Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek is abnormális?

Szerintetek is abnormális?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Húgom drogozik (valószínűleg), iszik, dohányzik és nem tanul.. Lassan felnőttkorba lép és most végezte el a szakiskola első osztályát, de ezt is épphogy. Nem jár haza, van, hogy napokig-1 hétig nem is látjuk. Mindig ígérgeti, hogy majd hazajön, de ugye nem teszi..

Amikor itthon van, akkor meg anya próbál a kedvében járni, ha egy rossz szót mondunk rá, akkor leharapja a fejünket, merthogy 'na, most ezt jól megcsináltad, elmegy majd megint itthonról'. De kérdem én..?! Kit érdekel, ha elmegy? Semmit nem segít, ha egy héten egyszer elmosogat és megkérem, hogy mosogasson el(mert ugye fontosabb nézni az animét a tévében és semmit nem csinálni), akkor elkezd ordibálni, csapkodni, fenyegetni és ebbe én beleuntam már, mert anya is folyamatosan engem szid le, mikor ez egy őrült.


Állítólag fontos neki, hogy a nővére mit gondol róla (vagyis én), de nem értem, hogy gondolja, hogy majd megkedvelem, mikor ilyen. Próbál néha közeledni, de aztán mindig elrontja.

Ki van nyalva a segge (már elnézést) mikor itthon van, mindenki ajnározza, de mikor nincs itthon, akkor anya is mondja, hogy 'kidobom a lakásból ezt a drogos k*rvát..'

Már a rokonok is utálnak idejárni, ha itthon van, mert ordibál, köpköd, ha csak egy rossz szót is szólunk.


De most elakar menni anya nyaralni, hátha jobb lesz. Nekem egyszerűen nincs kedvem velük lenni így, de anyát se akarom megbántani.

Szerintetek mit tegyek? Nyeljem le ezt az egészet és jó pofizzak vagy bántsam meg anyát és hallgassam ezt egész nyáron?


Anyát nagyon szeretem amúgy, sajnálom, hogy hagyja magát kihasználni (mert ugye mindent megvesz húgomnak), de egyszerűen ez nem megy már nekem, beleuntam.


Szóval szerintetek mit tehetnék?


2015. jún. 20. 15:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt a neveltetésnél lett elba_szva az egész. Apukádról nem írtál semmit.
2015. jún. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Ha a húgod lassan felnőttkorba lép, akkor te már benne vagy. El lehet menni.
2015. jún. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha tudsz,költözz el. párodhoz,vagy ha már nem tanulsz,és dolgozol,albérletbe. Esetleg kérhetsz anyagi segítséget erre anyudtól,hátha úgy kevesemm vackot vesz a hugodnak. Neki meg mond meg,hogy a viselkedése miatt mész el,mert annyira kiállhatatlan.
2015. jún. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Még tanulok és még egy ideig tanulni is fogok, illetve a suli mellett nem nagyon tudok dolgozni. :(

Párom sincs, tehát még oda sem tudok elmenni egy időre. Barátaim sincsenek olyanok, akikhez csak úgy elmehetnék.

2015. jún. 20. 16:07
 5/9 anonim ***** válasza:

Apudról nem írtál. Anyud egyedül nevelt fel titeket?

Án tuti nem mennék ezzel a csajjal nyaralni. :/

2015. jún. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Apa leginkább bealszik amikor hazajön.

Néha rászól ő is húgomra, de őt ellehet hagyni a történetből, mert annyira nem figyel ezekre és vele leginkább csak az étkezéseknél találkozok, így nem tudom.

Inkább ő is védi húgom, de ő azért néha rászól.

2015. jún. 20. 16:15
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha ennyire kezelhetetlen lenne a húgom, akkor negatív megerősítést alkalmaznék. Fogalmazd meg, hogy mit nem szabad csinálni. Írd le egy papírra, egymás alá szépen sorba.


1. Nem szabad köpködni.

2. Nem szabad kva anyázni.

3. Nem szabad ordítani, ha valaki a közvetlen közeledben van.

4. Nem szabad bedrogozva hazajönni.

stb.


Aztán ültesd le őt is, apukád is, és anyukád is a kanapéra. Add oda nekik kinyomtatva a szabályokat. Ahányszor húgod megsért egy szabályt, megbünteted. Mindenki vegye komolyan. (fontos mozzanat a szülői legitimáció)


A büntetés a kérdés csak. Ha erősebb vagy mint ő, az jó, mert akkor ezt kihasználva megalázó büntetést is ki tudsz találni, ami hatásosabb. Például, ha rossz volt, be kell állnia a sarokba, vagy el kell takarnia a szemét 1 percre. (hülyeségnek hangzik, de a szabad akarat és cselekvés elvesztése a legsúlyosabb büntetés. lásd börtön) Nyilván ha nincs akkora hatalmad felette, hogy szót fogadjon neked, akkor mást kell kitalálnod. Veszel egy jó nagy husángot, és egy jó nagyot rácsapsz minden egyes alkalommal. Kevésbé szofisztikált módszer, de hatásos.


Ez egy elég komoly feltételes kondicionálás, ami hatásos. A lényeg, hogy mindig következetesnek kell lenned. Ne legyen sok szabály, de azokat mindig be kelljen tartani. És minden esetben kövesse a szabályszegést egy negatív megerősítés, büntetés.


Ha megnézed, ez nem más, mint amit a szülők alkalmaznak a gyerekeknél, csak gyermekkorban kevésbé drasztikusan kell fellépni. Ha rossz voltál, csúnyán néztek rád. Vagy csóválták a fejüket. Ez ugyanaz, de egy felnőttnek már hiába csóválod a fejed. De az elv, az ugyanaz. Helytelen viselkedés, büntetés. Ok-okozat.


Egyébként szinte mindegy, hogy mi a büntetés. Az eredmény szempontjából csak az számít, hogy következetesen mindig kivétel nélkül bekövetkezzen. Az is ugyanilyen hatásos, ha a büntetés az hogy összeborzolod a haját, vagy le kell térdelnie eléd, és megfricskázod az orrát. Csak ezt is ugyanúgy nem fogja hagyni, ha nincs hatalmad felette. Egy jó hosszú bottal viszont még akkor is eléred ha szalad.


Aztán attól függően, hogy mennyi esze van húgodnak, lesz eredménye. De állatoknál 3-4 alkalom után működik, szóval remélhetőleg ő is hamar átlátja majd az összefüggést. :)

2015. jún. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy anyáék ezt tuti nem tartanák be, mert félnének, hogy akkor elmegy itthonról.


De volt már ilyen nálam amúgy.. Odajött, tépte volna a hajamat, én meg jól kiszakítottam neki vagy egy maroknyi haját. Na, azután sosem tépett meg!!


De attól félek, hogy még csak a szabályok után is rögtön kiakadna, köpködne meg minden és anyáék nem védenének meg engem, sőt.. Én lennék a hibás. :(


Amíg ők ezt nem akarják abbahagyatni, addig itt semmi nem történik. :(


De az ötlet nagy jó amúgy!!

2015. jún. 20. 20:53
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyértelműen a családi háttérrel van a gond, anya és apa részéről. Szerintem te nagyon jól látod a dolgokat, és ezen ne is változtass senki kedvéért sem. Megpróbálhatnál velük beszélni hogy ez így nem lesz jó, ha nem veszik rövidebb pórázra a kislányt. Hátha észbe kapnak egy komolyabb beszélgetés után. Ha nem akkor legalább elmondhatod hogy te megpróbáltad. Személy szerint én , ha nem jönne össze a dolog , nem javulna a helyzet , elengedném a fülem mellett anyu megjegyzéseit , aztán felnősz és léphetsz otthonról, nem kell jópofizni velük többet. Drogos hugod meg mehet a híd alá... ez a véleményem
2015. jún. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!