Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 18 évesen megtilthatják hogy...

18 évesen megtilthatják hogy elmenjek nyaralni ismerősökkel?

Figyelt kérdés
Szeretnék elmenni nyáron pár ismerősömmel nyaralni,kb 10 fős társaság, pár olyan is lesz akiket nem ismerek. Többségében fiúk lesznek, de néhány lány is. Szüleim viszont semmiképpen nem akarják megengedni, pedig nekem nagyon fontos lenne hogy elmehessek. Az a baj hogy ők senkit nem ismernek azok közül akikkkel mennék, és mindentől borzasztóan féltenek. Ha már leszek 18 éves és az egészet saját pénzből fizetném, megtilthatják hogy elmenjek? (18/L)
2015. jún. 17. 14:26
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
77%

Ha engedélyt kértél, akkor megtilthatják - szavakon lovagolok.

18 évesen én nem kérdeztem, hogy mehetek-e, hanem mondtam, hogy megyek.

A kommentjeid alapján valóban elég életképtelennek tűnsz, de ez nem feltétlenül a te hibád, ha ilyen burokban nőttél fel, amiről írsz. Egyszer ki kell törnöd.

Milyen a társaság, ami miatt szüleid szerint ők rossz emberek? Nekem is teljesen más az értékrendem a szüleimmel, apám fel sem foghatja, hogy nekem miért jó az, ahogy élek, de sose mondaná rám vagy a barátaimra, hogy rossz emberek.

27N

2015. jún. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

Az a legfőbb bajuk a társasággal, hogy a haverom, aki elhívott és akit legjobban ismerek, nem szimpatikus nekik. Külsőre, mert amúgy nem ismerik. A többiek közül nem ismerek mindenkit, de akiket igen, azokat én normálisnak találom. Akárkikkel én sem mennék el.

Amúgy volt már olyan hogy hívtak valahová, én pedig nem kértem engedélyt csak elmentem, de abból botrány lett. Én pedig azt szeretném, ha botrány nélkül elmehetnék.

2015. jún. 17. 15:44
 23/29 anonim ***** válasza:
11%

Hát te tényleg egy szerencsétlen vagy, hallod-e... Itt nyivákolsz, és csak nem hagyod abba. :D

Biztos, hogy 18 éves vagy, és nem 8??

Tudod, van, akinek ilyenkor már családja van, és egyedül él... Nem azt mondom, hogy így kell lennie, csak azt, hogy nevetséges ez a vergődés, amit itt művelsz.

2015. jún. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
82%

De a szülő azt is megcsinálhatja, hogy OK, menjél, de mire haza jössz az összes cuccod kirakva, zár lecserélve, ha 18 évesen ennyire önálló vagy akkor oldd meg a lakhatásodat, a kajádat meg mindent.


Akkor meg az lenne, hogy szegény gyerek ilyenért kirakni...

Mellesleg az, hogy valaki papíron nagykorú, az nem jelenti azt hogy agyilag is az.

Én a kérdező helyében megpróbálnám megismertetni a társaságot a szüleimmel, hogy lássák nem adnak el Ukrajnába qrvának. Amúgy ők idősebbek, mint te?

2015. jún. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
91%

Ej de fene sok nagyszájú emberke gyűlt itt össze, akik nagy hangon nyomatják ezt a költözz el otthonról dumát, mert milyen gázok a szüleid. Hát igen, könnyű más micsodájával verni, jól tudjuk.

Kérdező. Szerintem szüleid nem alaptalanul féltenek. Majd he lesz neked is gyereked, megérted majd, miért nem engednek el olyan helyre, ahol nem éreznek téged 100% biztonságban.

Ők szerintem csak azt látják, hogy elutazol vadidegenekkel, berúgtok, bevesztek vagy megetetnek téged ezzel-azzal, és úgy jössz haza, hogy ki tudja ki ment át rajtad.

A kérdés nem az, hogy 18 évesen megtilthatják-e. Játszhatod itt a nagy lányt, de a szüleid a szüleid, és adhatnak nyomatékosan tanácsot, még ha 30 éves lennél is. Szerintem fogadd meg a tanácsukat. Olyanokkal menj nyaralni, akiket ismersz, akikben megbízol, és akiket szüleid is ismernek. Hogy nehogy az legyen, hogy pár hónap múlva olyan kérdést írsz itt ki, hogy megerőszakolt x fiú, hogy mondd el szüleidnek, meg jajj segítsenek.

Felnőtt te akkor leszel, ha megoldod a problémákat is. Addig nem.

2015. jún. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 No.01 válasza:
54%
18 éves korod után a rendőr nem tud mit csinálni...ha akarsz ott maradhatsz....csak lehet számolni kell a következményekkel, szóval többet nem kapsz semmilyen szülői támogatást vagy ilyesmi...
2015. jún. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

És mégis mit csinálnak a rendőrök ha utánad küldik a szüleid?Gondolkozz már!

18 éves vagy ha nem akarsz hazajönni a rendőrök nem csinálnak semmit a szüleidet meg körberöhögik.

2015. jún. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
38%

# 24

És ez mégis milyen logika?Féltünk egy nyaralástól és nem engedünk el de ha elmész akkor nem jöhetsz vissza lakni hozzánk menny a nagyvilágban...

Ez inkább már a szülők bedurcizása hogy nem élhetik ki uralkodási vágyaikat.

Vannak határok amikor egy szülő a gyerekének már csak javaslatokat tehet bizonyos dolgokban.

De ilyen dolgokért azért nonszensz kitenni a szülőknek a saját gyerekeket mert 18 évesen elemet oda ahova a szülők nem engedték :D

A szülők ne úgy bánjanak már a saját édes gyerekükkel mintha a mostoha gyerekük lenne vagy mintha valami utcáról betévedt albérlő lenne!

Milyen már azért kirakni a saját 18 éves gyereked mert oda ment el ahova te nem engedted.

2015. jún. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Hívd meg előtte magatokhoz a bandát, ha a szüleid látják, hogy nem drogos stricik és pápua kannibálok a haverjaid, akkor megnyugszanak.
2015. jún. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!