Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, hogy ne piszkál...

Mit csináljak, hogy ne piszkáljanak azért, mert kövér vagyok? Hogy értessem meg velük, hogy ezzel nem segítenek?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, 82 kg.

Mindig is picit duci voltam, de ez már nagyon zavar.

Viszont a családom folyamatosan bánt... Anyukám nagyon szép nő még most, 40 évesen is. Jó a stílusa, utána fordulnak az utcán, sosem kellett diétáznia, vagy sportolnia. Az ő családjából mindenki ilyen. A nővérem is ugyanez, modellkedik is Pesten, külföldön.

Én sajnos apa génjeit örököltem.

A nevelőapám meg folyton sportol és piszkál, hogy én miért vagyok inkább itthon. Ő bánt a legjobban... Hogy fogyjak már le, undorodnak tőlem a fiúk, sosem lesz így barátom. Tegnap is hazajöttem, vettem egy nadrágot. Anya megnézte, mondta, hogy szép, a mostohaapám meg megszólalt, hogy egy elefántra vettem-e. Meg beszéltük, hogy pénteken esetleg kimegyünk Ausztriába vásárolgatni, de mondta a nevelőapám, hogy nekem felesleges menni, úgysem találok semmi a méretemben, max cipőt.

A másik meg az, hogy anya mondja, járjak el kangoora, vagy pilatesre... De ilyen helyekre jár a legtöbb lány a suliból és én nem is szeretnék mások előtt szerencsétlenkedni, szenvedni.


2015. máj. 26. 22:10
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
82%
szerintem nevelőapád a maga bárdolatlan módján csak próbál felrázni. Ha ezek a sportok nem tetszenek, válassz mást.. sétálj gyors, tempóban, ússz, szobabiciklizz, tornázz otthon dvdre, millió lehetőség van. Mit sportolsz?
2015. máj. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
57%

FOGYJ LE. Ugyanis olyan nincs, hoyg valaki azért kövér, mert olyan géneket örökölt.

Aki hajlamos a hízásra, annak kicsit jobban oda kell figyelnie arra, hogy mit eszik és mennyit, illetve többet kell sportolnia.


A 82 kg igen sok, hacsak nem vagy legalább 2 m magas, amit kizártnak tartok. Minimum 20-30 kg fölösleged van, ami nemcsak ronda, gusztustalan, hanem még egészségtelen is.

2015. máj. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
71%

HA tényleg jól érzed magad így, akkor mondd meg nekik, hogy így jó neked, és kérd meg őket rá, hogy ne piszkáljanak vele.

Amennyiben te sem érzed jól magad a bőrödben, mert mondjuk bánt a dolog, akkor viszont érdemes elgondolkodnod, hogy tegyél is valamit, aztán a gondolkodás után tenni is valamit. 1-2 év múlva pedig már búcsút is inthetsz a problémának úgy ahogy van.

2015. máj. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 A kérdező kommentje:

Mivel reggel 7-től általában este 8-ig nem nagyon vagyok itthon fél óráknál többet, ezért még semmit.

Majd nyáron, ha több időm lesz, akkor szeretnék valamit.

De nem ilyen csoportos dolgot.

2015. máj. 26. 22:17
 5/62 anonim ***** válasza:
80%

nem csak csoportos órákra lehet járni (meg kétlem, hogy mindenhol lenne ismerősöd)


a fogyás nagyrészt a kaján múlik. ha ennyire zavar, akkor ne egyél csokit, tésztát, kenyeret, inkább egyél sok húst és zöldséget, kevés gyümölcsöt.


tornázni meg otthon is lehet, szóval az eljárás nem kifogás mert nem kell

2015. máj. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
51%
Az első ès legfontosabb, hogy fogad el önmagad, ahogy vagy. Ne màsoknak akarj megfelelni, mert az nem vezet sehova. Ha làtjàk rajtad hogy jo a kisugàrzàsod, a fiuk is èszre fognak venni. A mostoha apàddal meg ne foglalkozz. Biztos fàj neki, hogy nincs ilyen szèp lànya.
2015. máj. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
73%
Először is próbáld ignorálni a nevelőapádat.Akár youtube-on is találsz otthon is elvégezhető tornagyakorlatokat,vagy zumbás videókat felkapott számokkal,hastáncot,stb.
2015. máj. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim válasza:
82%
Szerintem előrösz döntsd el, hogy magad miatt akarsz e lefogyni, vagy mert a nevelőapád hozzáállása bánt téged. Ha biztos vagy a célodban, hogy márpedig te le akarsz fogyni, akkor most pont a legalkalmasabb, mert még növésben vagy, fiatal vagy, a tested alkalmazkodik mindenhez! Tudom milyen érzés lehet, hogy nem akarsz eljárni pilatesre pl ahol a legtöbb lány már a lefogyott állapotában lehet. Én azt tanácsolom neked, hogy írd le egy lapra mit akarsz elérni. Hány minusz kiló, és képzeld el magadban minden este hogy milyen lennél vékonyabb, mennyire magabiztos, az elsimerő pillantásokat :)) ettől megjön majd a kedved, hogy tényleg elért a kívánt testsúlyt. És keress valami eldugottabb zumba órát, vagy járj úszni (vagy oda ahova nem jár ismerősöd, ha el akarod őket kerülni) legjöbb a futás, azzal egyenletesen elkezd fogyni a tested. És az étkezésedet is tervezd meg. Legfontosabb, hogy ne éheztesd magad. Én a paleo diétát ajánlom neked, én nem voltam nagyon duci, de azért volt felesleg. egy hónap utan irigykedve néztek rám az öltözőben! Hajrá!! És ne szomorkodj! Mond meg nevelőapukádnak is hogy mi a terved, vagy anyukádnak, hogy a beszólásokkal nehogy elvegyék a kedvedet :)
2015. máj. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 A kérdező kommentje:

Én szeretnék, tényleg, a 36 az álomméretem, de a 38-assal is boldog lennék. Jelenleg L-XL vagyok.

Tavaly csináltam a 90 napos diétát, fogytam is vele könnyen, csak az utolsó 4 hétben elmentünk külföldre, all inclusive ellátás, korlátlan italfogyasztás, stb és ezek nem tettek túl jót... Azóta komolyabban nem is diétáztam.

2015. máj. 26. 22:29
 10/62 anonim ***** válasza:
77%

először is állj le ezekkel az 'x-napos' hülyeségekkel.


utána döntsd el mit akarsz. ha TÉGED nem zavar a súlyod csak a piszkálódás akkor az ellen tegyél. ha a súlyod zavar akkor ne keress kifogásokat

2015. máj. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!