Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek egy 17eves lanynak...

Szerintetek egy 17eves lanynak mennyire ajanlott autot venni?

Figyelt kérdés
Ti vettetek,vennetek?

2015. jún. 15. 10:34
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
87%
Simán vennék, ha egy alaszkai tanyán vagy egy texasi farmon laknánk tőbb tíz kilométerre a szomszédoktól, tömegközlekedés nélkül. Magyarországon azért ritkák az ilyen elhagyatott helyek, szóval oldja meg tömegközlekedéssel ;)
2015. jún. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 A kérdező kommentje:
Egy kicsit lenyugodott a lelkem,h többen az én véleményemen vagytok.
2015. jún. 15. 11:38
 13/46 anonim ***** válasza:
41%
Ha gyakran menne be közeli nagyobb településre vagy kollégiumba menne érettségi után, akkor látnám értelmét, de így elég fölöslegesnek tűnik. Nemcsak pénzbe kerül, de foglalkozni is kell egy autóval. Egy darabig biztos aggódnának, nem-e balesetezik. A lányt egyáltalán megkérdezte valaki?
2015. jún. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
51%
Amerikai tinifilmekben látni, hogy 17 évesek kocsival járnak gimibe... de ott a távolságok sem ilyenek. Magyarországon semmi értelmét nem látom egy tini-autónak. Magas a költsége, és jó a tömegközlekedés.
2015. jún. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
41%

Most őszintén, ha már a jogsija megvan, én vennék vmi nagyon olcsó használtat. Mert a vezetés olyan, mint a nyelvtudás: ha nem frissíti fel az ember a tudását, és nem gyakorol, akkor felejt. Ha már a jogsit engedtem neki mint szülő, akkor igenis veszek neki kocsit (persze akkor, ha nincs otthon kocsi, amit akkor visz el, amikor akar, és gyakran a rendelkezésére áll, nem vmelyik családtagja hajtja 24/7), de akkor ne pampogjon, hogy neki mittudoménmilyen új Audi modell kell, hanem együtt kiválasztunk vmi olcsóbbat, amivel már mondjuk meg lehet jelenni vhol (nem vmi épp szétesőfélben levő Lada). Mert ha nem gyakorolhat, akkor majdhogynem kidobott pénz volt a jogsi.


Ha még nincs jogsi, akkor nem fizetném egy 17 évesnek a jogsit, hacsak tényleg nincs rá szüksége - és a szükséget fontos dologra értem, pl. ha vmi diákmunka miatt kellene utaznia, vagy kollégiumból haza, vagy 2 család között... az nem lenne indok, hogy buliba nem akar busszal menni, vagy a neten megismert, még nem látott barátjához akar utazni, vagy a nyáron megismert palihoz. Mert utóbbi esetekben még nincs értelme, olcsóbbra is kijön diákbérlettel a tömegközlekedés (legalábbis Bp-n biztos), és nem létszükséglet. Majd ha eltartja magát, és rendes munkahelye lesz, vagy tényleg szükséges a kocsi, akkor legyen jogsija és kocsija.

2015. jún. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 A kérdező kommentje:

Mar 2x bukott kresz vizsgan. D az autot majdhogynem elvarja,m az apja mar mondta neki,h kap. De ugye amiket neztek,az egy se tetszett neki.

Amit meg nem irtam le eddig szandekosan,az az,hogy mi alberletben elunk. Vettunk egy hazat nem reg,d nem tudunk meg bekoltozni butor hianyaban. Na meg egy nagy felujitas is kell meg. Plusz itt a 6honapos lanyunk,es eleg szukosen vagyunk mar 1szobas lakasban. Igy mar gondolom senki nem venne. D ezek nelkul voltam kivancsi a velemenyetekre. Köszi :-)

2015. jún. 15. 12:00
 17/46 anonim ***** válasza:
29%

2x bukott kreszvizsgán?


Az nem semmi. Én kb 5 óra készüléssel 73 pontot csináltam. Egy vicc az a vizsga.

Nem jó tanuló, nem megy neki a kresz, és semmi haszna az autónak nála. Ergó felesleges a kocsi.

Haverom 100.000 ért vett MAGÁNAK autót. Nem golf meg audi meg ezek...

Megy és használja is nem csak bevásárolgatni meg elmenni 25 percre lévő barátjához.


Nálunk a családban azt mondják hogy van amiért felesleges kiállni a kocsival. Na az a 25 perc tényleg az. Ez kb 2-3 km. Emiatt kocsit venni pénzkidobás...

2015. jún. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
31%

Ajánlott, pláne két KRESZ-vizsga bukás után, ha darált húsként szeretné viszontlátni a lányát.

Amúgy egy autót nem elég megvenni, fenn is kell tartani. Azt ki fogja pénzelni?

2015. jún. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 A kérdező kommentje:
Hat mi fogjuk penzelni. Egyszeruen ebbe nem tudok beleszolni,m a parom kiakad,es ugy erzi a lanya ellen vagyok. pedig csak folyamatosan erveket keresek,h na,van legalabb 1ok,amiert kell neki az auto? Még hozzánk se tudna eljönni,m ugy tudom ott az a torveny (nem biztos) hogy 2evig nem vezethet kulfoldon. Kicsit el vagyok keseredve. 18.szulinapjara hazat kap? Mi meg fizessuk az alberletet vagy nem is ertem en mar ezt.
2015. jún. 15. 12:22
 20/46 anonim ***** válasza:
41%

Nem...

18 év alatt csak belföldön vezethet

18 év felett külföldön is

2015. jún. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!