Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem fogadják el a...

Miért nem fogadják el a szüleim, hogy én helyiség takarító akarok lenni?

Figyelt kérdés

Helyiségek takarításával, tisztításával szeretnék foglalkozni. Ez minden álmom. Gyerekkorom óta tisztaságmániás vagyok, és én ezt megszeretném osztani másokkal is. Anyám egyetemre akar küldeni, de én nem szeretnék, hanem takarítással kapcsolatos okj-re akarok menni, de ellenzi, és a családom többi tagja is.


17/F


2015. jún. 18. 23:21
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Gazdagok vagytok ? Mert akkor azért .Nem ezt az életet akarják neked és nem fogják fel ,hogy te ezt szeretnéd csinálni ,mert ők nem látják benne azt amit te. 😊
2015. jún. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Nézz bele a Devious Maids c. sorozatba :) 3. évadban pont jön egy férfi takarító :)))
2015. jún. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%

Borzalmas életed lesz

Mindenki lenéz,semmibe vesz,értéktelennek tart,gúnyolódni fognak rajtad.

Kinéznek majd a társaságból nálad tanultabbak.

Párt találni,aki rád bízza majd a sorsát ( gyerekvállalás) igen nehéz lesz.

Persze sorolhatnám még.

Egy takarító,legyen az bármilyen értelmes a társadalom legaljának számít és így is kezelik.Az emberek a felszín alapján ítélnek.Kegyetlenül és azonnal.

Gondold meg.

Én tapasztalatból beszélek.

2015. jún. 19. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hallgass anyádra, és ha egyetem után is takarítani akarsz, akkor hozz létre egy takarító céget.
2015. jún. 19. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
49%
Azért ellenzik, mert egy takarítói fizuból éhen fogsz halni. Nálunk 350 forintos órabérért dolgoznak a takarítók, és az előző hozzászóló véleményével ellentétben senki nem nézi le őket, de mindenki sajnálja, hogy ennyi pénzért güriznek napi 6 órát. Egy hónapban keresnek kb. 40 ezer forintot. Ha nem lenne párjuk, aki jobban keres és eltartja őket, akkor nem bírnák fenntartani magukat ennyi pénzből.
2015. jún. 19. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%

Én vegyíteném az álmaim az elvárásokkal. Miért nem gondolkodsz takarítóvállalatban? Például emiatt elmész előbb egyetemre, marketing vagy valamilyen gazdasági szakra, amelyik jobban tetszik. Valamelyik nyáron megcsinálod a takarítói okj-t. (kemény 3 hónapos "iskola") És egyetem után elindítod a saját céged, esetleg kezdetben valahová bedolgozol, hogy lásd hogy működik. Plusz diákmunkásként is lehet takarítást vállalni. Sok pesti diákmunka nagy irodaházak takarítására keres elsősorban lányokat, de szerintem ha fiúként vállalod se küldenek el.


A tisztaságmánia ellenére én sem látok abban nagy karriert, hogy kétkezi takarítómunkás szeretnél lenni. Általában olyanok mennek takarítónak, akik nehezebb fizikai munkát nem tudnak végezni vagy a 8 általános is problémás volt, esetleg kell a pénz, de nem tudnak 8 órában állást vállalni. (idős rokont kell gondozni, stb.)

2015. jún. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%

Ugyan már, ne a moszkva téri wc-takarító néniben gondolkodjatok már, ha ezt halljátok, "takarító".


A multiknál kőkemény feltételeknek kell megfelelni, ha valaki takarító akar lenni. Megbízhatóság, intelligencia stb. Majd a Prezi vagy valamelyik bank éppen valami primitív semmirekellőre bízza az irodáit, amikor nincs bent senki, mi? Komoly károkat okozhatna, úgyhogy bizonyos szint fölött ez már bizalmi dolog.


Kérdező! Inkább az a kérdés, hogyan tudsz te lenni a legjobb abban, amit választasz. Jó, amit írtak, hogy nem árt valamilyen vállalkozási vagy marketing végzettség, mondjuk ebből is van OKJ-től doktori címig bármi. Engem nem zavarna, bármit választana a gyerekem, ha mindent megtenne azért, hogy a lehető legtöbbet kihozza magából és a szakmájából.

2015. jún. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedbe elvégeznék valami gazdasági vagy marketinges sulit ami felkészít mondjuk egy vállalkozásra és nyiss egy belsővtakarításra specializálódott céget vagy ilyen munkaerő közvetítőt. Aztán kimehetsz az embereiddel "terepre". Nem halsz éhen és azt csinálhatsz amit szeretsz. Persze a cégvezetés marha nehéz ahogy a vállalkozás beindítása is. Szóval csak ésszel.
2015. jún. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Magyarázd meg, hogy a takarításból baromi jól meg lehet élni. Pl vannak olyan cégek, akik építkezéseken (gyárak üzemek, csarnokok építése) takarítanak, nem is kis pénzért. Gondolhatod, ha az alkalmazottaknak havi 120 nettót fizetnek, akkor amennyi jöhet be egy-egy projekten.

De nem csak építkezéseken, akár fesztiválokon, tömegrendezvényeken is vállalhattok takarítást, ugye ilyenkor mobilnak kell lenni.

Szerintem szerezz takarítói és pénzügyi végzettséget, szerezz kapcsolatokat és indíts be egy hasonló vállalkozást. Minden kicsiben indul, az elején neked is csinálnod kell, de ha jól csinálod, akkor hamar ki lehet nőni és akkor irodaházak, illetve a fent említett létesítmények takarításával bízhatnak meg. Így már jobban hangzik a szüleidnek is, hogy a cég feje vagy, és azzal foglalkozol, amivel szeretnél.

2015. jún. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Értem köszi!
2015. jún. 19. 12:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!