Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más is túlzásnak tartja az...

Más is túlzásnak tartja az ilyen szigort?

Figyelt kérdés
Az első hat évben végig kitűnő tanuló voltam, a szüleim elküldtek hatosztályos gimnáziumba. Igaz hogy a hetedikes anyagot kezdtük, de nem könnyű, félévkor több tantárgyból (matematika, angol, kémia) hármas lettem. Most évvégére a matematikát és az angolt sikerült négyesre kijavítanom, a kémiát sajnos nem és sajnos biológiából is rontottam (hármas lettem). A szüleim a "lustaságom" számlájára írták és közölték, hogy nincs nyáron se strand, se barátok és csavargás, hanem amint meglesznek a tankönyvek azonnal hozzáfogok és tanulok.

2015. jún. 19. 06:50
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is túlzás.

Meg egészségtelen is, hogy bezárnak a lakásba és még egy strandra sem mehetsz el.

Ha gondjaik vannak a jegyeiddel, akkor ezzel korábban kellett volna foglalkozni. Pl. tanulhattak volna veled, vagy kereshettek volna valakit, aki tud neked segíteni.

2015. jún. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
5%

Szerintem érthető!

Én is diák vagyok és meg értem a helyzetet csak neked akarnak jót a szüleid. Gondolj bele ha most el rontod ezeket az értékes éveket mi lesz később! Mehetsz majd takarító néninek vagy WC-s néninek netalán tán utcaseprőnek.Figyelj nem éri meg ez a játszma. Tessék szépen tanulni és hidd el csak jót akarnak neked a szüleid!

Fel a fejjel és tanulás! :)

2015. jún. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
sehol nem osztanak júliusban...
2015. jún. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, hagyjuk már ezt a hülyeséget, hogy ezek a legértékesebb évek, ha most nem tanulsz jól, akkor már csak vécés néni lehet belőled... :D Mondom ezt úgy, hogy 4-5-ös tanuló voltam középiskolában és nemsokára befejezem a főiskolát.

Igen, jól kell tanulni, hogy később el tudd dönteni, mit is akarsz kezdeni az életeddel, de ezt nem a jegyek fogják meghatározni. lehetsz úgy 3-as tanuló, hogy mindent értesz, és tudod, mit is csinálsz, valamint lehetsz úgy is kitűnő, hogy csak bemagolod a szövege. A jelenlegi oktatási rendszer legnagyobb hibája, hogy nem a valódi tudásra kíváncsi, hanem arra, mennyit tudsz visszaadni a leadott anyagból.

De, hogy a kérdésre is válaszoljak...

Akár igazi akár kamu a kérdés, az ilyen szülők nem normálisak. Ezzel semmi mást nem érnek el, csak fáradt lesz a gyerek a szeptemberi iskola kezdésre, és még jobban le fogja rontani a jegyeit. Egyébként meg mindig az első év a legnehezebb, hiszen teljesen új élethelyzetbe kerültél, persze, hogy romlottak a jegyeid, de ez majd javulni, amint belerázódsz. Ajánlom a szüleidnek, hogy nézzék meg a kérdésre érkezett válaszokat.

2015. jún. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
TÚLZÁS!!!
2015. jún. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is hülyeség és túlzásnak tartom. Egyrészt nem tudom, hogy gondolják, hogy majd egész nyárra bezárnak a szobába a könyvekkel és szeptemberig le se teszed őket...Ezt nem igazán értem. Jó, lapozgasd át őket, nézd meg, ha találsz benne valamit, ami érdekes azt úgyis elolvasod, de a nagy része unalmasnak és érthetetlennek fog tűnni. Szerintem ennek így nincs értelme. Én max. azt tudom elképzelni, ami szerintem hasznos is, hogy mondjuk angolból eljársz egy tanfolyamra (én is fogok menni, én szeretem szóval örülök neki és szerintem kis csoportokban nagyon sokat lehet tanulni) illetve matekból egy tanárral átismételhetnéd az eddig tanultakat. Én is hasonlóan fogom tenni mert ezek olyan tárgyak, ahol minden egymásra, korábbi tudásra épül és sokkal könnyebb ha nincsenek lemaradások. Mondjuk szerintem a négyes az egy teljesen jó jegy. Jövőre majd megpróbálod jobban, nincsen ezzel semmi baj. Ilyenkor, mármint iskolaváltáskor sokan szoktak rontani. Mondjuk én pont javítottam, mikor kilencedikbe kerültem, de sok osztálytársam viszont rontott. Ez ilyenkor tényleg furcsa mert más a környezet, újak a tanárok, más módszerekkel tanítanak stb., tehát ezt meg kell szokni.
2015. jún. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
68%

Ez egy nehéz kérdés, és rajtad nem segít, ha mi leírjuk, hogy túlzás a szigor.

Az első és legfontosabb dolog, hogy a szüleid jót akarnak, és probáldd meg ezzel a szemlélettel nézni őket.

Azt nem írtad, hogy mennyit foglalkoztak veled év közben , mennyit segítettek . Vagy év végén jött a hideg zuhany. Ebben az esetben , ezt megemlíthetnéd nekik ezt.


Ha édekel elmesélem az én történetem. Engem is hat osztályosba akartak küldeni , nem vettek fel, ekkor jött a hideg zuhany a szüleim számára,( megjegyzem nem akartam oda menni.) A lényeg, hogy apám ,úgy gondolta, hogy nem vagyok elég jó , ezért átvette a matek tanításom, és attól kezdve hétévégén ellenőriztem , hogy általa kijelölt feladatokat el végeztem-e, hát nem kívánom senkinek azt a 6.-8. eltelt 2 évet. Azok a rossz szokások , amiket ennek a szigornak az elviselésére ki alakítottam, az az egyetemi évek alatt megkeserítették az éltem és még a mai napig okoznak szenvedést.


Szóval ez a bezárnak nem megoldás, és hosszú távon nem lesz kifizetödő, de érdemes elgondolkodni, hogy miért teljesíttél közepesen pl.: új hely, új tanárok, erős az iskola, több segítséggel jobb lehetsz-e, vagy nem is érdekel , mert esetleg valami más jobban érdekel, pl szaközép . Egy erős szaközép többet ér mint egy jó gimi, láttam az egyetemen.

Valóószinű a szüleid hajtani fognak, te inkább probáldd az keresni mit szeretsz csinálni, mit tudnál egész nyáron tanulni csinálni úgy hogy az nem lenne büntetés, Hidd el nekem is hasznosabb lett volna így hozzáállni .

2015. jún. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Borzasztó! Nem értem,hogy miért várják el egyáltalán azt,hogy kitűnő legyél? Mi értelme van ,de most komolyan? Én világéletemben 3-4-5 tanuló voltam.Amit élveztem abból ötös ,amit nem az 3-4. Szüleim soha nem szóltak egy rossz szót sem emiatt. Nyáron csak fetrengtem az ágyamban néha persze kimozdultam a barátokkal. ÉS láss csodát most felsőoktatásban tanulok és talán az ország legerősebb közgazdasági szakán tanulok. és itt aztán van mindenféle diák rengeteg ex kitűnő tanulóval. Mit gondolsz most hogy teljesítenek? Én már minden vizsgámmal kész vagyok elég jó jegyekkel,ők meg itt sírnak,hogy megbuknak a vizsgákon. Semmit nem jelent az,hogy középiskolában,főleg általános iskolában milyen jegyeid vannak. Nyilván ,ha állami helyekre pályázol akkor érthető. de arra nincs sok esély. mivel alig vesznek fel embereket,hozzánk csak 3 embert vettek fel, volt aki egy ponttal csúszott le. szerinted ő mit érezhetett? megérte neki egész addigi életében a négy fal között könyvek felett? nem!

És nem attól lesz jó munkád sem,hogy az elemi iskolában miylen jegyied voltak. sőt még itt az egyetemen is nem érsz vele semmit. bár én itt már azért hajtok,mert elvileg ez lesz a munkám :D de itt is a tantárgyak felének semmi értelme,max akkor érdemes őket jól tudni,ha magánórákat akarsz tartnai. és ennyi..

2015. jún. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!