Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ebben a szituációban kinek...

Ebben a szituációban kinek van igaza, kinek kéne változtatni?

Figyelt kérdés

Bocsánat ha kissé zavaros lesz.



Szóval. Van a bátyám és a barátnője, aki mondjuk Kati. Bátyám és Kati 23 hónapja vannak együtt, és olyan 21 hónapja rendszeresen egymásnál alszanak, de lassan 1 éve már szinte csak nálunk. Hétközben is, minden áldott nap, iskolaidőben (bár Kati most érettségizik, tehát már annyira nem jár iskolába. )

Édesanyámat felettébb bosszantja ez, mert ugye így +1 fő vacsorázik nálunk, hétvégén gyakran reggelizik/ebédel is (mert hétvégén kb. 10-ig ittvan, aztán 17-től megint), meg úgy egyáltalán, nem családtag, anyámat már a folytonos köhögése is irritálja (asztmás), meg hogy reggel már öten próbálunk verekedni a fürdőszobáért.

A másik, hogy kb. 7,5 kilométerre lakik Kati, és mindig (!) bátyám fuvarozza a kocsijával(igaz, ő fizeti a gázolajat.) Ez napi 2-4 út, ami egy hét alatt azért már nem semmi.

Meg mostanában azt fújja édesanyám, hogy Katinak tök jó, otthon lesz*rja mindenki, nem is kell semmit csinálnia, itt nálunk meg miért nem takarít, milyen lány ez, fúj. (Megjegyzem, szerintem bunkóság vendégként takarítani, de mindegy.)

Édesapámmal mi szoktuk ezt hallgatni, ahogy szidja Katit, és nem tudom, mikor robban a bomba, és mondja ezeket Katinak.

Szerintetek, édesanyámnak van igaza, és Kati aludhatna néha otthon egyedül, illetve takaríthatna nálunk, vagy ez így természetes?

/Miközben legépeltem, összeveszett anyám meg bátyám, hogy bátyám húzzon Katihoz, ha együtt akarnak aludni, de ide ne merje hozni./


2015. jún. 1. 22:02
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem Kati elég pofátlan, és már rég kivágtam volna.


Nem takarítania illene (bár életvitelszerűen ott él, így szerintem bármilyen nemű az illető, elég gáz, ha elnézi, hogy vakarják a szarát a vécéből), hanem beszállnia a rezsibe.

2015. jún. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
91%

én megértem anyukádat, de ezt a bátyáddal kell lerendeznie. 7,5 km nem tragédia, azt egyedül is simán meg tudná tenni. én munkába oda-vissza közel 20 km-t utazok(igaz budapesten), és sose igényeltem, hogy fuvarozzanak.


ami a takarítást illeti tényleg bunkóság vendégként máshol takarítani, de ha már egyszer annyit van ott, legalább felajánlhatná hogy elmosogat vacsora után.

2015. jún. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
88%
Anyukádnak igaza van. Ha ott akar nálatok élni a bátyáddal, akkor bizony járuljon hozzá mindenhez. Persze ezt meg is kell beszélni. Eleve nem értem, hogy a bátyád miért viszi oda a lányt csak úgy.
2015. jún. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
93%
Anyukádnaktotál igaza van, ez a lány már szinte beköltözött, amit azért így, kérdés és megbeszélés nélkül elég tahóságnak tartok. De akkor em puffogni kell, hanem szépen megbeszélni a lánnyal, hogy ha már ott van mindig, akkor mit vár el tőle.
2015. jún. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
95%
Szia. Én is rendszeresen a páromnál alszom, mikor csak tehetem, engem Anyósék szeretnek, de nem biztos, hogy ez a szeretet felém ingyen van. Én segítek a házimunkában, és időm nagyrészében meg ellátom anyai feladatait is. Megetetem a kislányát, elviszem sétálni, játszom vele és fejlesztem. Én imádom a lánykát, de lassan olyan érzésem van, mintha ez elvárt lenne. A barátom jelzem nem velem teszi ezeket, neki ilyenkor külön dolga van. Szóval ha ott vagyok, a mienk csak az este. És odateszem, én is pofátlanságnak tartom ha valaki, mint Kati, igy kihasznalva a helyzetet, élősködik mások családján.
2015. jún. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
"Négyes", ezaz, csak édesanyám az a típus, hogy másoknak szidja azt, aki idegesíti. Én meg nem tudom, hogyan tudnék segíteni, pl. rávezetni Katit, hogy tefigyi, ha már itt vagy, legalább bátyám szobájában porolj le, vagy ilyesmi. Bátyám viszont ezt teljesen normálisnak tartja. :/
2015. jún. 1. 22:19
 7/26 anonim ***** válasza:
95%

A Kati elég pofátlan. Igaz, vendéggel nem takaríttatunk és egyebek, de ő már életvitelszerűen tartózkodik ott, így takarítás + rezsibe beszállás elvárható. Eleve kiskorúnak otthon a helye.


Az külön érdekes, hogy egy 16 éves lánynak megengedték annó a szülei, hogy rendre máshol aludjon.

2015. jún. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Kati amúgy hétvégente szokott nekünk segíteni, mikor a szüleim nincsenek itthon, és tesómmal takarítunk.


Hetes: Kati 17 volt, mikor összejöttek, most 19, és egyébiránt a szüleit baromira nem érdekli, mit csinál, a ballagásán is mi voltunk ott.

Külön jó, hogy bátyám "összeköltözést" meg "eljegyzést" emleget, csak arra nincs ötlete, hova költözzenek össze...Ha ide tervez, vége lesz mindennek, anyám biztosan elköltözik.

2015. jún. 1. 22:36
 9/26 A kérdező kommentje:
/Most nézem, az előző kommentem első mondata nem Kati heves védelme akart lenni, csak próbálom objektívan, tisztán leírni a helyzetet./
2015. jún. 1. 22:40
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is volt így, hogy szüleimmel problémát okozott, amikor a barátom egyre több időt volt nálunk, azért, mert egy 4 fős lakásba, öten már nehéz. Viszont mióta a nővérem elköltözött itthonról ez megoldódott. A másik, nyilván egyik szülőnek se az ölébe potyog a pénz, persze, hogy szúrja a szemét, ha másnak a gyereke pofátlanul odajár enni, inni. Nálunk a barátom már az elején felajánlotta a szüleimnek, hogy fizetne egy megbeszélt összeget nekik, nem ingyen akar idejönni lakni. Ezt ők nem kérték tőle, de azért más így, mintha eszébe se jutott volna ilyesmi... A barátom fiú létére minden egyes vacsora után segít anyának leszedni az asztalt, ha eszik valamit napközben stb elmosogat maga után, néha utánam is, ha nekem nincs időm, vagy szüleim után is, ha úgy alakul. Besegít a takarításban, porszívóz, port törölget, sőt, még vasal is időnként. Szerintem a nyugodt, békés együttéléshez hozzátartozik az ilyesmi. Én itthon vagyok, mégsem érzem úgy, hogy ne lenne semmi dolgom, csak zabálni, fetrengeni, netezni... Az lenne a legjobb, ha a szülők beszélnének a kisasszonnyal, mert lehet ő észre sem veszi, hogy ez így nekik nem tetszik. Egy beszélgetés sokszor többet ér, mint a több hetes, hónapos dühöngés csendben.
2015. jún. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!