Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ebben a szituációban kinek...

Ebben a szituációban kinek van igaza, kinek kéne változtatni?

Figyelt kérdés

Bocsánat ha kissé zavaros lesz.



Szóval. Van a bátyám és a barátnője, aki mondjuk Kati. Bátyám és Kati 23 hónapja vannak együtt, és olyan 21 hónapja rendszeresen egymásnál alszanak, de lassan 1 éve már szinte csak nálunk. Hétközben is, minden áldott nap, iskolaidőben (bár Kati most érettségizik, tehát már annyira nem jár iskolába. )

Édesanyámat felettébb bosszantja ez, mert ugye így +1 fő vacsorázik nálunk, hétvégén gyakran reggelizik/ebédel is (mert hétvégén kb. 10-ig ittvan, aztán 17-től megint), meg úgy egyáltalán, nem családtag, anyámat már a folytonos köhögése is irritálja (asztmás), meg hogy reggel már öten próbálunk verekedni a fürdőszobáért.

A másik, hogy kb. 7,5 kilométerre lakik Kati, és mindig (!) bátyám fuvarozza a kocsijával(igaz, ő fizeti a gázolajat.) Ez napi 2-4 út, ami egy hét alatt azért már nem semmi.

Meg mostanában azt fújja édesanyám, hogy Katinak tök jó, otthon lesz*rja mindenki, nem is kell semmit csinálnia, itt nálunk meg miért nem takarít, milyen lány ez, fúj. (Megjegyzem, szerintem bunkóság vendégként takarítani, de mindegy.)

Édesapámmal mi szoktuk ezt hallgatni, ahogy szidja Katit, és nem tudom, mikor robban a bomba, és mondja ezeket Katinak.

Szerintetek, édesanyámnak van igaza, és Kati aludhatna néha otthon egyedül, illetve takaríthatna nálunk, vagy ez így természetes?

/Miközben legépeltem, összeveszett anyám meg bátyám, hogy bátyám húzzon Katihoz, ha együtt akarnak aludni, de ide ne merje hozni./


2015. jún. 1. 22:02
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a helyzetben anyukàdnak kellene a sarkàra àllnia. Ha ilyen sokat van nàlatok, vegye ki a rèszèt mindenből. Ezt mondjuk a bàtyàd is szòvà tehetnè neki, bàr èrtem èn hogy most megszàllta a ròzsaszìn köd az agyàt, de szerintem nem ilyen èlősködőt akar magànak
2015. jún. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
93%
Ja, és ha ennyire nem érdekli a szüleit, hogy a lányuk merre jár, meg mit csinál, akkor itt is a válasz: nem nevelték meg, nem tudja, hogy ez már tahóság. Most mondhatjátok, hogy ezt minden ember magától érzi stb. de szerintem nagyon sok múlik a családi háttéren is. Ha a szülők otthon is tettek rá, nem kellett csinálni semmit, akkor gondolom nálatok sem érzi kötelességének
2015. jún. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom, itt már az elején el volt baltázva az ügy, és ezért nehezebb ennyi idő után helyretenni.

Idősebb szülőket is kértél, nekem felnőtt, de még egyetemen tanuló fiaim vannak. Volt már hosszabb párkapcsolatuk, az elején megbeszéltük, hogy egyeztetünk, mikor alszik nálunk a barátnő. Kövezzetek meg, én nem engedtem, hogy 17-18 évesen bárki beköltözzön hozzánk, ha úgy éreztem, hogy most már sok a jelenlét, szóltam az illetékes fiamnak, hogy most néhány nap nyugalmat szeretnék, és pl. következő hétvégén egy napot itt lehet a lány. Nem volt belőle gond, normális módon megtárgyaltuk, mindenki elfogadta. A házimunka nálunk eleve le van osztva, általában ha éppen a vendéget fogadó gyerek volt a soros mondjuk a konyha rendbetételében, hívta a barátnőt és ketten csinálták, nekem nem kellett, nem is akartam beleszólni.

Ha netán mégis ilyen helyzetben találnám magam, először a fiammal beszélnék, hogy mégis mit tervez pontosan, aztán elmondanám, mihez járulok hozzá, és ennek mik a feltételei. Intelligens, felnőtt emberrel ezt értelmesen meg lehet, meg is kell beszélni, az nem megoldás, ha anyukád neked pufog. Ha Katival ül le külön beszélni, az azt jelenti, hogy elfogadta családtagnak, és áldását adja arra, hogy nálatok, a tesóddal éljen, azért én ezt átgondolnám a helyében.

Fontos arra odafigyelni, hogy bátyád érzelmeit ne sértse meg, de azt gondolom, hogy ha higgadtan elmondja, hogy mit miért szeretne, tesód is belátja, hogy tekintettel kell lennie a szüleire és rád.

2015. jún. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

magyarul a csaj gyakorlatilag beköltözött hozzátok, nem fizet bele a rezsibe, sem a kajába és még ki is kell szolgálni...


anyád egy szent, én már 2 hét után kiraktam volna

2015. jún. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
azt azért még hozzátenném, hogy a csaj nem vendég, vendég, akit hívnak és nem az, aki költözik magától
2015. jún. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

"azt azért még hozzátenném, hogy a csaj nem vendég, vendég, akit hívnak és nem az, aki költözik magától"


Pontosan ez a probléma, ha akkor nem volt meghúzva a határ, most már nehezen értetheti meg a kérdező anyja a fiúval, hogy ha eddig lehetett így csinálni, akkor most miért nem lehet, mi a gond. Mégis muszáj megpróbálni, mert ez így nem állapot, tökéletesen megértem az anyut, hogy ki van akadva.

2015. jún. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Lehet túl naív kérdés,de miért nem felváltva alszanak egymásnál? Párommal mi is amikor csak tudunk együtt alszunk/vagyunk,azonban egyszer én náluk,másszor ő nálunk...így egyikünk szüleit sem zavarja a dolog.Ez szerintem a lehető legkézenfekvőbb megoldás.20/L
2015. jún. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Ennek a Katinak a szülei mégis hogyan gondolták, hogy egy másik család nyakába sózták a lányukat? Kati még iskolás, tehát nekik kellene eltartania. Normális szülők adnának pénzt a lányuknak, hogy időnként vásároljon be nektek, vagy bármilyen más módon igyekeznének kompenzálni, hogy gyakorlatilag helyettük tartják el a szüleid a lányukat. Kati pedig nem vendég, vendégek nem szoktak évekig maradni, vagyis nyugodtan a kezébe veheti akár a fakanalat, akár a porszívót.

A szomorú az, hogy a bátyád egy papucs, akire ráragad egy kihasználós nő, akinek majd a puccos lagziját is a te szüleid fizetik.

2015. jún. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Biztos nem tűrném, hogy a lány ott lakjon, ha egyébként otthon jó a családi helyzet.


Ha nem jó, az persze más tészta, de akkor ezt meg kell beszélni és ha befogadják, akkor az a minimum, hogy kiveszi a házimunkából a részét.


Bár így minden megbeszélés ellenére is azt mondom,hogy ha a csaj már ennyire pofátlan, akkor magától is eszébe juthatna, hogy legalább takarít maga után, meg segít amiben tud.


Vendég persze ne takarítson, de itt ő már rág nem egy vendég.

2015. jún. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Rezsibe érettségi alatt nem igen tud beszállni, de a házimunkába segíthetne.
2015. jún. 2. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!