Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akiknek abortuszuk volt,...

Akiknek abortuszuk volt, előtte elmondták az apának? Szálljak szembe az anyámmal?

Figyelt kérdés

Nemrég derült ki, hogy terhes vagyok.

Fejben tudtam, hogy ebben a helyzetben a "legjobb" és egyetlen döntés az abortusz.

Anyának elmondtam, ő is ugyanezt mondta, intézi az egészet és mondta, hogy ezt kettőnkön kívül itthon senki nem fogja tudni és nem mondhatom el a barátomnak sem, mert az lehet, hogy a kapcsolatunk végéhez vezetne, így pedig nem lesz baj.


De nem tudom, én szeretném ezt elmondani a barátomnak. Úgy érzem, hogy tudnia kell erről... Utána gondolom együtt sem lehetünk egy ideig, mit mondok majd, hogy "fáj a fejem"?!

Csak akkor lehet, hogy az anyám fog megharagudni.


2015. máj. 5. 13:18
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
96%

Mondd el.

Milyen kapcsolat az, amiben ekkora hazugság, titkolózás lenne?

2015. máj. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
87%

gratula anyádnak a tanácsért

nem mondanád el a párodnak? milyen kapcs ez?

ő bele se szólhat semmibe? nem támogathat?

2015. máj. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
36%
Azért ebben a helyzetben nem mindegy, hogy 15 vagy 25 vagy. Hogy mióta vagytok együtt a fiúddal, 2 hónapja, vagy 3 éve. Hogy milyen az anyagi helyzetetek. Stb, stb,
2015. máj. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 A kérdező kommentje:

De közben meg a fejemben van, hogy lehet, Ő szeretné a babát, ebből vitánk lenne, esetleg később elhagyna... Szóval ha erre gondolok, akkor tényleg az van bennem, hogy semmi esetre sem tudhatja meg.

Viszont nem akarok örök életemben titkolózni sem előtte.


18 éves vagyok, szeptemberben megyek egyetemre.

3 éve együtt vagyunk.

Az anyagi helyzetünk jó, a pénz nem lenne baj.

2015. máj. 5. 13:25
 5/53 anonim ***** válasza:
50%
aztán ha esetleg vele maradsz ,babát akartok, és majd a dokihoz együtt mentek és megkérdezi h és ab-od volt e majd hazudsz?
2015. máj. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
85%
Anyád nem fog megharagudni azért, mert nem tudsz hazudni annak, akit szeretsz, de a javadat akarja. A barátod nagy valószínűséggel el fog hagyni, még akkor is, ha az abortusz nem zavarná (persze van olyan férfi, aki már csak ezért is elhagyna), mert nem vele, hanem az anyáddal beszélted meg, és őt kihagytad a döntésből. Utána valóban nem lehettek együtt egy ideig, de azt bármilyen nőgyógyászati problémával indokolhatod. A kapcsolatotok úgy látom nem fekszik túl erős bizalmi alapokon, ha elmondod neki a dolgokat, vagy szakításhoz, vagy a kapcsolat megerősödéséhez vezethet. Az utóbbinak nagyon kevés az esélye. Ha próbára akarod tenni magatokat, vagy nem tudsz hazudni, akkor mondd el neki. Számíts azonban arra, hogy nem valószínű, hogy túléli a kapcsolat ezt a helyzetet.
2015. máj. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
36%

"hogy az anyám fog megharagudni."

juj anyuci mérges lesz?

jobb is h nem szülsz, gyerek vagy még, nem a pároddal beszéled meg, futsz haza, majd anyuci "intézi az egészet"


szexelni volt eszed, de intézkedni nem tudsz?

2015. máj. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan én már felnőtt vagyok házasságban, így egyértelmű, hogy a párommal beszélném meg. DE a te helyedben is mindenképpen elmondanám a fiúnak. Elvégre, ketten csináltátok azt a gyereket, legyen a kettőtök döntése a további sorsotok. Az meg ha rámegy erre a kapcsolatotok, akkor rámenne arra is, ha később véletlenül kiderül, vagy bármi más apróbb dolog miatt szétmennétek.
2015. máj. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 A kérdező kommentje:

Nem hinném, hogyha később gyereket akarnánk, az orvosom minden alkalommal megkérdezné, hogy volt-e abortuszom. Az első vizsgálatra pedig nem vinném magammal a barátomat.


Anya nem úgy haragszik meg, hogy kiabál. Hanem soha többé nem szólna hozzám és hasonlók. Úgy tenne, mintha nem léteznék számára. És igen, mivel még itthon lakom nyárig, ezért Neki mondtam el.

Ha a barátomnak elmondanám, értelemszerűen Ő nem tudná azt, hogy az anyám már tudja.

2015. máj. 5. 13:35
 10/53 anonim ***** válasza:
94%
Az a minimum hogy a gyerek apjával is megbeszéled! Ha szétmentek emiatt, hát szétmentek, de joga van tudni!
2015. máj. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!