Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon csúnyán összevesztem...

Nagyon csúnyán összevesztem anyámmal, mit tegyek, hogyan tegyem jóvá?

Figyelt kérdés

Hosszú történet lesz...

Tudni kell, hogy vizsgaidőszakom van az egyetemen . Első éves vagyok, teljesen ki vagyok bukva, sokat sírok egy idegroncs kezdek lenni lassan. Úgy érzem, nem vagyok jó ebben, amit csinálok, ugyanakkor mégsem akarom feladni.-Elég hosszú történet.

Ma reggel lementem és sajnos elég durván, türelmetlenül beszéltem vele, holott tudom, hogy nem tehet semmiről, csak én vagyok elég rossz idegi állapotban. Aztán a fejemhez vágta, hogy egy csontváz vagyok, idegbeteg, és felőle akár ott is hagyhatom az egyetemet, keressek munkát, ha ennyire nem bírom idegileg stb.

Ahogy lecsontvázazott, ez nagyon rosszul esett, mert én egyszer már voltam anorexiás és bulimiás is, és most egy kicsit megint visszatért az egyetemi stressz miatt (de csak az anorexia része). Nem súlyosan, de valóban fogytam jó pár kilót, és nagyon figyelek a kcal bevitelre. És mondta,hogy egy mániákus hülye vagyok, és, hogy azt hiszem, hogy nem tudja, hogy megint mit művelek?-ez nagyon rosszul esett, mert olyan megfélemlítő hangnemben mondta. A másik, meg, hogy egyáltalán nem is művelek olyan durva dolgokat, mint anno, 14-18 éves korom között... Nem részletezném, de szerintem el lehet képzelni...

Egyszerűen csak diétázok(diétáztam, eddig). De most leginkább már nem is direkt csinálom, hanem a gyomorgörcs miatt enni se tudok, csak keveset. Már én is látom, hogy vékony vagyok, és nem akarom már folytatni, hogy esetleg még nagyobb baj legyen.

Mindegy... Szóval, ahogy ezeket a fejemhez vágta,egyszer nálam elszakadt a cérna (már nagyon bánom, bár ne mondtam volna, nagyon csúnya volt) és a fejéhez vágtam, hogy ,,irigy vagy, mert vékony vagyok!?". Erre ő annyira megbántódott, hogy, hogy feltételezhetek ilyet, hogy mondta, hogy többet nem is érdekli mit csinálok, felőle el is mehetek a fenébe, nem fogom többet érdekelni. Sírt, kiborult. Tudom, hogy nem kellett volna ezt mondanom, és azt is, hogy nem gondolom komolyan, sajnos ilyen hirtelen haragú vagyok, és már nagyon nagyon megbántam. De ha egyszer már mindegy, hogyan tehetném jóvá??? SOS!

Nem akarom, hogy végig vitázzuk ezt a pár hónapot/évet míg még itthon lakok!

A másik, meg, hogy megfogadom, hogy ezt a butaságot nem csinálom tovább, rendesen fogok enni, már csak azért is, hogy hátha kiegyensúlyozottabb leszek, a másik meg, hogy a környezetemet sem akarom sokkolni, mert rájöttem, hogy ezzel csak mennyire megbántok másokat.:( Nagyon szépen kérlek, ne hurrogjatok le! Csak tanácstalan vagyok, azt akarom, hogy minden rendbe jöjjön!


2015. máj. 28. 10:43
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:

Úgy érzem, nagyon nagy hatással volt rám, amiket mondott nekem. Kicsit ,,észhez tértem" megint, és rájöttem, hogy egyáltalán nem is olyan fontos az alakom, mint ahogy azt hittem. Az életben sokkal fontosabb dolgok is vannak, és én azt tudom. És nem akarok ezzel másokat bántani, pláne a családomat/szeretteimet.:(

Sajnos rám a túl nagy nyomás, tanulás okozta stressz ezt váltotta ki, hogy görcsös odafigyelés az étrendre, diéta.:( Nagyjából szeptember óta, mióta elkezdtem, pedig előtte egy évig ,,tünetmentes" voltam.

2015. máj. 28. 10:51
 2/31 anonim ***** válasza:
70%

ez nekem nem tűnik olyan nagy dolognak, az ember sokat mond, ha hosszú a nap; pár óra, és elmúlik. :)


menj le, vegyél neki egy doboz fagyit, aztán kiengesztelődik

2015. máj. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam lemenni hozzá, megbeszélni a dolgot, bocsánatot kérni. De egyelőre menekül előlem szó szerint. Ahogy meghallja, hogy jövök, bezárkózik a fürdőbe, esélyem sincs így.:(
2015. máj. 28. 11:00
 4/31 A kérdező kommentje:

Igen, csak mivel én elég hirtelen haragú vagyok, és mondok ilyen rondaságokat, azt megjegyzi, de nagyon. És sajnos, akár hetek/hónapok kérdése is lehet, amíg megnyugszik.:(

De azért köszi, kicsit megnyugodtam, hogy szerinted, nem olyan vészesnek tűnik így kívülállóként!

2015. máj. 28. 11:01
 5/31 Crudius válasza:
41%

Jól látod a dolgokat. A kinézet miatt senkit Sem szabad megbántani. Inkább arra figyelj, hogy mielött kimondasz valamit, gondold át, hogy mit is mondasz és mi lehet a következménye.

Ha pedig megbántottad anyudat, akkor mond neki, hogy szeretnél vele kicsit beszélgetni és mond el neki, hogy nagy stressz alatt vagy és hirtelen olyat mondtál, amit nem akartál.És ne haragodjun rád. Legél őszinte.

2015. máj. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim válasza:
78%
Nem tudom az elején mit mondtál neki, de tekintettel a múltadra, ő is nagyon megbántott, az oké, hogy bocsánatot kérsz, de szerintem nem fair, hogy csak te. Ő is lehetne veled megértőbb, tényleg pocsék a vizsgaidőszak. Az meg, hogy bezárkózik, és nem áll veled szóba...? Mi? Ez milyen gyerekes már.
2015. máj. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem egyébként anyukád is és te is túlreagálod. Ha elzárkózik, akkor írj neki egy levelet, hogy sajnálod, felhúz, amikor a súlyproblémádra (ez is az, ha úgy vesszük...) hegyezi ki a konfliktust, és be akarod fejezni amit elkezdtél, akkor is, ha a feje tetejére áll, de ne aggódjon, gyógyult vagy (te írtad, hogy vékonynak látod magad, az jó), és ne féltsen, vizsgaidőszakban szinte mindenki fogy vagy hízik.

Egyébként én furcsállom anyukád reakcióját, mert köztünk lezajlottak hasonló párbeszédek (nem étkezési zavarom volt, de azért voltak dolgaim...), majd miután mind kiüvöltöztük magunkat, ő folytatta a netezést én meg a tanulást.


Sok sikert az egyetemen!


Egy másik "mániákus hülye" ;)

2015. máj. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Annyira másképp látja a dolgokat, mint én, azt hiszem...

Amiket az elején mondtam neki, azok olyan dolgok voltak, amik nem rá irányultak. Nem őt akartam bántani, a tanulásról beszéltem neki, csak épp annyi, hogy idegbeteg hangnemben, türelmetlenül.-Így kezdődött.

Erre mondta, hogy mi az, hogy még vele kiabálok? Fogja magát azt elmegy itthonról a fenébe inkább.-mondta.

Én erre még idegesebb, és még ingerültebb lettem, és ő is, és ment a szócsata...

2015. máj. 28. 11:25
 9/31 anonim ***** válasza:
68%
Vegyél neki valami finomat amit szeret és egyszerűen állj elé és kérj bocsánatot!
2015. máj. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, megpróbálok mindent, hogy minél előbb elfelejtse a dolgot!
2015. máj. 28. 11:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!