Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi az egészséges lakhatási...

Mennyi az egészséges lakhatási távolság a szülő és gyerek között, ha kirepült a családi fészekből?

Figyelt kérdés

#egészségeskapcsolat
2015. jún. 22. 21:05
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Egy fél évet leszámítva mindig ugyanabban a városban laktam, mint a szüleim, de változó távolságra városon belül, mivel sokszor váltottam albérletet. Most lakom a legközelebb anyukámhoz, a konyhaablakból látom az erkélyét, gyalog kb. 5 percre van (liftre várással, kaputelefon nyomogatással együtt). Nekünk ez is jó, de azzal sem volt baj, amikor messzebb laktunk egymástól. Mondjuk a mi esetünkben eleve tök mindegy, mert úgy hozta a sors, hogy már egy éve együtt is dolgozunk, látjuk egymást eleget :D
2015. jún. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

3as vagyok

Nem azt mondtam, hogy az a jó, hogy ha minél távolabb vagytok egymástól.

Ez nekem jó.

És jó kapcsolatom volt és van a szüleimmel és szeretem őket és ők is engem.

Csak ilyen típusú vagyok, nem vágyom a társaságukra és a segítségükre, sem az övékre sem máséra.

Itt messze a párommal jól megvagyunk ketten.

2015. jún. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk 130 km-re laknak anyósék. Így nagyon jó a viszony. Ha az utcában laknának, már nem lenne ennyire jó (megpróbálnának napi szinten beleszólni az életünkbe).

De mióta megvan a fiunk, lakhatnának közelebb is. Ezt anyós is mondja mindig, hogy többször jönne, ha közelebb lenne.

De így is kb 50 km lenne az ideális. Az kocsival sem hosszú út, de ahhoz elég, hogy ne ugorjon át naponta...

2015. jún. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Nálunk 25 km a táv, valamivel jobb lenne közelebb, mert nagyon jó anyós, de azért így is gyakran látjuk :)

Lakhatna a szomszédban is, mert nagyon jó fej, s egyáltalán nem az emberre akaszkodó, viszont segítőkész és nagyon stabil ember, szerintem képtelen kiakadni, de megsértenem sem sikerült még, ami szép teljesítmény tizensok év alatt, nem vagyok egy visszafogott kedves emberke :)

Viszont egy rossz szülő jobb, ha távolabb van, főleg, ha átjárogatós-beszólogatós. Nekem csupa rendes rokonom van.

2015. jún. 23. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
A mondás szerint: hogy ne lehessen papucsban átmenni.
2015. jún. 23. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Valóban a papucsos a jó válasz.

Én tökéletesen elégedett vagyok apósékkal, engem az sem zavarna, ha szomszédba laknék.

Amúgy többnyire 5-10 perces táv volt mindig is.

2015. jún. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Nekünk az egy órányi út távolság jött be.

Annyira nincs közel, hogy naponta kérdezés nélkül egymás nyakára járjunk, de annyira messze sincs, hogy a hétvégéből egy nap rámenjen az utazásra illetve az útiköltség sem vészes így.

2015. jún. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Lehetőleg minél nagyobb. Legalább akkora, hogy eszébe se jusson azon rinyálni, hogy "miéééért nem jössz már haza minden hétvégéééhhéééén? Brüühühüüüüüü!!" Ez kb 1500-2000 km-t jelent.
2015. jún. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Mi elég közel lakunk egymáshoz, mégsem járunk egymás nyakára. Amikor segitségre van szüksége valakinek, akkor könnyedén megtudjuk oldani. Ez mind illem dolga, egyik részről sincs tolakodás, beleszólás. Egy lakótelep, néhány lépcsőház van közöttünk! Ez nekünk igy tökéletesen bevált.
2015. jún. 23. 13:35
 20/24 anonim ***** válasza:
Akkor miért kérdezted?
2015. jún. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!