Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 18 évesen megtilthatják hogy...

18 évesen megtilthatják hogy elmenjek nyaralni ismerősökkel?

Figyelt kérdés
Szeretnék elmenni nyáron pár ismerősömmel nyaralni,kb 10 fős társaság, pár olyan is lesz akiket nem ismerek. Többségében fiúk lesznek, de néhány lány is. Szüleim viszont semmiképpen nem akarják megengedni, pedig nekem nagyon fontos lenne hogy elmehessek. Az a baj hogy ők senkit nem ismernek azok közül akikkkel mennék, és mindentől borzasztóan féltenek. Ha már leszek 18 éves és az egészet saját pénzből fizetném, megtilthatják hogy elmenjek? (18/L)
2015. jún. 17. 14:26
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
53%
Már miért tilthatnák. Az más kérdés, hogy elövehetik a szokásos zsarolást, hogy amí az én kenyeremet eszed addig azt csinálod amit mondok. Más kédés hogy nekem már 14-évesen Sem tilthattak meg semmit.
2015. jún. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
44%

Nem tilthatják meg.

Menekülj minél előbb az ilyen "kutyámat sem bíznám rájuk", típusú szülőktől.

Minél előbb költözz el és vissza se nézz rájuk.

2015. jún. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
De mit tudok tenni, ha azt mondják nem mehetek el? Meg nem szökhetek, mert a rendőrséget utánam küldhetik. Nem akarok botrányt, csak szeretném ha megértenék hogy nekem fontos lenne hogy elmehessek.
2015. jún. 17. 14:32
 4/29 A kérdező kommentje:
Nincs annyi pénzem hogy elköltözhessek. meg igazából megvagyok velük, azt leszámítva hogy azt akarják hogy azt csináljam amit mondanak.
2015. jún. 17. 14:33
 5/29 anonim ***** válasza:
85%

Egy 18 évesnek, aki ráadásul a saját pénzét költi, nincs mit megtiltani.

Max. azt mondhatják, hogy ezért vagy azért nem tanácsolják, de a döntés a tiéd - felnőtt ember vagy.

2015. jún. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
92%
Jogilag nem tilthatják meg. De ha velük élsz, akkor kérhetik, hogy bizonyos szabályokat tartsál be. És ezek nem biztos, hogy mind olyan szabályok, amikkel te is egyet értesz. De amíg nem van önálló, addig nem lehet minden úgy, ahogy te szeretnéd.
2015. jún. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
81%

Már miért küldhetnék. Nem vagy fiatalkorú. Bejelentetted hogy elmész. (hagyhatsz levelet)


Nem lesznek olyan hülyék hogy rendörséget küldenek. Azt csak eltünésre tehetik, ha pedig elhallgatják hogy te bejelentetted hogy elmész, az a hatóság félrevezetése, azt úgyem kockáztaják meg, mert eléggé megütik a bokájukat. (eltünés az ha nem tudják hová távolztál, és eltelt 36 óra asszem).

2015. jún. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
80%

Most szerinted a rendőrség utánad menne? Egy 18 éves FELNŐTT nyaraló ember után??

Ha ilyen gyerekesen gondolkodsz, akkor ne csodálkozz, hogy úgy is bánnak veled...

2015. jún. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
nem én találtam ki a rendőrséget, ezt ők mondták. Bár én is úgy gondoltam, hogy 18 éves után miért menne rendőrség, főleg ha azt is tudják hol van...
2015. jún. 17. 14:38
 10/29 anonim ***** válasza:
87%

Akkor meg buta vagy, ha hiszel nekik.

Tessék felnőttként is viselkedni és gondolkodni, ha olyan bánásmódot vársz el.

Ilyen fenyegetésre a normális reakció az, ha hahotázásban törsz ki.

2015. jún. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!