Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bevállalnátok így a hazaköltöz...

Bevállalnátok így a hazaköltözést?

Figyelt kérdés

1 év külföldi élet után lehet, hazaköltözöm, mert a párommal nem működnek a dolgok, egy keresetből meg nem tudom eltartani magam. Természetesen dolgoznék, meg ha már ott vagyok, elkezdenék egy egyetemet, akkor meg már koli vagy albérlet. Természetesen van/lesz félretett pénzem.

A gond csak az, hogy a szüleim botrányosan szigorúak.

Utoljára 19 évesen laktam otthon, akkor az volt a szabály, hogy este csak felnőtt kísérettel (a barátom akkor volt 26) lehettem kint maximum 10ig.

Anyu azt mondta, igyekeznek majd visszavenni, és elég lesz, ha megmondom, hová megyek, kivel, és kb mikorra vagyok várható (aznap, másnap, egy hét múlva...).

Felőle lehet kapcsolatom is, és bármikor ott alhatok, csak haza ne vigyek senkit.

Annyi feltételt szabott, hogy csak akkor élhetek otthon, ha dolgozom, és ugye a rezsi rámeső részét fedezem. Meg hogy ha ez az állapot max egy évig tart majd.


Bevállaljam így, vagy maradjak?


22N


2015. máj. 23. 13:21
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Csak probléma lesz abból, ha visszaköltözöl. Ha már kint vagy, akkor inkább próbálj meg egyedül boldogulni. Nem is biztos, hogy könnyen találnál munkát.
2015. máj. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
én nem bírnám ki sokáig,főleg,ha mindenbe beleszólnának.
2015. máj. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó sorig, úgy gondoltam, hogy miért ne költöznél haza? Természetes, hogy az ember szól, hogy elmegy és mikorra várják, ne várják haza, ha együtt él valakikkel, mindegy, hogy azok a szülei vagy a párja. Az is természetes, hogy nem szeretnék, ha számukra idegent odavinnél és ott élnéd a szexuális életed.

Na de az nagyon durva, hogy egy évig maradhatsz ott?????

Én ezer éve külön élek, de ha úgy alakulna, bármikor mehetnék haza. Még örülnének is nekem!

Szóval szerintem csak átmeneti megoldás legyen. Aztán koli vagy albi.

2015. máj. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon meggondolnám, de inkább nem.

Nem biztos, hogy találsz munkát.

Sok a szülői szabály. Gondolom, eddig szabadabban éltél, ilyen hirtelen vissza költözni a szülőkhöz, olyan, mintha önként mennél börtönbe, és előbb- utóbb (inkább előbb) komoly nézeteltérések lesznek közöttetek.

2015. máj. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%
Itthon miért élnél meg jobban mint kint? Ennyi kiesett idővel nem leszel népszerű a szakmádban. Hibázol ha visszajössz.
2015. máj. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 piroska és a farkas ***** válasza:
Én még nem jönnék haza a helyedben, ha a kinti munka továbbra is adott. Lehet, h keresni kséne olyan albérletet, ahol csak 1 szobád lenne, így nem a pároddal laknál, de nem is kéne önálloan fenntartanod egy albit. Ideiglenesen. ha pedig hazajönnék, akkor annyi félretett pénzzel jönnék, h be tudjak vállalni egy szerényebb albit, és egy esetlegesen elhúzodo munkakereső időszakot.
2015. máj. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az sem mindegy, melyik országban vagy és jelenleg milyen képesítésed, végzettséged van?


Én kicsit másképp nézném a dolgokat...kint van munkád? Ha igen, biztos vagy bizonytalan? Nem tudnál 2-3 lánnyal bérelni egy lakást, ahol több kis szoba van, ezáltal megmarad a függetlenséged és kint is tudsz maradni?


Ha hazajössz, mit tervezel dolgozni? Tudnád-e a külföldi tapasztalataidat itthon hasznosítani? Ha nem tudsz elhelyezkedni, mi lesz? Aztán megkérdezném anyukámat, hogy mégis mi történik akkor, ha fizetem a rezsit, meg dolgozom, de nem találok magamnak barátot vagy nem vesznek fel az egyetemre? Akkor kirak az utcára????

Ezeket mindenképpen érdemes lenne átrágni a döntés előtt...


Még valami... Bocs, nem akarok indiszkrét lenni, de még azt is érdemes lenne megnézni, hogy nem lehetne a pároddal való kapcsolaton javítani inkább?

2015. máj. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Esélytelen, hogy egyedül talpra állj? Én megpróbálnám. Bár lehet, azóta a szüleid is változtak, végül is 4 évig nem laktál otthon és bizonyítottad, hogy felnőtt vagy és tudsz vigyázni magadra. lehet, abból se lesz baj, ha hazamész.
2015. máj. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem költöznék haza ha ennyire be akarnak szabályozni. Az oké, hogy kifizeted a rezsi rád eső részét, beleadsz a kajába. De hogy szinte engedélyt kell kérned ha mész valahova...és nagy kegyesen megengedi hogy lehet kapcsolatod, és bármikor a barátodnál alhatsz...Nekem ez már túl sok lenne. Felnőtt vagy, kiveszed a részed a költségekből, tehát ugyanannyi jogod is van otthon mint a szüleidnek. Nem kezelnének egyenrangúként, és egyre több probléma adódna ebből szerintem.
2015. máj. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!