Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egyetemisták, fősulisok!...

Egyetemisták, fősulisok! Benneteket mennyire támogatnak a szüleitek anyagilag?

Figyelt kérdés
Olyasmire gondolok hogy elő tudjátok e teremteni az albérletre, kolira, kajára, bulira, ruhára való pénzt egyedül, vagy azért segítenek?
2012. szept. 21. 22:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
En tavaly vegeztem. Nekem nem segitettek a szuleim. Beiratkozas elott kijelentette apukam, hogy beiratkozhatok, de rajuk anyagilak ne szamitsak(mer nincs mibol). A testvereim segitetek elvegezni az elso evet, utanna minden nyaron kimentem kulfoldre dolgozni. Amit ott kerestem szinte egesz evre futotta.:) igy vegeztem el
2012. szept. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%
Én most vagyok másodikos. Albérletet, kaját meg mindent a szüleim fizetnek. Szerencsére tandíjat azt nem kell fizetni. De idegesít, hogy tőlük függök anyagilag. Dolgozni nem nagyon tudok egészségügyi okok miatt és időhiány miatt, ennek ellenére beadtam több diákszervezethez a jelentkezést. Valamit szeretnék dolgozni, mert ez nem állapot, hogy mindent ők fizetnek.
2012. szept. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Ja és 20/L. Ez lemaradt
2012. szept. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
84%
Még nem járok egyetemre, itthon lakom és itt is maradok majd. Apukám elég jól keres, azt is mondta, ha felvesznek, kapok autót... Bár ezen még gondolkodom, nekem annyira nem kellene, de Bp-re mennék, és a 40 perc autókázás még mindig jobban hangzik mint másfél óra óra vonatozás + fél óra tömegközlekedés. (Koliba, albérletbe nem szeretnék menni.) Szóval engem abszolút támogatnak majd.
2012. szept. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Én a lakóhelyemhez a legközelebbi egyetemet választottam így az egyetemre az 1600Ft-os busz bérlet van ami minden hónapban kell, ezt anyu veszi nekem. Az ösztöndíjamból próbálom megvenni a nyelvkönyveket és a fénymásolást is abból fizetem.

24L

2012. szept. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Egy éve végeztem. Olyan szakra jártam, ahol összesen 15-en voltunk, ha nem mentünk be egy órára, legközelebb a tanár rendesen számon kérte, szóval lógni nem lehetett, plusz mindenből csak egy időpont volt. Ált. reggel 8-ra kellett bemennem, és 6 előtt nem nagyon végeztem, volt, hogy fél 9-re értem haza. Minden nap voltak óráim. Nem tudtam mellette még dolgozni is, elég volt hazaesni és tanulni. Viszont jó jegyeim voltak, így kaptam valamennyi ösztöndíjat, plusz szociális ösztöndíjat is kaptam az otthoni önkormányzattól, meg pluszban Bursa Hungaricát. A szüleim fizették az albérletet meg a kaja egy részét, a többi ment az ösztöndíjakból (összesen átlag havi 20.000 Ft volt)
2012. szept. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Hozzáteszem, nálunk az csoportelső, aki mindenből ötös volt kapott összesen havi 12.000 Ft ösztöndíjat az egyetemtől.. :)
2012. szept. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Itthon lakok.Tehát albérletre,rezsire nyilván nem kell.Kaját még adnak :D

Ruhára,bulira,illetve különböző iskola szerekre nem adnak pénzt.Na nem elvből,hanem mert sajnos nem telik rá :(

Magamnak nem nagyon tudom megkeresni,fogalmam sincs más ezt hogyan oldja meg,de én nem tudnék hiányozni heti 3*8 órát az isiből,itt meg más féle meló nem nagyon van.

Néha egy két alkalmi melóból jön pénz,illetve a diákhitel,abból szoktam bulizgatni,(ruházkodni).Na ezt úgy kell elképzelni,hogy legolcsóbb helyre megyünk,legsz*rabb italt isszuk,és 1000 Ft-t költök.Régen ha nem volt legalább 3000 Ft-om,el sem indultam,de sajna ilyen világot élünk.

De amúgy miért kérdezed,kérdező?

2012. szept. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
100%
Én elhunyt Édesapám után kapok árvaságit, meg az egyetemtől tanulmányi és szociális ösztöndíjat (tanulmányim eddig minden félévben volt, de a szociális támogatást hol megkapom, hol nem). Hétvégente hazajárok, Anyu annyival támogat, hogy csomagol több adag főtt kaját, zöldséget, gyümölcsöt, így csak reggelire és vacsira valót kell magamnak vennem. Kolit, utazást, ruhát, szórakozást és tulajdonképpen mindent, amire szükségem van én finanszírozom a fent említett pénzekből. Igazából nem panaszkodhatom, mert sosem voltam pénzszűkében, bár inkább meghúzom a nadrágszíjat, és ahelyett hogy bulira, mozira és pizzázásra elkölteném az összes pénzem, inkább félrerakok, így 5. évre elég szép összeget sikerült összespórolnom.
2012. szept. 22. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Engem anno teljesen támogadtak, mondjuk olyan szakra jártam, ami mellett a munka elképzelhetetlen volt. A második szakom már úgy végeztem, hogy dolgoztam mellette.
2012. szept. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!