Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ez túlzás volt a részemről?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez túlzás volt a részemről?

Figyelt kérdés

5 év után kiderült, hogy párom megcsalt. Amúgy sem volt már a kapcsolatunk a régi. Maga a szerető mondta el a viszonyt, hogy igényt tart a férjemre. Ő egy jól kereső ügyvéd, kissé idős a lányhoz, úgy 20 év van köztünk.


De valami felszabadulás félét éreztem mikor megtudtam mindent, és nem is tudom miért, de azonnal összepakoltam a férjem holmijait és azt mondtam a nőnek, rendbe vigyem a férjem.

Aztán reggel jött haza a párom és kereste a cuccait én meg mondtam hogy mér átköltöztettem a nőjéhez, legyenek boldogok. Ajándékba pedig odaadtam az évfordulós pezsgőnket és kitettem a házból.


Azóta folyton üzeneteket küldözget, hogy beszéljük meg, meg ne haragudjak, de igazából nem akarom újrakezdeni. Lapos volt az életem, igaz mindenem megvolt, mi pénzben kapható, de azon kívül semmi.


Most folyton kapom a virágcsokrokat, meg az ajándékokat, de nem hat meg. Élni akarom az életem.


Barátnőm azt mondta túl reagáltam a dolgot, és hogy nem vagyok százas. Tényleg túl reagáltam?


2013. ápr. 17. 13:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
hát tudod, ez nem egyszeri alkalom volt, hanem viszony, hosszú ideig tartó, tudatos megcsalás, minden alkalommal a sárba tiport téged, amikor megcsalt hónapokon? keresztül. Menjen csak a fiatal nőcihez. Főleg, ha már neked sem kell a párod, kihűltek az érzések.
2013. ápr. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
25%
Legalább meghallgathattad volna... A kapcsolat ellaposodásáról egyébként valószínűleg mindketten tehettek.
2013. ápr. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%

Te nem a dolgot reagáltad túl, hanem kaptál az alkalmon. Mivel lenne jobb, ha "megbocsátanál"(nem mintha olyan nagyon bántana a dolog, ahogy látom) neki, és visszaengednéd? Ugyanúgy nyűg lenne a számodra.


Barátnőd valószínűleg a komoly bevételkiesés miatt félt téged, vagy számára a megcsalás nem bűn - legalábbis van az az életszínvonal, amiért eltűrné. Ennyi.

2013. ápr. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%

Alig hiszem el! Tényleg így történt? Akkor Te egy nagyon intelligens nő lehetsz, mert a nők többsége ilyenkor cirkuszol, betart, tönkre akarja tenni a volt párját. És a nő mit szól ehhez, hogy a férjed így teper utánad?

Nem volt túlzás részedről, ha alaposan átgondoltad, jól tetted, feldolgoznod meg majd ez után kell. Ehhez kívánok Neked nagyon sok erőt, kitartást! (egy sorstársad, aki már túl van rajta)

2013. ápr. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

3 éve kezdett elaposodni az egész. Sokat dolgotunk, sokszor nem találkoztunk. Aztán próbálkoztam visszacsempészni a romantikát, randizni hívni, programokat szervezni, de azt mondta, nincs semmi baj, csak én képzelem, hogy gond van.


Aztán már egy ideje nem tettem semmit. Én is hibás vagyok, gondolom, biztos, lehetett volna máshogy is. De újrakezdeni akkor kellett volna szerintem amikor még megtehettük volna. De ő akkor nem és inkább szeretőt tartott.


Már egy ideje vágyódtam a függetlenség után, de ő nem szolgált rá, arra, hogy elhagyjam. Most viszont, hogy mindez kiterült, hatalmas kő esett le a szívemről.


Kicsit lelkiismeret furdalásom van, hogy 12 évet csak így letudtam. (előtte 7 évig jártunk)

De nem akarom másként csinálni. Meg ha szerinte is gondok voltak akkor miért nem mondta? Miért volt neki ennyi elég?

2013. ápr. 17. 13:28
 6/15 anonim ***** válasza:
95%

Túlzásnak tűnik, de igazából érthető. Megkönnyebbültél, mert okot kaptál a kapcsolat felbontására.

Én is jártam így, éreztem hogy nem jó az egész, elvagyunk de nem szeretjük egymást. De nem volt igazán okom lépni, felbolygatni az életem. Aztán egy megcsalás segített. De tudom, hogy nem a megcsalás volt az ok, az csak az utolsó lökést adta meg.


Azért beszélj a pároddal, zárjátok le rendesen a dolgot, de nehogy visszafogadd, örülj hogy volt erőd lépni!

2013. ápr. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%
Ja, hogy itt már egyáltalán nincs a szeretet halvány szikrája sem meg. Így már más. Mivel már érzelmek nincsenek, nem is érdemes tovább kínlódni, ha már tettél is rá kísérletet hogy megmentsd a házasságotokat, de nem sikerült, akkor itt a vége. Így nem is értem igazán, hogy mi a kérdés. Ez a kapcsolat már rég kihűlt, csak az alkalmat vártad, hogyan is tegyél a pontot a végére, igazából Neked ez a megcsalás dolog, kapóra is jött. Azt írtad nem hat már meg egyáltalán, akkor meg váljatok el szépen, és éljétek az életeteket mindketten. Még szerencsés is vagy, mert ha még szeretnéd, akkor ott lenne a hatalmas fájdalom is, amivel meg kellene küzdened.
2013. ápr. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
95%

Ugyan mit reagálsz túl?

Megkönnyebültél nem?

Akkor mi a helyzet,felszabadultál és kezdj új életet!

A virágcsokor jót tesz az önérzetednek,hiszen azt várták,majd nehezen engeded el,és ez nem tetszik a pasi önérzetének,ennyi.

2013. ápr. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ha most megkönnyebbült vagy és boldog,akkor nincs probléma ezzel.Elvégre úgy rendezted a dolgot,ahogy az Neked megfelelő.Innentől ne hallgass senkire,csak a saját lelkiismeretedre.
2013. ápr. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Megcsaltak. Szíved joga szakítani vele.


És így kell, ahogy te csinálod; semmi duma, semmi dráma, hadd menjen.

Megbeszélni?? Mit? Azt még a megcsalás előtt kellett volna. És ha nem bukik le, ki tudja meddig folytatja. Ez nem egy egyszeri botlás! Ez egy viszony.

2013. ápr. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!