Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » "Mikor jön már az unoka? "...

"Mikor jön már az unoka? " Hogy értessem meg velük, hogy nem jön?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék gyereket, de ezt a szüleimnek nem sikerült még megérteniük. Szerencsére külföldön élek, de így is akármikor beszélünk, vagy találkozunk, ez a téma tuti szóba kerül.

Az anyukámnak a mindenei a kisgyerekek, folyton hallgatom, hogy x-nek, y-nak milyen édes kisfia/kislánya van, zs-nek most lett unokája, majd ha neki is lesz, stb.

Apukámtól pedig az jön, hogy mikor látnak már gyűrűt az ujjamon...

Ez engem nagyon idegesít, mert nem szeretem a gyerekeket, borzasztóan önző vagyok, egyáltalán nem vagyok anyának való.

De a kedvencem a tegnapi beszólása volt anyukámnak. Szerinte úgyis annyi pénzem van, biztos jó érzéssel töltene el, ha azt a saját gyerekemre költhetném... Meg hogy itt van ez a hatalmas lakás, tele üres vendégszobákkal, teljesen rideg az egész, mint egy múzeum, egy kisbaba életet hozna ide.


2015. máj. 25. 14:50
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
58%
Én a helyedben nem beszélgetnék velük. Megmondod, hogy bocsánat, de te erre nem vagy kíváncsi, elégszer elmondtad már nekik, hogyan állsz ehhez a kérdéshez, és ha ezt ők nem képesek elfogadni és tiszteletben tartani, akkor teljesen felesleges kommunikálni egymással. Majd keressenek akkor, ha másról is tudnak veled beszélgetni.
2015. máj. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim válasza:
15%
Mondd el nekik egyenesen, hogy milyen értékes ember vagy. Szerintem hanyagolni fognak szégyenükben.
2015. máj. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 Kései Sirató ***** válasza:
18%
Mondd el nekik, hogy homoszexuális vagy, ha nem elég nekik az, hogy szimplán önző dög vagy..
2015. máj. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
63%
Én lesokkolnám őket azzal, hogy "majd ha sikerült leállnom a drogokkal".. :D
2015. máj. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Nem vagyok leszbikus, férjnél is voltam már.

Az nem hiszem, hogy szégyen lenne, ha nem akarok gyereket. Nem kötelező.

Én sem beszélek rá senkit arra, hogy mennyire jó a függetlenség és hasonlók.


Kései Sirató, elég primitív lehetsz, már ne is haragudj.

2015. máj. 25. 15:01
 6/31 anonim ***** válasza:
74%

Azért nem kicsit álszentek a válaszolók. Ha pasi lennél, és a feleséged beszélne ilyenekről, akkor bezzeg nem önző dög lennél, hanem neked adnának igazat és jogod lenne a véleményedhez. Na mindegy, az emberek már csak ilyen furák.

Visszatérve a problémára: tudom, mit érzel, én is pont ilyen helyzetben vagyok, és az én szüleim is ezzel nyaggatnak. Én egyszer, mikor már nagyon-nagyon kiakasztottak, megkértem őket, hogy üljenek le, és elmondtam nekik, hogy most figyeljenek ide, mert többször nem mondom el, úgyhogy fogják fel, hogy nem akarok gyereket, és kész. Ha meg másról nem tudnak beszélni, akkor nem kötelező tartani a kapcsolatot. Aztán elrohantam. Bejött, másnap már hívott is anyám, és azóta nem mondom, hogy egyáltalán nem kerül szóba a téma, de jóval kevesebbszer, mint előtte. Próbáld meg te is, hátha neked is segít.

2015. máj. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
65%
egyszer nyomd le őket egy székbe és mondd el, hogy nem akarsz gyereket. És hogy ezután ha ezt a témát felhozzák, te egyszerűen meg se fogod hallani és nem fogsz rá semmit reagálni. Max elhagyod a helységet.
2015. máj. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
65%

A primitív emberek számára csak abból áll az élet, hogy üzekednek mint az állatok, és nyomják ki egymás után a kölköket.

Persze értelmesen felnevelni nem képesek őket, ugyanolyan elcseszett, félállati biorobotok lesznek azokból is.

Itt a Gyakorin meg 99%-ban ilyen prolik vannak. Mit is várjon az ember egy olyan oldal tagságától, ami arra alapul, hogy egyesek képtelenek használni a Googlet.

2015. máj. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
19%
szerinted melyik szülő örül annak, ha szembesül vele, hogy egy hozzád hasonló önző bunkót nevelt fel?
2015. máj. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
72%
Soha nem fogom megérteni, miért önző az, aki nem akar gyereket.
2015. máj. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!