Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek túlzás volt...

Szerintetek túlzás volt részemről?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elég hosszú leszek.

Szüleim januárban szétmentek 30 év házasság után. Apu becsajozott.

Anyu eléggé rosszul volt, sokat vigasztaltuk, ott voltunk mellette. (van 2 húgom)

Sosem volt igazán jó Anya,sosem kaptuk meg azt a szeretetet, amire egy gyereknek szüksége van. Csak Apu létezett neki.

Pl mi 15 perces autóútra lakunk tőlük,és volt,hogy hónapokig nem is láttuk őket. Mindig az volt a szöveg,hogy Apu sokat dolgozik. De 2 autó volt,egyedül is el jöhetett volna, ezt mondtam is neki párszor.

Tavaly áprilisban 3 év próbálkozás után kiderült,hogy meddő vagyok, természetes úton nem lehet gyerekem. Egy kisműtéten estem át,hogy ez kiderüljön. Nagyon megviselt, 2 hétig nem mentem dolgozni, éjszakánként zokogva ébredtem álomból, mert mindig újra játszódott a dolog.

Nem jött el meglátogatni, nem volt mellettem. A reakciója annyi volt,hogy "majd lesz lombikkal". Júniusban csodával határos módon pozitívat teszteltem. 😃 Zokogva hívtam fel,hogy pozitív lett a tesztem. Ő: aztán ezért miért kell ordítani ?

Lényeg a lényeg,ezt mind elmondtam neki a válás után,átbeszéltük. Azt mondta,hogy jobban fog törődni velünk ,majd mindig jön hozzánk,és az unokájához is,ha megszületett.

Nem kellett neki sok idő ,szépen összekapta magát .

Azóta sem a tesóim ,sem mi nem igazán érdekeljük .

4 hónapos a kislányunk ,eddig 4-5 alkalommal volt itt, általában fél -3/4 órát maximum .

Feljár Budapestre a testvéréhez ,buliznak . Ez megy minden áldott hétvégén. Nem vagyok egy nagy Facebook-os, de már többen megkérdezték,hogy miért nincs fent neki az unokájával képe, miközben a húga gyerekeivel egy csomót tett fel.

1,5 hete hétvégén hívom, hogy mi a helyzet ,hogy van?

Erre: minden oké ,fent van Pesten.

Na itt eldurrant az agyam.

Elmondtam neki,hogy amíg baj volt,addig mind jók voltunk, de mióta jól van le vagyunk ejtve .

Azt,hogy 3-4 hetente eljön fél órára , aztán megy is. Hogy nincs egy közös kép sem a kislánnyal. Erre azt mondja,hogy mert még nem készült . Mondom persze, mert abban a fél órában mem jut már rá idő. Mondtam, hogy esetleg egyszer eljöhetne 1-2 órára . Hát mit csináljon ő velünk??? Ja, mondom köszi . Esetleg sétálhatnánk, beszélgethetnénk ,fagyiznánk egyet stb....Hát ő nem tudta,hogy nekem ilyen vágyaim vannak ,de akkor majd eljön hétvégén .

Azóta is jön...

Szombaton 2 hete, hogy nem beszéltünk. Szerintetek jogosan van megsértődve? Tényleg én látom ennyire rosszul?

Egyébként 47 éves .

Köszönöm a válaszokat!

És bocsánat, ha sok a hiba, de telefonról írtam .


2015. jún. 18. 16:33
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
* lekezelő
2015. jún. 18. 17:10
 12/23 anonim ***** válasza:
65%
A leírás alapján anyukád sosem volt egy anya típus,úgy,hogy ne várd,hogy megkomolyodjon,ha eddig se tette.Nem vagyok híve mások életében túrkálni,de igazuk volt azoknak,akik számon kérték anyudat,miért nincs kép a saját unokáról 4 hónap alatt,míg más gyerekévek pózol ezerrel.Tudom,nehéz,de szerintem fogadd el,hogy most már nem fog megváltozni,ígéretek ide vagy oda.
2015. jún. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
58%

Ja,és szerintem nem volt túlzás.13-as voltam.

21/L

2015. jún. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező, szerintem most sajnálatosan ti isszátok a levét más hülyeségének, annak, aki belenyomta anno anyukádékat a "18 évesen házasság, 21 évesen gyerekvállalás" körbe...

Erre bejött a "menetrendszerű" életközépi válság, és az történt pusztán, ami ebben a felállásban a legvalószínűbb, az, hogy mindkét szülőd be akarja pótolni mindazt, ami kimaradt az életéből. Ez kb ennyi.

2015. jún. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
87%
Kérdező, túlbonyolítod. Ha nem érdekli az unokája, hát nem érdekli, ha felétek se néz, az ő dóga. Sz*rj a fejére, azt csinál, amit akar, meg te is azt csinálsz, amit akarsz.
2015. jún. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Igen, lehet benne igazság,hogy most élik ki magukat,hiszen 13 évesen jöttek össze.


Némiképp már beletörődtem, hogy sosem fog megváltozni.

Csak mikor terhes voltam annyira mondta,hogy várja ,és majd mennyit itt lesz. Persze sejtettem,hogy nem fog sokat változni a helyzet.


Ráadásul szegény húgaim meg nem győznek telefonálni, hogy mennyire nem foglalkozik velük.

Sajnálom őket,mert a válás is rettentően megviselte mindkettőt.


Egyébként ezt a Facebook dolgot a család barátai kérdezték tőlem.

2015. jún. 18. 17:44
 17/23 anonim ***** válasza:
18%

egy 16 éves kamasznak se nagyon lehet parancsolni ha bulizni akar menni, egy 47 évesnek se...

Most a második dackorszakát éli, de ez nem a te dolgod. foglalkozz a saját életeddel

2015. jún. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
54%

Nem túlzás a reakciód.

Igyekezz nem törődni vele.

2015. jún. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
77%

Egy fiatalt is megvisel a szakítás, főleg, ha őt hagyják el.

30 évi házasság után elhagyta a férje. Kiválthatott benne önértékelési zavarokat, hogy atyaég, még nem is élt, eltelt 30 év, ahol elárulták, elhagyták, megcsalták.

Közben MÁR nagymama is.

Kettő együtt azért lehet, nehezen emészthető neki.

Ez a korosztály sem okosabb, ők (mi) is nehezen viseljük, ha lecserélnek egy másik nőre.

Talán keresi önmagát, bizonyítékot akar, hogy még nem öreg. Nagymamaság ennek ellentmond.

Facebookon nincs kép? Ugyan, mit számít!! Sok álszent nagyi napi több képet rak fel, mindezt dicsekvésképpen, közben meg osztja az észt a fiatal szülőnek. Az sem jobb.

2015. jún. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Nekem nem volt gondom azzal,hogy bulizni jár,örültem ,hogy nem otthon szomorkodik . De mikor már semmi más nem számít,azért nem hiszem, hogy az normális.

A ház úgy néz ki, mint egy putri. Mindent széthagy, nem mosogat el, mem takarít....


A saját életemmel foglalkozom,csakhogy annak általában része a család, az anya!

2015. jún. 18. 21:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!