Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el a szüleimnek,...

Hogy mondjam el a szüleimnek, hogy össze akarok költözni a barátommal, akiről ők még nem is tudnak?

Figyelt kérdés

Másfél éve ismerem a barátomat, de mikor megismerkedtünk még volt barátom.Akkor már nem szerettem őt, de a családom oda- meg vissza volt érte és annyira befolyásoltak, hogy sokáig képtelen voltam szakítani.Persze, ez nem az ők hibájuk, én voltam gyenge hozzá.Miután vége lett nagyon haragudták rám a szüleim, főleg az anyukám.Nagyon megviselt, hogy még sírt is, így inkább nem mondtam el neki, hogy valaki más miatt hagytam el. Ez 4 hónapja volt, és még mai napig sűrűn emlegetik az exemet, szeretettel beszélnek róla, annak ellenére, hogy időközben kiderült többször megcsalt, még a saját unkatestvéremmel is. Tudom, hogy sejtik, hogy van valakim, de azt nem, hogy nagyon komolyan gondolom vele. Állásajánlatott kapott tőlünk 50km-re (most 400km a távolság, de szerencsére az elmúlt másfél évben sűrűn tudtunk találkozni, igaz még csak 4 hónapja vagyunk együtt.) Tudom, hogy elhamarkodott döntésnek tűnik, de nagyon szeretem és a munkám is közelebb lenne, mint jelenleg.

A szüleim mióta szakítottam a volt barátommal amúgy sem rajonganak értem, néha úgy érzem őt jobban szeretik, mint engem.Talán egy kicsi távolság jót is tenne nekünk.

21/L


2015. ápr. 30. 17:06
 1/5 anonim ***** válasza:
18%
Más miatt elhagyni valakit,egyrészt szemétség,másrészt meg nem tudom,mivel lehetett jobb a jelenlegid,még a szüleid is szerették az exed.Hát minden esetre költözzetek össze,felnőtt vagy..
2015. ápr. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
Anya, apa, holnap elköltözöm a(z) <új barátod neve>-hoz/hez, aki az új barátom. Ti meg nyaljátok ki a <ex barátod neve> seggét, mert őt jobban szeretitek, mint engem.
2015. ápr. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem jól döntöttél. Ne csinálj belõle nagy ügyet, állj eléjük, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne (mert az is), hogy van egy párod, akit nagyon szeretsz, a közelben fog dolgozni, így úgy döntöttetek összeköltöztök, kész. Felajánlanám nekik, hogy ha már itt lesz közel, hazaviszed egy vacsorára, ahol megismerhetik, mert szeretnéd, ha jól kijönnének.


Ha morgolódnak ne foglalkozz vele, ez a te életed. Onnantól, hogy a lányuk helyett egy olyan férfit támogatnak inkább, aki többször is megcsalta, szomorúvá tette a lányukat én abszolút nem törõdnék azzal mit gondolnak, éreznek az új pároddal és az összeköltözéssel kapcsolatban. De egy esélyt megadhatsz nekik ezzel, hátha jól alakul.

2015. ápr. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nos, fel kell nőni. Nem azért járni valakivel, mert elvárják tőled és nem azért félni összeköltözni valakivel, mert nem engednék meg. 21 éves vagy, nem tartozol beszámolni a magánéletedről és magyarázattal sem tartozol a szüleidnek arról, hogy kivel és hol élsz. Isten hozott a felnőttek világában!
2015. ápr. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a szülőknek nem kellene beleszólniuk a gyermekük szerelmi életébe. Legalábbis a döntéseibe nem. Hogy szakítottál vele.. jól tetted. A te életed. Amit furcsállok, hogy kiderült hogy meg is csalt többször. A szüleid ennek ellenére még mindig őt emlegetik. Ez nagy fokú tapintatlanság.

Szerintem mondd el nekik, és mutasd be a barátod minél hamrabb. Majd megkedvelik őt is.

Én elmondanám, hogy már egy ideje együtt vagytok, csak nem mondtad el, mert még mindig az exed dicsőítették. Ami neked nagyon rosszul esik... legalább magukba néznek.

Szóval elsőkörben mutasd be, utána meg majd jöhet a költözés.

2015. ápr. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!