Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gonoszság lenne ez részemről?

Gonoszság lenne ez részemről?

Figyelt kérdés
Lassan 15 éve egyedül nevelem gyermekeimet,akik időközben felnőttek! A legkisebb 20 éves lesz,a nagy már 28. Még velem laknak,ami persze jó,ha gy nézzük,de szeretném a saját életemet élni! Belefáradtam,hogy másból sem áll a napom,mosni,főzni,takarítani,mosogatni utánuk és hagy ne soroljam,hiszen ezt minden szülő megteszi! De már nagyok! Most lenne lehetőségem külföldre menni,élni,dolgozni,új életet kezdeni! Szívem egyik fele húz,másik visszatart,mi lesz a gyerekeimmel? Tudom,állandóan azon pörögne az agyam,mi van velük,van e mit enniük,rend van e..stb! De meddig mehet ez így? Természetes ez,vagy én ragozom túl? Mindegyiknek lehetne már külön családja,élhetnék az életüket,de úgy érzem,nekem ez a sorsom,életem végéig őket ellátni,kiszolgálni! Természetes ez?? Biztos hibáztam,kiszolgáltam,elkényeztettem őket..de akkor még kicsik voltak! Ideje lenne a talpukra állni! Vagy nem?? Kérdés! Menjek,lépjek..vagy óriási gonoszság,önzőség részemről?
2014. dec. 4. 17:34
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
84%
Gondolom, nem kényszerítenek. Biztosan nem halnának bele, ha magukról kellene gondoskodniuk, bármilyen elkényeztetettek is.
2014. dec. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
58%

Nem lenne gonoszság... abban az esetben, ha normálisan nevelted volna őket, és felkészítetted volna az életre! Neveld meg őket, aztán húzhatsz világgá!

Ha így teszel, nem fogsz annyira aggódni.

2014. dec. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
49%

Menj esveld eletedet nyugot szivel, legnagyobbik 28 eves, mar idelye onallo eletet elni, es lassan csaladot alapitani! Kicsi 20 gondolom o meg sulis, de mar o sem ovodas, kicsit tamogasd a tanulasaban anyagilag de mar o is kitudja magat szolgalni!

tudod az a baj ha most nem lepsz, nem lesz ilyen lehetoseg mar tobbe .... az ido jar gyerekeid mar felnottek, es lassan ok fognak kilepni a csalafi feszekbol, akkor veled mi lesz? Egyedul munka nelkul? Menj dolgozni is erkedj kicsit sxorakozz szerezz baratokat akar egy kapcsolat is szoba johet! Senki sem fog a fejjed folott palcat torni, mert tisztessegesen felnevelted a gyerekeidet!

2014. dec. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
78%
Ha nincs, aki megcsinálja helyettük, akkor a saját lábukra fognak állni. Azt mondom, menj. Kevés ember kap olyan lehetőséget, mint te. A lányaid is örülni fognak a nagyobb függetlenségnek. Van munkájuk egyébként? Fenn tudnák tartani magukat, vagy úgy tervezed, segíted őket egy ideig?
2014. dec. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
81%
Mondjak valamit? Lehet, hogy a gyerekeid alig várják, hogy végre ne fojtsd meg őket a gondoskodásoddal. Felnőttek. Súlyosan ártasz nekik, ha továbbra is a cselédjük vagy. Eddig se kellett volna. Végre élhetik a saját életüket, meg te is.
2014. dec. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
84%

4-es. Ki mondta, hogy lányokról van szó?


Kérdező nyugodtan menj. Megtetted a kötelességed, sőt sokkal többet, most már élj és gondolj magadra, olyan rövid az élet.

A gyerekeiddel csak jót teszel, hogy végre megtanulnak a saját lábukra állni. Éreztesd velük, hogy mindig ott vagy, ha kell, segítesz, de ideje felnőtté válniuk.

2014. dec. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
66%

Szépen lassan rá kell szokatni őket, hogy maguk után pakoljanak el, meg segítsenek többet a házimunkában. Szerintem már egy tizenévesnek is meg lehet magyarázni, hogy ha egyedül ebédel mosogasson el maga után, meg ha nagytakarítás van akkor segítsen be.

Nem baj az ha ragaszkodj, ők a gyerekeid, de meg kell barátnkozni azzal a gondolattal is, hogy ki fognak szállni a családi fészekből, és magukat fogják ellátni. Nem fiatalok már. gondoskodó anya lehetsz, valaki a 14-18 éves gyerekeit simán otthagyja.

2014. dec. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
50%
Nem tudom, honnan vettem, hogy lányok. De ha fiúk, akkor is.
2014. dec. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
Kedves 2!! Te miből gondolod,hogy nincsenek eléggé megnevelve,felkészítve az életre? Azért mert lelkiismeret furdalásom van,lenne ,hogy itt hagyjam-e Őket?? Éhen nem halnának,van egy tökéletesen berendezett lakás,amiben természetesen maradhatnának...nekem okoz ez gondot,hogy nem-e önzőség,pedig tudom,hogy előbb-utóbb ők lépnek! Naa nem azért,mert nincsenek felkészítve,hanem mert ez az élet rendje! A "kicsinek " kell még igazából segítség,a másik kettő dolgozik,de természetes,hogy segíteném mindegyiket.
2014. dec. 4. 17:52
 10/34 A kérdező kommentje:

Két fiú,egy lány...

Nem érzik ők úgy,hogy megvannak fojtva...azt tesznek,oda mennek igazából ahová akarnak!

2014. dec. 4. 17:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!