Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha egy szülő részegen (amúgy...

Ha egy szülő részegen (amúgy alkoholista) elküld otthonról azt komolyan gondolja vagy csak az alkohol beszélt belőle és meg fogja bánni hogy ezt monta? 16 éves vagyok

Figyelt kérdés

2015. jún. 8. 18:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha épp részeg volt, jó eséllyel azt sem tudja, milyen nap van, és nem emlékszik majd semmire. Nem lenne jobb neked egy másik családnál?
2015. jún. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 szántóvető ***** válasza:
100%
azt mondta hogy költözz el?megbánni biztos nem fogja,jobb ha lelépsz amint nyílik rá normális lehetőség.
2015. jún. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az alkohol beszél belőle, de megbánni nem fogja. Ha nagyon bánná amit művel, akkor nem lenne alkoholista.
2015. jún. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg a pia beszél belőle de ettől függetlenül megbánni nem biztos hogy fogja.

Apám masszív alkoholista, gyerekkorom óta hallgatom, hogy "ki lesztek takarítva a házból anyáddal" meg hogy ő bármikor kidobhat engem a házból. Mindezt pl. azért, mert szóltam hogy halkítsa le a tv-t, mert tanulni szeretnék.

próbáld ignorálni amíg muszáj, aztán költözz el jó messzire.

2015. jún. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyanyám olyan 25-30 éve alkoholista. Az utóbbi években szokásává vált este 8-10 között felhívni és keseregni arról, hogy milyen szar neki, meg akar halni stb. Én éppen érettségire készültem. (a nappaliban tanultam, mert ott tudtam a jegyzeteim szétpakolni rendesen és ott van a telefon és felvettem olyankor ha már mellette ülök) Szóval eléggé ideges voltam és egy-egy ilyen hívása minimum 1 óráig tart (éljen a upc ingyenes hívása upc telefonok között) és hát olyan félóránál kiborultam, hogy ne haragudjon de majd hívjon vissza akkor ha józan. Ezen annyira felkapta a vizet, hogy szaros kölyöknek nevezett, hálátlannak és szart sem érek, fenn hordom az orrom és majd árok széli prosti leszek ezzel a stílussal. Na itt megköszöntem a véleményét és rácsaptam a telefont. A következő 3 évben nem beszéltem vele, és nem értette miért, minden rokonnak elsírta, hogy a kedvenc (aha, persze... ) unokája nem áll vele szóba, pedig ő semmit se tett. Aztán mikor az egyik rokon pattogott, hogy milyen vagyok akkor felvilágosítottam, hogy a drága nagymamám miket mondott nekem, mert amúgy a család csak olyan 1-2 éve tudja, hogy alkoholista, addig nem akarták elhinni, de mikor mentőt kellett hozzá hívni, mert annyira beivott, hogy rosszul lett, akkor hirtelen rájöttek, hogy hűha gond van. Na szóval akkor persze jött nagymamámtól a nagyhalál, hogy de ő ezt nem gondolta komolyan (már nem tudta tagadni, hogy ilyet mondott volna, bár nem emlékszik rá, hogy mondott), és ne haragudjak már rá. Végül azt mondtam oké, felejtsük el. Azóta mondjuk már nem lakom otthon, ha véletlen hív felveszem de gyorsan rövidre zárom, magamtól nem keresem. Szóval van nagymamám de mégse, különösebben már nem érdekel, számomra azzal a beszélgetéssel meghalt.


De összegezve, az alkohol beszél ilyenkor az alkoholistákból, de komolyan gondolják. Ha teheted költözz el rokonhoz vagy fogat szorítva húzd ki még két évig, addig gyűjts az elköltözésre. Nyári munka, hétvégente 1 nap diákmunkával mire 18 leszel simán összejöhet az elköltözéshez szükséges alaptőke. Addig hivatalosan nem dobhat ki, ha kidob irány a gyámügy, ők tudnak segíteni, hogy ilyenkor mit tehetsz. (általában akkor gondozásba vesznek, a semminél jobb, legalább tető lesz a fejed felett és napi étkezés)

2015. jún. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Én reszegen csak oszintebb es onkifejezobb vagyok. Ilyenkor hullik le a tarsadalom leple. Nem bajna meg ez tapasztalat. Sajnalom, de apad nem szeret. Ezt nehez feldolgozni, de lepj tovabb, legy eros es mutasd meg, lehet ezt maskeppen is csinalni.

Ne engedd, hogy manipulaljon a sajnaltatassal.

2016. jan. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!