Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék, hogy tudjak...

Mit tehetnék, hogy tudjak játszani a szüleimtől?

Figyelt kérdés

Hétköznap Pesten vagyok, ott tanulok. Hétvégén vagyok itthon, illetve ha szünet van.

Nem vagyok nagy kocka, de néha szeretek online játszani. Hétközben nem tudok, mert ott nincs normális internet, csak itthon tudnék. Itt se jellemző az, hogy egész nap csak ezt csinálnám.. Ma pl takarítottam, most jutottam oda hogy leülhetnék játszani, de most meg már nem lehet, mert nemsokára itthon vannak szüleim, és akkor 5 percenként hívogatnak ki minden marhaságért (pl ők a konyhában vannak, és engem odahívnak a szobámból hogy töltsek nekik inni, vagy ha jönnek haza akkor felhívnak hogy nyissam ki nekik a kaput), vagy pont ilyenkor jut eszükbe hogy sétáltassak kutyát, stb. Az, hogy "fél óra és megcsinálom", ilyenkor nem válasz, akkor nagyon lecsesznek. Egyébként előre szoktam megkérdezni, hogy a következő 1 órában kell-e csinálnom valamit, vagy leülhetek egyet játszani? Ilyenkor mindig azt mondják, hogy persze, nyugodtan, nincs semmi feladat, majd meccs közepén anya berobban a szobámba és elkezdi magyarázni hogy AZONNAL pakoljak el (mosás után az összehajtogatott kb 4 póló még az ágyon van, nem a szekrényben, hasonlók, szóval kupi sincs ami idegesíthetné)

Már ott tartok hogy este 10-11 körül tudok leülni nyugodtan, mert akkor már elmennek aludni és békénhagynak, és akkor játszok olyan 1-2-ig, de így meg azért morognak velem, hogy nem alszok eleget.

Miért nem bírják elviselni hogy nyugtom legyen egy órára? Csak mert nem azért mert a játék értelmetlen, mert ők is leülnek megnézni a barátok köztöt meg a szulejmánt, az se hasznosabb elfoglaltság... én mégis békénhagyom őket.. Másrészt, ha olvasni ülök le, ami több idő nálam mint a játék, akkor se tudnak nyugton hagyni, csak a könyvet letehetem, az online játékot nem hagyhatom félbe.

Mit csinálhatnék velük?


2015. máj. 22. 16:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy ezt így itt leírtad, ugyanígy mondd el nekik is.

Akár többször is, hogy biztosan felfogják.

2015. máj. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Argloss ***** válasza:

Ha el akarsz érni valami, akkor muszáj lesz belemenned a vitába.

Ha éppen elfoglalt vagy, akkor elmondod, hogy mikor érsz rá és akkor csinálod meg amit kérnek. Ha veszekednek, akkor megkéred őket, hogy tartsák tiszteletben az elfoglaltságaidat. Minden egyes alkalommal.

Gondolom már 18 felett jársz. Időnként maradj Budapesten hétvégénként is arra hivatkozva, hogy mellettük nem tudsz normálisan készülni az óráidra...

2015. máj. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Próbáltam már, de akkor vagy nem értik miről beszélek, vagy én leszek a világ legrosszabb embere mert "csak a játék érdekel", ami egyébként nem igaz, arról nem én tehetek hogy a barátaim akikkel szoktam játszani, kora este érnek rá, amikor szüleim itthon vannak ezért persze hogy ők azt látják hogy játszanék... De azt nem látják, hogy amúgy egész nap tettem-vettem itthon, bementem valamiért a városba, olvastam, stb. :( Ezt is mondtam már nekik, de meg se hallják :/
2015. máj. 22. 16:26
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs mit tenni szerintem, a te szüleid sem értik meg ha játszani akarsz, enyémek is ilyenek... hiába minden, ez nem változik.

Én játék előtt el szoktam intézni mindent, összepakolok a konyhában, elmosogatok ha kell, stb. Ha látom hogy kosz van porszívózok is. Ha minden megvan megkérdezem hogy segítsek-e még valamit mert játszanék kicsit mostmár... utána ülök le játszani, ha ezután még játék közbe zaklatnak az engem már nagyon nem érdekel, nem megyek és kész. Én ennyit tudok tenni.

2015. máj. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Argloss ***** válasza:
100%

A szüleid nem hülyék. Tudják, hogy nem lesz magától rend, nem lesz otthonra bevásárolva magától stb. Azért mondják, mert tudják, hogy így azonnal meg fogod csinálni amit ők akarnak. Bűntudatot keltenek benned, hogy befolyásolni tudjanak. Ameddig működik nem fognak változtatni ezen a viselkedésen...

Határozottnak kell lenned. Ha gondolod írd le nekik, hogy miket csináltál aznap. Nyilván sokkal tartozik az ember a szüleinek, de ez nem azt jelenti, hogy rabszolgaként kell működnöd és azonnal ugranod mindenre...

2015. máj. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ajaj!


Játssz este. Ha hajnali 1-ig fent vagy, simán ki tudod magad pihenni.


Tudom, nem vigasztal, de ugyanebben a helyzetben vagyok, csak pepitában :)

Ha ANuykám itt van 3-4 hetente 2 napot, nem tudok játszani, semmit, ami fél óránál több egybefüggő időt igényel :) Éjjel 11-kor meg szól, hogy menjek aludni :) 43 éves nő vagyok!

A szülők már csak ilyenek :) Örökre azok maradnak :)


Én körülnéznék a szolgáltatóknál net ügyben, hogy a koliban/albiban is legyen normális sebesség.

2015. máj. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tölteni nekik inni az olyan fáraós, kapunyitás szerintem rendben van, na mindegy is.


Szerintem beszélgessetek ne csak igyatok és kapukat nyitogassatok. Lehet ők azt hiszik hétköznap amúgy is a neten lógsz, félnek elzüllesz, fene se tudja.


Szépen mond el nekik, hogy hogyan telnek a kis szürke hétköznapjaid, és ha hazamész nagyon köszönsz mindent de akarsz egy nap 2-3 óra nyugalmat, megoldható-e...

2015. máj. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!