Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy ilyen szülő...

Normális, hogy ilyen szülő akarok lenni?

Figyelt kérdés
Anyuval nagyon rossz volt a kapcsolatunk, soha nem lehetett vele beszélni, mondhatni nem ő nevelt. Meglehetősen korán szültem, elköltöztem. Azóta született még 2 gyerekem. Én úgy képzelem el ezt az egészet, hogy ellentéte szeretnék lenni az án anyámnak. Konkrétan a gyerekeim "barátnője/barátja szeretnék lenni. Tehát nem ez a szigorú, önkényes anya, hanem egy igazi fiatalos, bolondos anyuka, akivel bármiről lehet beszélni, akihez mindennel fordulhatnak a gyerekek. Szeretném ha bíznának bennem és én is bízhatnák bennük. Én nem szeretném elkövetni azokat a hibákat, amiket anyu elkövetett, és azt sem szeretném, ha a gyerekeim elkövetnék az én hibáimat. Remélem érthetően írtam.
2015. máj. 22. 13:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jó. Én is ilyen szeretnék lenni.

Annyit azert hozzátennék, hogy persze, legyél a gyerekeid bizalmasa, de azért azt ne hagyd, hogy a fejedre nőjenek, és azért néha igenis határozottnak kell lenni.

2 kamasz kölyök édesanyja.

2015. máj. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi a választ! Akkor te előbbre vagy, mert nekem a legnagyobb még csak 6 éves, de már most próbálkozom. De még elég játékos, úgyhogy még van idő :)


Persze, a határokat tudni kell ez nagyon fontos. Remélem sikerül megvalósítani mindkettőnknek :)

2015. máj. 22. 13:52
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és arra készülj fel, hogy jó eséllyel viszontlatod anyukád vonásait magadban :D
2015. máj. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Ezt hogy érted?
2015. máj. 22. 13:55
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem esel a ló túloldalára, nem leszel csak haver szülő helyett, akkor szerintem ez rendben van. Tapasztalatom az viszont, hogy lelki megújulás,kezelés és gyógyulás nélkül csak akarattal nem lehet irányítani a személyiségünk alakulását. Amíg nem dolgozod fel anyukád szerepét az életedben, vissza fog ütni. Akár úgy, hogy görcsös leszel. Semmiképp sem jó. Szóval mindemellett én javaslom, hogy dolgozz a lelki terheken (akár szaksegítséggel is), hogy ne csak más legyél, de gondtalan és boldog is! Az a legszebb minta! :)
2015. máj. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
90%
Ne baratnojuk akarj lenni hanem a baratsagos anyukajuk.
2015. máj. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
93%

szerintem ne a baratja akar lenni a gyerekednek hanem az anyja.


A kettot nem lehet keverni.


A lenyeg az hogy legyel hiteles szulo.

2015. máj. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
93%
Én úgy gondolom, hogy a legjobb megoldás, ha nem azt nézed, hogy te, hogy nem akarod nevelni, és minden anyasággal kapcsolatos dolgot hozzá mérsz, és különbözőségeket keresel. Hanem egyszerűen csak légy önmagad!Lehetsz a gyermekeid barátja, de azért elsősorban az anyjuk legyél!
2015. máj. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Azthiszem nem érthetően írtam :(
2015. máj. 22. 14:03
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én szeretem anyukámat, amíg gyerek voltam, mindig mellettem állt, és hülyéskedtünk, jól elvoltunk, de nem voltunk barátok. Akkor az volt a dolga, hogy neveljen.


Most már, hogy felnőtt vagyok, és nem kell nevelnie, most már egyenrangú felek vagyunk, barátok.

2015. máj. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!