életét, anyaszerepe volt, és nincs más amiben kiélhetné magát... nem?
2015. máj. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
72%
Jaj, ne is mondd. Anyukam, mikor bejelentettem, hogy kulfoldre megyek tanulni, olyan hisztit vagott le honapokig, hogy amig elek, nem felejtem el. Pedig mindig is liberalis szellemisegben nevelt, de ennel a pontnal teljesen kivetkozott onmagabol. "Nem igy neveltelek." "Elhagyod a szent anyafoldet." "Mi lesz igy velunk." "Kint majd hozzamesz egy arabhoz es szokhetsz vissza Irakbol." Sokkolt a reakcioja.
2015. máj. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
20%
8 Te Irakba mentél tanulni? Na azon én is kiakadtam volna :)
2015. máj. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
17%

Hát kérdező akkor tudod.

Mert azt aztán állíthatod, hogy nem fájt mikor levált a gyereked, olyan nincs, te a csendes sírós voltál, szóval te nem értheted azokat a szülőket akiknek nincs meg az a fejlettségi szintje, hogy a saját pszichés problémáit ne a gyerekre vetítse ki.

2015. máj. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!