Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Családom nem fogadja el a...

Családom nem fogadja el a barátomat (? )

Figyelt kérdés

Most lesz 5 hónapja hogy együtt vagyunk és szüleim is nagyon kíváncsiak voltak már rá szóval átjött hozzánk.

Nos, szüleimről annyit, hogy nem szeretik ezeket a "vad dolgokat" mint pl piercing. Barátomnak(19) pedig rasztahaja van, mondtam is neki, hogy lehet ez is szóba kerül, de nem érdekelte, mert már így is voltak, akik megszólták miatta, szóval tudja kezelni.

Hál'istennek normálisnak találták, de elkezdett mesélni a múltjáról. (Drogozott, minden hülyeségben bent volt, éjjel-nappal a barátaival volt)Viszont azóta változott, de szüleim mondták, hogy egy ilyen ember akármikor újrakezdheti a régi dolgait. Sőt meg is tiltották, hogy találkozzak vele. Pedig elég nehéz lesz elkerülni, mert arrafelé lakik mint mi. Egyébként próbáltam szüleimmel beszélni, szóval ez az opció kilőve. Veszekedés lett a vége. Mondtam nekik, hogy ők is láthatták mennyire normális, amíg el nem kezdett mondani olyan dolgokat magáról, amit mások inkább el sem mondanának, de barátom csak korrekt dolognak tartotta, hogy ha ilyeneket is tudnak róla.

Ez 2 napja történt, azóta szinte nem is beszélek szüleimmel.


16/l


2015. jún. 17. 23:47
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Kérdező, de mi a kérdésed?
2015. jún. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%

Hány éves?

Mi az a "régen", amikor még drogozott?

2015. jún. 18. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
16%
Ha egykor drogozott, akkor bármikor újrakezdheti, hacsak nem segítséggel szokott le. Szüleidnek adok igazat, kerüld el nagy ívben.
2015. jún. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
#2 ha figyelmesen elolvasod a srác 19éves... Kedves kérdező a barátod kissé naiv ha azt hiszi , hogy első találkozás a szülőkkel alkalmával okos dolog volt kihúzni a nyuszit a kalapból. Első benyomás hiába pozitív ha rá 2percre avval folytatódik a csevegés , hogy " ja régen drogoztam ám , meg link is voltam de azóta kajakra megváltoztam". Jogos ha otthon kiverte a biztosítékot anyunál és apunál viszont én biztos adnék esélyt arra , hogy bizonyítson hogy valóban megváltozott hiszen a tiltás nem megoldás.
2015. jún. 18. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Most őszintén! Mi a fészkes fenéért kellett ezt a szüleid tudomására adni a barátodnak?

Én is rosszul lettem volna, ha a szüleid helyében vagyok.

Ez a saját privát múltja. Ha nem mondja el a múltját, az még nem számít hazugságnak.

Egyébként pedig mindenki követ el hibát. Most ihatjátok a levét a naív fecsgésének.

2015. jún. 18. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

A barátod 19 éves létere rém ostoba.

A szüleidnek semmi közük a drogos múltjához - bár én lehet, jobb szeretném tudni, mert simán nyúlhat ismét hozzá, és akkor a lányom is gázban lesz -, minek kellett előhoznia?!


Ezek után megértem a reakciókat, bár el nem tiltanálak, semmi értelme, úgyis találkoztok, csak titokban.

2015. jún. 18. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%
Gondolom te meg odaáig vagy, hogy micsoda kemény csávód van... Ja nem. annak is annyi esze van, mint egy marék dögltöt molynak, hogy ezt nekiáll elmesélni a szüldeidnek. Komplett barom, az ilyenekről senkinek nem szükséges tudni, persze, hogy ki vannak rád akadva, csak kiveri a szemed...
2015. jún. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
65%
én biztos elkerülném a helyedben. még a végén téged is belerángat valami hülyeségbe függetlenül attól hogy "régen" csinálta ezeket, de te tudod
2015. jún. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
39%

Szüleid félelme jogos(?), hogy a srác bármikor visszaeshet és kemény drogos lesz belőle.

Ha a srác soha meg nem kóstolta volna a drogokat, akkor viszont szülei félelme jogos(?) lenne, hogy bármikor rossz útra térhet a kipróbálással.

.

Barátod ráért volna később mindent elmondani. Megtette. Részemről nem butának, hanem meggondolatlannak tartom.

Nem kivánok gondolataiban olvasni, de feltételezem, hogy őszinteségét akarta bizonyítani.

.

Bármilyen fiút is választasz barátodul, szüleid mindig féteni és megtartani akarják az ő "pici lányukat".

2015. jún. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!