Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elköltözzek és önállósodjak...

Elköltözzek és önállósodjak azért, hogy tudjam a saját életemet élni, vagy maradjak itthon a kényelem és a pénz miatt, de hagyjam, hogy dróton rángassanak?

Figyelt kérdés

19/L vagyok, most érettségizek. Azért most, mert 5 évesre járok, mielőtt ebbe bárki belekötne, hogy így buktam meg úgy buktam.


Nos, a szüleimmel élek és hát ugye nem kell dolgoznom, túl gyakran házimunkát sem kell végeznem, kapok zsebpénzt (mondjuk nem olyan sokat de spórolós vagyok, kijövök), és nem kell fizetnem semmiért.

Szüleimnek a világ legeslegeslegfontosabb dolga az ész, a jó tanulás, az egyetem, vagyis velem kapcsolatban. Na, de én ezt nem tudom megadni nekik, nem vagyok jó tanuló, és nem csak lustaságból. Most pl ezerrel készülök a szóbelire és tök olyan, mintha semmit nem tudnék. Itthon kijelentettem még fél éve, hogy nem szeretnék egyetemre járni, nehéz lenne, nem bírnám, és OKJ-vel is el tudnék valahogyan helyezkedni. Ekkor apám vagy egy óráig kiabált velem, attól féltem, hogy megver, hogy én mit képzelek magamról, hogy eddig nem tanultam és hogy nem megyek egyetemre. (Mondjuk ha foglalkozott volna a jegyeimmel akkor esetleg előbb gondolkozhatott volna na mindegy...) És akkor eldöntötte, hogy a kezébe veszi az irányítást. Megnézett pár szakot, amiről úgy gondolta, jó nekem, s kb. helyettem töltötte ki a jelentkezést. Kifizetett mindent: magántanárokat, nyelvvizsgadíjat, az egyetemet is fizetné, naponta szólt hogy tanuljak gőzerővel, de mindez hiába. A nyelvvizsgám nem sikerült, az írásbeliket elszúrtam, 280 pontom sem lesz. Pedig mindent megtettem, de pár hónap alatt nem tudok 5 évnyi anyagot bepótolni és mindenre felkészülni.

Ennek (is) következtében kb. börtönbe vagyok zárva. A szüleim nem engednek nyaralni menni a barátaimmal, mert így meg úgy féltenek (20 éves leszek és olyan helyre mennék amit nálam senki nem ismer jobban, és van annyi eszem hogy nem állok szóba idegenekkel), meg hát ugye a barátaimnak jól sikerültek az érettségik, nekem miért nem, hát mivel nem vesznek fel sehova ezért nem mehetek... Sokáig a volt pasimnál sem aludhattam ott, közben mindenhonnan azt hallottam hogy már két hét után együtt aludtak a szerelmükkel.


Bocsánat a hosszúért, de tudnotok kellett az előzményeket.

Szóval van két választásom:

1.: Beletörődök, hogy nem engednek el sehova és hallgathatom a kb. mindennapos problémázást, hogy mennyire lusta és rossz tanuló vagyok, majd jövőre átbukdácsolni az egyetemen a diplomáig egy olyan szakon, amihez alig értek, cserébe kb. meg se kell mozdulnom csak tanulnom, ami nem megy nekem egyszerűen.


2.: Arra gondoltam, hogy keresek egy albérletet valakivel közösen. Nem ismerőssel mert senki nem akar még elköltözni otthonról. Pasim nincsen. Vállalok valami munkát, közben OKJ-t végzek, vagy valami felnőttképzést.


Melyik legyen? Mit gondoltok?


2015. jún. 18. 15:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
75%

A call centerben nálunk is egy csomó vidéki tanárképzőt végzett nyelvszakos csaj van. Azért sokkal jobb az életük mint egy TESCO pénztárosnak.


Jellemzően sikerül kihalászniuk multinál már jó pozícióban levő 2 egyetemi diplomás 25-30 körüli férfiakat, akik tényleg hosszútávra komoly csajként terveznek velük.

2015. jún. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
62%

"pár hónap alatt nem tudok 5 évnyi anyagot bepótolni és mindenre felkészülni"

Mit csináltál 5 éven keresztül?

"Hozzáteszem, ha elköltöznék azt csinálnék a szabadnapjaimon amit akarnék, és lenne pénzem elmenni nyaralni vagy akármire, átjöhetne a pasim ha lesz majd, stb."

A szabadnapjaidon mennél az OKJ-re valószínűleg.

Nyaralni? Minimálbérből? Miután kifizetted az albérletet meg a kaját+bérletet, arra se marad pénzed, hogy beülj egy kávézóba meginni valamit.

2015. jún. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: ezt akartam én is írni. (Nem is értem a lepontozás okát) netto max 100 ezerböl jo ha az albérlet + kaja kijön. És ha úgy adódik, hogy megszűnik az amúgy sem túlzottan jövedelmező munkahelyed mehetsz vissza kuncsorogni a szüleidhez. Az egyetemmel jársz a legjobban csak nem haszontalan bölcsész szakokba kell gondolkodni. Okj sz*rt se azzal se fogsz netto 150 tol tobbet keresni. Illetve lehet pl az említett call centerben, de hidd el az nem az a munka amit pár hónapnál tovább csinálni tud az ember. Dolgoztam értékesítőként de amikor már annyira besokallsz h a Sparba úgy köszönsz a pénztárosnak, hogy üdvözlöm xy vagyok a ....... (cégtől) rájössz h ez már nagyon nem f**za. Az ügyfélszolgálatosok meg az értetlen ügyfelekkel szenvednek. Nálunk mindenki úgy volt vele, hogy eleinte baromi lelkesen jártak heti 5nap 8órába aztán ez lement kb 3nap 4órára. Persze nem mondom ügyfélszolgálaton meg lehet keresni netto 180 at is de iszonyatosan pörögni kell hozzá és baromi stresszes, illetve annyit kell tanulni hozzá mint az egész érettségire együttvéve. Mivel képbe kell lenni mindennel vagy legalábbis tudni hogy hol keresd a választ ha kérdez az ügyfél. Inkább tanulj amig ott vannak mögötted a szüleid. Mondom ezt ugy hogy engem sem érdekelt semmilyen egyetemi szak és szar tanulo is voltam de elvégeztem az egyetemet és van melóm, pedig máig nem érdekel ez a terület... Javaslom h kezdj el vmi közgazdasági szakot, mert azzal kb biztos h lesz munkád és nem is annyira nehéz mint pl egy gépész vagy programozó.
2016. júl. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Szerintem itt a rossz oka hogy nem értitek meg egymást.


Én a helyedben gőzerővel rendezném a kapcsolatot a szüleimmel, és tanulni akarnék és mindent megtennék hogy megértsem miért nem megy. Ezt elmondanám a szüleimnek is hogy megértsenek.


Aztán közösen keresni megoldást rá. Ne légy hülye és ne költözz el mert ugyanolyan szar helyzetben leszel.


Azt is el tudom képzelni hogy olyan megoldást találtok hogy egy évet dolgozol de közben rá egy évre mész egyetemre. Komolyan csak a kapcsolatotok rossz.

2016. szept. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!