Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nappalis egyetemisták, titeket...

Nappalis egyetemisták, titeket támogatnak még a szüleitek?

Figyelt kérdés
Akár ha otthon laktok, akár koliban. Titeket támogatnak, vagy esetleg diákmelóztok? Ha igen, miben?
2015. jún. 23. 10:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
98%
HEllo! En nappalin vegeztem az egyetemet es otthon laktam, de vegeztem diakmunkat. Nem kellett beszallnom az otthoni koltsegekbe, de ha magamnak szerettem volna vmit (ruha, cipo, nyaralas stb.), akkor azt a sajat penzembol vettem meg.
2015. jún. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%

Igen, támogatnak.


- otthon lakom

- államira járok, de angol nyelven tanulok, és 340.000 / félév idegennyelvi hozzájárulást kell fizetni, ezt a szüleim fizetik

- kapok zsebpénzt, ebből veszek ruhákat, fizetem a telefonszámlát, stb. (50.000 / hó)

- kapok kajapénzt (10.000 / hét)


20/F

2015. jún. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Engem támogattak, sőt, akkor is, mikor már dolgoztam, de még a kötelező hároméves gyakorlatot töltöttem (ügyvédjelölt), és kb. az ég világon semmit sem kerestem.

Rengeteget köszönhetek emiatt a családomnak, nyilván, támogatás nélkül nem ment volna.

2015. jún. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
98%

Otthon lakok, nem kell belefizetnem a rezsibe, cserébe "ledolgozom" a ház körül és a telken, ahol egy nagy terülten zöldségeket és takarmányt termesztenek + van egy gyümölcsös is.

Diákmelózom, mindent ebből fizetek magamnak (étel, tancucc, ruhák stb). Sok mindent csináltam már, most heti 2-3 nap egy gyárban vagyok, előtte adatot rögzíteztem egy cégnél.

2015. jún. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Mar regen vegeztem, koliban laktam, de mindenben tamogattak, nem kellett az egyetem mellett dolgoznom.
2015. jún. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
97%
Támogatnak, mert még nincs keresetem. Utazás, kolidíj, stb. Államin vagyok így azt nem kell fizetni. Próbálok azért minél spórolósabban kijönni, pl sok kaját viszek otthonról és nem veszek fölöslegesen drágább dolgokat. Sajnos nehéz szakon vagyok így év közben nem tudok dolgozni menni mert tanulni kell. :/
2015. jún. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Engem támogatni akartak, de mivel előtte nővéremnek megmondták, hogy egy fillért se kap (mert nem fiú volt), én se kértem belőle. Lehet, hogy idióta vagyok, de vannak elveim.
2015. jún. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
31%

Hát 2. válaszoló nem mindenkinek van ekkora szerencséje és jó anyagi helyzete mint neked, mert a tandijad, a költöpénzed és a kajapénzed összeségében kb 150 ezer Ft/hóra jön ki...

Én pont ezér nem mentem egyetemre mert az én szüleim nekem nem tudtak volna ennyi pénzt előteremteni.

2015. jún. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
80%
Az egyik ismerősömnek a szülei eladták a lakásukat, és kisebbe költöztek, hogy az egy szem lányuk külföldön tanulhasson.
2015. jún. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, teljes mértékbe támogatnak. Orvosin tanulok, nyáron szoktam csak diákmunkázni, de egyetértenek, hogy azt a pénzt tegyem félre magamnak. Amíg tudnak támogatni, addig megteszik, főleg amíg tanulok. És ez nem jelent egyet azzal, amit sok fröcsögő állít itt a gyiken, hogy így a szülő kinyalja a gyerek fenekét, így az teljesen önállótlan, életképtelen lesz.. Teljesen más dolog tud lenni a kettő. Ha lesz gyerekem és megtehetem, én is segíteni fogom ahogy tudom :)
2015. jún. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!