Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám tényként közölte,...

Édesanyám tényként közölte, hogy nyáron én mikor fogok vigyázni a féltesóimra. Hogyan tudassam vele veszekedés mentesen (már ha egyáltalán van ilyen mód), hogy nekem ez nem fog beleférni, maximum néhány nap?

Figyelt kérdés

Elég nehéz helyzetbe került, mert a télen elváltak a férjével és nála maradtak a 4 gyerek. Apuka ahogy tud részt vesz a gyerekek nevelésében, de jelenleg külföldön dolgozik és csak 2 havonta jön haza 1-1 hétvégére ( 1 éves szerződés). Közben a nagymamánk meghalt és a nagypapánk magába fordult, idén nem kér a gyereknyüzsgésből (eddig szinte a teljes nyarat náluk töltötték).

A gyerekek az utóbbi fél évben borzasztóan el lettek kényeztetve és sokat romlott velük a kapcsolatom. Olyan dolgokat engednek meg maguknak, ami nálam nem megengedett.

Most, hogy anyu elmondta, én mikor fogok rájuk vigyázni, nekem úgy tűnt, mindenkit megpróbál befogni (én, anyósáék, tesója, nagynénje), csak magát nem. Gyakorlatilag egy olyan nap sincs, amikor ő lenne velük reggeltől estig.

Hogyan tudnám ezt vele úgy megbeszélni, hogy értelme is legyen, ne csak a sírás és mártírkodás legyen belőle?


Én nagyon szívesen segítek neki, de néhány napnál többet tényleg nem tudok megoldani. Az meg sem fordult, a fejében, hogy esetleg én a családommal is szeretnék kicsit nyugiban lenni. Ha a párom is otthon lesz, lehet, hogy el is utazunk egy hosszú hétvégére vagy meglátogatjuk anyósomékat. Nem, szeretném a teljes nyarat a féltesóim igénye szerint alakítani.


2015. jún. 2. 06:20
 1/7 anonim válasza:
87%

Sarkadra állsz és megmondod, hogy ez a legkevésbé sem a te feladatod.

Aztán nyugodtan sértődjön meg.

2015. jún. 2. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
Ahogy ő tényként közölte a napokat, te közlöd vele épp így száraz tényként a saját napjaidat, és hozzáfűzöd, hogy a többi napot sajnos meg kell oldania, és legyen szíves előre szólni a gyerekeknek hogy a te házadban a te szabályaid lesznek érvényesek (amivel egyet is értek, én is így lennék).
2015. jún. 2. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Annyit vállalj, amennyit jó szívvel vállalni tudsz.

Anyukád kötelessége a gyerekeiről gondoskodni, nem a tiéd.

(Mellesleg: aki 4 gyerekkel elválik, az mit képzel? Hogy majd az egész világ szalad neki segíteni?)

2015. jún. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

megmondhatod neki, hogy nem te vállaltad a gyerekeket-ráadásul négyet.. nem kötelességed vigyázni rájuk.

mondd meg, hogy amikor ráérsz akkor vigyázol majd 1-2 délutánt ennyi.. hogyha kint dolgozik apuka külföldön akkor gondolom küld haza pénzt, remélhetőleg futja belőle egy bébicsőszre vagy valami nyári gyerekmegőrzőbe, vagy olyan oviba ahol van lehetőség bentmaradni nyáron.

egyetértek veled, nem a te gyerekeid, max szívességet tehetsz neki, de ne gondolja már, hogy neked egész nyáron nincs dolgod..mondd meg hogy dolgozol stb te is ugyanúgy elfáradva érsz haza, nincs energiád négy gyerekkel utána jópofizni

2015. jún. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
95%
ÉN megmondanám kerek-perec, hogy a gyereket MAGUKNAK szülte és NEM NEKEM. Oldja meg. Segítek, persze, de ÉN döntöm el, hogy mikor és meddig, nem ő.
2015. jún. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
93%
Egyszerű: csak X napra kaptál szabadságot, annyit vállalsz. Hétvégét meg már megígértétek anyóséknak, de gondolom akkor anyukád se dolgozik szóval nincs oka lepasszolni.
2015. jún. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mennyi idősek a féltesóid?
2015. dec. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!