Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam meg a szüleimnek,...

Hogy mondjam meg a szüleimnek, hogy mégse akarok abba az iskolába menni, ahova jelenkeztem?

Figyelt kérdés
Érettségi után elvégeztem 1 OKJ-t, ami nem ér semmit. Fél évig munkanélküli voltam, most közmunkás vagyok. Februárban jelentkeztem főiskolára, mert változtatni akarok a helyzeten. De most rájöttem, hogy mégse érdekel az a szak, tudom, hogy végigszenvedném az egészet. Nem gondoltam át rendesen, az a gond, hogy csak ezt az 1 szakot jelöltem meg. Ez miatt letettem egy nyelvvizsgát is, ami tanárral, vizsgával, könyvekkel együtt 75-80e Ft. volt. +10e a jelentkezés, de azt én fizettem. És most mégse szeretnék oda menni. Anyámnak elkezdtem pedzegetni a dolgot, hogy már nem is vagyok annyira lelkes stb. Erre teljesen kiakadt, ha már jelentkeztem, akkor igenis oda fogok járni és kész. De nem tudok semmit mondani ellene, mert ezzel az OKJ-vel az életben nem fogok munkát kapni, érettségivel nem kellek sehova. Ismerősim nincsenek, akik intéznének vmit. Otthon meg nem lébecolhatok, minél előbb el szeretnék költözni.

2015. máj. 30. 10:59
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy az a szak, amit megjelöltem nem túl keresett, a fizu is nagyon alacsony és egyáltalán nem érdekel. Elsőre jó ötletnek tűnt. Sajnos olyan vagyok, hogy hamar belelkesedek és nem gondolom át rendesen a dolgokat, utólag meg koppanok.
2015. máj. 30. 11:02
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Kész tervekkel állj eléjük. Ne azt mondd, hogy nem kezded el a sulit, hanem lébecolsz tovább, hanem konkrétan mondd el, hogy ehelyett ezt meg ezt fogod csinálni, ennyi meg ennyi idő alatt, és ezek a tervek mindenekelőtt legyenek reálisak.
2015. máj. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Melyik az a szak?
2015. máj. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
De nem tudok semmilyen tervet felmutatni. Ha azt mondanám, hogy jövőre jelentkezek máshova, az még 1 év, nagyon sokára van + akkor 3 évig nem is tudnék dolgozni. Munkát már lassan 1 éve nem találok, pedig voltam interjúkon is, beadtam az önéletrajzomat több helyre, ismerősöknél próbálkoztam... Másik OKJ-t elkezdeni nem tudom, hogy van-e értelme. Pénzügyi, számviteli ügyintézőt nézegettem, az elvileg keresett, de azt hallottam, hogy gyakorlat nélkül nem vesznek föl sehova és sok embernek van ilyen végzettsége. Ahova jelentkeztem, jövő héten lesz felvételi, nem is készültem fel rá, mert nem akarom elkezdeni azt a sulit, szóval pár napon belül ki kéne találnom, hogy mit mondjak nekik.
2015. máj. 30. 11:19
 5/29 A kérdező kommentje:
Dietetika, de közben beszéltem olyanokkal, akik tavaly végeztek és több, mint fele el se tudott helyezkedni a szakmájában, 90e a fizu. 50 emberből 10 dolgozik a szakmájában, de nekik is szülők intézték, az egyiknek orvos az apja, a másiknak főnővér az anyja... Sokan elmentek külföldre melózni, páran hipermarketekben eladók.
2015. máj. 30. 11:23
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig találj ki egy tervet. Eddig még csak kifogásokat soroltál... így ne is várd, hogy komolyan vegyenek vagy legalább ne akadjanak ki. Más nem találhatja ki helyetted, úgyhogy ideje felnőni egy kicsit.
2015. máj. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Az OKJ, amit elvégeztem turisztikai szervező, értékesítő. A turizmus tényleg érdekel, de elhelyezkedni lehetetlen.
2015. máj. 30. 11:26
 8/29 A kérdező kommentje:
Már évek óta azon agyalok, hogy mi legyek. De ami érdekel, oda nem vennének fel vagy kibuknék, mert annyira azért nem vagyok jó tanuló. Természettudományos tárgyak nagyon rosszul mentek. Töri, magyar nem érdkel, egyedül a tesit, info-t, idegen nyelveket szerettem. Info nem menne a matek miatt, tesi se jönne össze, mert sose sportoltam semmit, mert a szüleim nem engedték meg, hogy edzésre járjak. Csak nyelvtudással nem megyek semmire. Lehet, hogy ki kéne mennem külföldre. De abból is csak botrány lenne, mert anyám azt hiszi, hoghy meghalnék nélküle, pedig ez nem igaz.
2015. máj. 30. 11:31
 9/29 anonim ***** válasza:
77%

Több lehetöséged van:


1. Elkezded a föiskolát (mellélekesen ezzel böven lenne lehetöseéged munkahelyre), és közben keresel valami értelmes megoldást


2. Nem kezded ez, hanem elmégy dolgozni és eltartod amgad


3. Találsz olyen szakot, ahová most még át tudsz jelentkezni és azt végzed el.


A szüleid helyében egész biztos nem tartanálak el még évekig, mert nem tudod, mit akarsz és dolgozni sem igazán van kedved.

2015. máj. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
46%

"Csak nyelvtudással nem megyek semmire."


De mennél, ha akarnál! Pont a nyelvtudás az, amivel önállóan is el lehet helyezkedni. Bármelyik multi call centerében és ők betanítanak a "szakmai" részre.


Csak akarat kell, ami neked nincs.


Ne várj megértést a szüleidtől, hogy húszon túl (mert már túl vagy, nem?) még mindig nem tudod, hogy merre indulj.

2015. máj. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!