Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell ennyire beleavatkoz...

Miért kell ennyire beleavatkozni az életünkbe?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel 3 és fél éve vagyunk együtt, és szüleim mostanában folyton azt kérdezgetik hogy mikor lesz végre unokájuk..

Először is nagyon fiatalok vagyunk hozzá. Másodszor is amíg normális munkánk nem lesz, addig gyerek sem. Harmadszor is, ha végeztünk az egyetemmel(mindketten dolgozunk is mellete) és sikerül annyi pénzt összegyűjtenünk, akkor elköltözünk külföldre és ott folytatjuk az életünket. Amikor ezt elmondtam, anyámnak a reakciója: "áh így is szar az életem"

De pl ma is beszélgettek és ezt a részt sikerült kihallanom: "mikor akarnak már ezek gyereket? Esküszöm most megyek és megkérdezem tőlük"

Plusz olyanokat is mondtak hogy annyira szívesen elbabázgatnának.

De egyszerűen nem értik meg, hogy még nem érezzük magunkat rá késznek és mindenek előtt szeretnénk ha egy biztos hátterünk lenne.


21/f


2015. jún. 9. 21:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szülők.. ez van.

Bár igen, ha elmondtátok nekik akkor tényleg felfoghatnák hogy nem most lesz a gyerek és nem is Magyarországon.

2015. jún. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Legközelebb mond nekik, hogy jó lenne,ha a nyakatokra szülnénk a gyerekeket úgy, hogy nulla forintunk nincs?


Komolyan az ilyen szülők normálisak????

2015. jún. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg nekik, hogy előbb el akarjátok végezni az egyetemet, dolgozni legalább 1 évet, hogy kaphassatok majd támogatást, és ne a semmire szüljetek.Vagy házasságba szeretnétek szülni gyereket..

Bármit..

Ha csak nem 90 évesek akkor nem tudom mitől vannak úgy beparázva, van még idejük babázni majd

Ha 40-50 körüliek akkor meg mondd meg, hogy vállalhatnak még gyereket, nyugodtan , ha babázni akarnak, de még jelenleg ne tőletek várják ezt.

Teljesen jogos, hogy el akarjátok végezni az iskolát legalább és nem a semmire/anyósékhoz akartok gyereket vállalni.

2015. jún. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha babázni akarnak, fogadjanak örökbe egyet, de ne titeket kényszerítsenek akaratotok ellenére.


Egyszerűen mondd meg nekik, hogy nem mostanában lesz, nincs benne az 5 éves tervetekbe egy gyerek.

2015. jún. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell komolyan venni.

Após 14 éves kora óta mondta a páromnak hogy unokát akar, aztán amikor megszületett az unoka (párom 25 éves volt akkor, tehát 10 évig hallgatta az unokára vágyok szöveget), após nem ment el a kórházba megnézni...

2015. jún. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Miért próbáljátok megmagyarázni? Felnőttek vagytok, a ti döntésetek a gyerek. "Apa, anya, nem tudjuk még pontosan, hogy lesz. De ígérem, ti lesztek az elsők, akiknek elmondjuk. Csak kérlek, ne nyaggassatok ezzel."
2015. jún. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem ezt ne vegyétek ennyire komolyan. Tizenkilenc éves lány vagyok, anyukám már nagyon mondogatja, hogy már unokázna, babázna. Ilyenkor lereagálom annyival, hogy ha eltartja, én szülök gyereket, Ő meg mindig csak annyit mond, hogy "Jajj, nem most gondoltam, csak azért tudjam, hogy tervezel majd!" - mindezt viccelődve, nevetve beszéljük meg. Nem kell ennyire mellre szívni. :)
2015. jún. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Vannak nagyszülők is, Akiknek az unoka csak eszköz, hogy Ők maguk jól érezzék magukat. Lehet, hogy a babázástól fiatalabb érzik magukat, vagy ilyesmi, nem tudom biztosan.

Nem csak párjukkal vagy gyerekükkel, hanem egyéb rokonnal, például unokával kapcsolatban is érezhetnek szeretetnek álcázott önző birtoklási vágyat.

Ez undorító, de ilyen az emberi természet...


Persze Ti meg lehet, hogy pénzzel foglalkoztok túl sokat.

2015. jún. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mondjátok meg nekik, hogy majd ha eltartjátok, és felnevelitek helyettünk, akkor szívesen bevállaljuk nektek.
2015. jún. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Gondolom, ezek az emberek sose jártak egyetemre,hanem 20 évesen már volt két év munkaviszonyuk, és soha semmi ambíció nem szorult beléjük, csak jött, ami jött és éltek bele a szocializmusba. Sose fogják megérteni a ti helyzeteteket, bizonyos szint alatt felesleges magyarázni az alapok megteremtését, a stabil munkahelyet, esetleg ha már tanultál, akkor némi előmenetelt biztosítani, ha többre-jobbra vágysz. Minél egyszerűbb és önzőbb valaki, minél üresebb az élete, annál jobban csak az számít, hogy unoka, meg neki babázni, amikor neki kedve van, meg a szomszédnak is van már, de hidd el, ha ott lesz a kezében, akkor meg majd az lesz, hogy ő nem bírja már egész nap a sírást, hajolgatást, ő nem tud segíteni, anyagilag ezt, meg azt megtenni. Babázgasson, d ene máséval verje a csalánt!
2015. jún. 10. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!