Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon csúnyán összevesztem...

Nagyon csúnyán összevesztem anyámmal, mit tegyek, hogyan tegyem jóvá?

Figyelt kérdés

Hosszú történet lesz...

Tudni kell, hogy vizsgaidőszakom van az egyetemen . Első éves vagyok, teljesen ki vagyok bukva, sokat sírok egy idegroncs kezdek lenni lassan. Úgy érzem, nem vagyok jó ebben, amit csinálok, ugyanakkor mégsem akarom feladni.-Elég hosszú történet.

Ma reggel lementem és sajnos elég durván, türelmetlenül beszéltem vele, holott tudom, hogy nem tehet semmiről, csak én vagyok elég rossz idegi állapotban. Aztán a fejemhez vágta, hogy egy csontváz vagyok, idegbeteg, és felőle akár ott is hagyhatom az egyetemet, keressek munkát, ha ennyire nem bírom idegileg stb.

Ahogy lecsontvázazott, ez nagyon rosszul esett, mert én egyszer már voltam anorexiás és bulimiás is, és most egy kicsit megint visszatért az egyetemi stressz miatt (de csak az anorexia része). Nem súlyosan, de valóban fogytam jó pár kilót, és nagyon figyelek a kcal bevitelre. És mondta,hogy egy mániákus hülye vagyok, és, hogy azt hiszem, hogy nem tudja, hogy megint mit művelek?-ez nagyon rosszul esett, mert olyan megfélemlítő hangnemben mondta. A másik, meg, hogy egyáltalán nem is művelek olyan durva dolgokat, mint anno, 14-18 éves korom között... Nem részletezném, de szerintem el lehet képzelni...

Egyszerűen csak diétázok(diétáztam, eddig). De most leginkább már nem is direkt csinálom, hanem a gyomorgörcs miatt enni se tudok, csak keveset. Már én is látom, hogy vékony vagyok, és nem akarom már folytatni, hogy esetleg még nagyobb baj legyen.

Mindegy... Szóval, ahogy ezeket a fejemhez vágta,egyszer nálam elszakadt a cérna (már nagyon bánom, bár ne mondtam volna, nagyon csúnya volt) és a fejéhez vágtam, hogy ,,irigy vagy, mert vékony vagyok!?". Erre ő annyira megbántódott, hogy, hogy feltételezhetek ilyet, hogy mondta, hogy többet nem is érdekli mit csinálok, felőle el is mehetek a fenébe, nem fogom többet érdekelni. Sírt, kiborult. Tudom, hogy nem kellett volna ezt mondanom, és azt is, hogy nem gondolom komolyan, sajnos ilyen hirtelen haragú vagyok, és már nagyon nagyon megbántam. De ha egyszer már mindegy, hogyan tehetném jóvá??? SOS!

Nem akarom, hogy végig vitázzuk ezt a pár hónapot/évet míg még itthon lakok!

A másik, meg, hogy megfogadom, hogy ezt a butaságot nem csinálom tovább, rendesen fogok enni, már csak azért is, hogy hátha kiegyensúlyozottabb leszek, a másik meg, hogy a környezetemet sem akarom sokkolni, mert rájöttem, hogy ezzel csak mennyire megbántok másokat.:( Nagyon szépen kérlek, ne hurrogjatok le! Csak tanácstalan vagyok, azt akarom, hogy minden rendbe jöjjön!


2015. máj. 28. 10:43
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

Nem sajnáltatom magam, de bevallom őszintén félek anyámtól. Félek, mikor mi lesz a reakciója arra amit csinálok, arra amilyen ruha van rajtam, arra ahogyan épp beszélek stb. Emiatt, általában görcsös magyarázkodásba kezdek amikor épp vele beszélek valamiről.

Tényleg nem akarom itt eljátszani a kis szerencsétlen esetét, mert nem vagyok az, csak jó érzés leírni.

Pl. mikor bulizni vagyok, vagy valahol a barátaimmal sokszor gondolok arra, hogy ,,ha ezt és ezt tudná mit szólna?", ugyanis annyira másképp szemléljük a dolgokat. Szerinte bármi amit csinálok, ahogy szórakozok, amit iszom, amilyen zenét szeretek, és legfőképp, akikkel jól érzem magam, az sosem jó neki. Egész egyszerűen ,,nem vagyok normális, átlagos"-szerinte.

Amikor hazajövök bárhonnan, általában rossz szájízzel teszem azt, félek, hogy elkezd kérdezősködni. Amikor olyanja van ezt teszi, de mikor valamit én mondanék, sokszor úgy érzem nem igazán érdekli.


Amúgy még jó 1,5 évvel ezelőtt, volt olyan, hogy mikor ők nyaralni voltak, meghívtam pár barátomat (5-öt), mégcsak nem is házibulinak nevezhető kis összejövetelre, iszogatni, beszélgetni. És ezt megtudta, hogy tervezem, mert ,,véletlenül" az én facebookomra ment fel, és meglátta, hogy beszélek a barátnőmmel erről, és kb leordította a fejem, hogy hazudozok nekik összevissza, hogy a tudtuk nélkül bulit szervezek. Akkor is hetekre megharagudott rám, és a páromra is. Mikor hazajöttek is csak nagyon óvatosan közeledett felém, de ezt még többször felemlegette.

2015. máj. 28. 23:00
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
Azért mondja ezt mindenki, mert így van. Normál alap esetben az ember nem fél az anyjától, a reakcióitól és nem szorong, görcsöl mindentől. Ezek teljesen tipikus reakciója a birtokló szülők gyerekeinek. Sajnos ezért nem tudsz teljesíteni sem. Ami a legszomorúbb, ha nem változtatsz, így fogod leélni az életed. Ha el akarsz költözni, nagy harc lesz (most kellene meglépned, hiszen "úgysem érdekled"). Utálni fogja a férjedet, birtokolni akarja majd a gyerekeidet és mindenbe bele akar majd szólni, amihez semmiköze. Most sincs, se a zenéhez, barátaidhoz, ruhádhoz. Senki sem gondol szerencsétlennek, maximum ő, mert ha elhiteti veled, h Mindenre alkalmatlan vagy, akkor megtarthat magának és mindent az ő akarata szerint cselekszel. Akik ilyen szintű befolyás alatt állnak, gyakran nem veszik észre, h másik döntéseit hozzák meg, tudattalanul az ő vágyaikat akarják beteljesíteni. Na mindegy, ha érdekel a pszihológia, főleg olvasd el a könyvet, van letölthető változata. A cuccaidra meg vigyázz, hajlamosak kutakodni, neked nem kellett volna hozzá szólni miután beleolvasott a levelezésedbe. Ha véletlen belépnék a gyerekem fbjába, akkor sem olvasok el semmit! Gondolom nem a beszélgetéseknél nylt meg... Szakadj el tőle, válj le, gondolati szinten még így is lesz min dolgoznod! 😊
2015. máj. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

Az mennyire számít normálisnak, ha le hülye libázott?

Nem tudom felmérni, hogy ez rendben van e, vagy nem, mert amit ő csinál az szerinte mindig ok.

2015. máj. 29. 01:14
 24/31 A kérdező kommentje:
Most viszont rendeződik a dolog, mert ahogy letudom a vizsgáimat, egyre kevésbé vagyok feszült, és ezt Ő is érzi. Most büszke rám, mert 4-esre szigorlatoztam!:)
2015. jún. 9. 15:44
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

22-es vagyok.

Látod?! Ettől függ a kapcsolatotok, hogy te hogyan teljesítessz és mennyire váltod be az ő elképzeléseit.

Ez egybördögi kör, minél hamarabb lépsz, annal jobb! Ne hallgass, mert tönkre lehet az egész életed!

2015. jún. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

Épp ez az, hogy kb. semmilyen a kapcsolatunk.

Mondanám, hogy rossz, de inkább semmilyen.

Ha neki olyanja van akkor kérdezget és akkor beszél hozzám mikor épp hazaértem, kifújnám magam stb.

Aztán meg ha nekem lenne kedvem már picit beszélgetni, ül a gépe előtt és nagy ritkán méltóztatik válaszolni, vagy nem.

Vagy legrosszabb esetben mindent rossz néven vesz, és megsértődik.

Egyébként apámmal is hasonló.

Apám néha alig beszél, vagy mikor haza jön a munkából kibeszéli magából a napi stresszt neki, de anyám járkál össze-vissza a konyhában stb, nem igazán mond rá semmit.

Aztán mikor elege van anyámnak szokta mondani, hogy már unja, hogy ő a ,,villámhárító"-ja apámnak is és nekem is, állandóan neki fújjuk a negatív dolgokat amit odakintről hozunk.

Ja, amúgy fontosnak tartom említeni, hogy anyámnak már évek óta nincs munkahelye, már vagy 10 éve itthonról távmunkába dolgozik (apámnak segít be), de amúgy kimozdulni ha hetente 1x.

Akkor meg szerintem ne csodálkozzon, hogy nekünk van mit mesélni neki, mivel mi nem otthon vagyunk.

2015. jún. 13. 18:46
 27/31 A kérdező kommentje:

Apámmal mindig nyugodtabban meg tudtam beszélni a gondokat. Mikor nem fáradt nagyon, vagy épp anyám nincs rá befolyással, akkor nagyon is racionálisan, higgadtan tudott nekem tanácsokat adni, és vele jó beszélgetni. Viszont az a tapasztalat, hogy anyám nagyban befolyásolja őt, és olyankor nagy az egyetértés.

Volt olyan, hogy vitatkoztunk, és anyám csak kiabált össze-vissza, apám meg higgadt hangnemben beszélt hozzám, erre anyám szólt neki, hogy: ,,Hagyjad, ne is szólj hozzá, teljesen hülye."

2015. jún. 14. 10:13
 28/31 anonim ***** válasza:

Azért, amit eddig is írtam, mert anyád egy manipulátor. Annál jobb tanács nincs, h válj le és költözz messze, épitsd le v. szakítsd meg a kapcsolatot vele, velük.


Sok szerencsét!

2015. jún. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim válasza:
Nekem is ugyaniyenek a szüleim én is maximalista vagyok. Nekem is többször voltak már ilyen összeveszés dolgaim és engem is nagyon el tudnak szomoritani. Remélem neked már rendbe jött minden, gratulálok.
2018. jún. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
Hú, már 3 éves ez a kérdés. Igen, azóta rendeződtek a dolgok, sikerült elköltöznöm is, és ritkán (havi 1-2 alkalmat jelent ez) mikor találkozunk, nem a veszekedésé a főszerep. Én pedig már teljesen jól vagyok, a kérdésem kiírása után nem sokkal végleg ,,rendbejöttem", akkortájt volt egy utolsó fellángolása a problémának a nyár elején, és 3 éve teljesen jól vagyok. :)
2018. jún. 22. 10:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!