Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Általánosságban elmondható,...

Általánosságban elmondható, hogy amilyen az édesanyja az embernek, olyan habitusú, olyan természetű lesz a gyermek is majd felnőttként?

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok, hogy valaki milyen rendszerető, vagy milyen takarékos, vagy milyen szorgalmas adott esetben, mert ez sok minden behatástól függ, hanem arra, hogy milyen személyiségű lesz az a gyermek - visszahúzódó, jólelkű, vagy éppen akaratos, önfejű és rámenős? Szerintetek is ez az édesanyánk nevelésétől függ és hogy milyen példát mutat? Mert én ezt veszem észre saját és ismerőseim példáján keresztül is.
2015. jún. 13. 05:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Az én anyám társaságkedvelő, vidám, "bulizós", barátkozós természetű, én meg csendes, visszahúzódó, otthonülős vagyok.


30/N

2015. jún. 13. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Én is meg a férjem is olyan természetűek vagyunk, mint az anyukánk.
2015. jún. 13. 05:35
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

1: Nálunk meg fordítva.:)

Anyukám otthonülős, rendszerető, visszahúzódó, én meg menős, csavargós, rendetlenségszerető, szereplő tipus vagyok.:)

2015. jún. 13. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%
Mondjuk az anyai nagypapámmal vagyok teljesen egyforma ebben.
2015. jún. 13. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
28%
Lényegében igen de kivételek erősítik a szabályt.
2015. jún. 13. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Én baromi messze gurultam a fától, hála az égnek. Sokszor megkérdeztem már magamtól, hogy én hogy sikerültem így... olyan, mint ha nem is lennénk rokonok.
2015. jún. 13. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem inkább a nagyszülőre üt a gyerek, nem a szülőre. Nálunk legalábbis ez a jellemző.
2015. jún. 13. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem!

Pont ez az, amiben legkevésbé hasonlítanak általánosságban! Pont ez, a személyiségbeli nagy eltérés szokta hozni a nagy vitákat köztük. Inkább csak az emberek kis része hasonlít így is az anyjára.


Sokkal jellemzőbb azonban, amit a magyarázatodban kivettél, tehát pl a rendszeretés, takarékosság, stb, ezek az amolyan otthoni szokások sokkal inkább egyeznek a megszokás miatt, ez tanult dolog. De a személyiségedből nem tudsz kibújni.


Ja meg inkább a külső hasonlóság is nagyobb, mint eme belső....


Általánosságban véve persze.

2015. jún. 13. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
81%
Ugyanolyan a természetem mint anyámnak.Különböző életfázisokban ugyanazokat a dolgokat is követtem el,mint ő.
2015. jún. 13. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
90%

Nem, de én tényleg rá ütöttemaok dologban.. Például tendszeretetben inkább apura

Sok behatástól is függ, pl az esetemben.. Én latom csak a hasonlóságot velük, de ak mer fudom mi van fejben, mivel küzdök stb..

Tehát az alap habitusom a szüleimé vegyesen, de bentlakasos sulis voltam, úgyhogy más lettem mint ők

2015. jún. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!