Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha nincs családipótlék, irány...

Ha nincs családipótlék, irány dolgozni?

Figyelt kérdés

Nagyon rosszul eset amit anya mondott. Vége az iskolának, és egyenlőre nem tanulok tovább, de később tervezem.

Apa azt mondta lassan kezdjek munkát keresni, mert érettségivel nem lesz könnyű és közben talán valamihez megjön a kedvem.

Anyukámnak is elmondtam, hogy nem tanulok most tovább, mert nem tudom mit szeretnék. Az ő válasza az volt, hogy nem érdekli mit csinálok, de mivel nem kapja majd a családipótlékot és apától a gyerektartást sürgősen keresek valami munkát mert nem fog eltartani.

Ez nagyon rosszul eset. Tudom, hogy dolgozni kell és hogy minden pénzbe kerül. Csak ahogy és amilyen szavakkal mondta.

Sírtam, és elmondtam apának. Akkor kiderült, hogy ő mondta anyának nyár végéig fizet még (ha nem dolgozok).

Én ugy döntöttem apához költözök, és ezt meg is mondtam

Erre az volt a reakció, hogy eddig jó volt ő is, de most hogy majd dolgozok és pénzem lesz apához akarok menni. És apa majd elszedi a pénzem.....

Sajnálom itt hagyni, de nagyon nagyon rosszul esik, hogy csak a pénz a pénz a fontos neki.


2015. jún. 23. 15:50
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
74%
Mi esett rosszul? Hogy felneveltek és nem akarnak naplopót eltartani? Munka vagy suli a választási lehetőséged, és még szerencsés vagy, hogy lenne lehetőséged tanulni. Nagyon igazságtalan vagy anyukáddal, és menekülhetsz apádhoz az igazság elől, de a tény az tény. Fogalmad nincs az életről, és akkor még finoman fogalmaztam.
2015. jún. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
69%
Nyersen és bunkón fogalmazott,de valahol igaza van,és gondolj bele mennyire nehéz dolga lehetett egyedül felnevelni.Keress munkát!Ne légy hálátlan!
2015. jún. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:

Tudom, és szándékomban áll dolgozni!

Az, hogy ki- kit tartott el inkább hagyjuk, most haragszom és olyat mondanék amit később bánok.

2015. jún. 23. 15:54
 4/38 anonim ***** válasza:
40%
Még azt is várod, hogy udvaroljon? Édes kis babucikám, ha nem gond a felnőtt segged told már el dolgozni, mert sokat eszel és fogyasztasz, de vissza nem hozol semmit, és beledöglök így is abba, hogy eltartsalak tök egyedül, légy oly drága és keress már egy vasat legalább, ha már tanulni nem vagy hajlandó? Ez így jobb?
2015. jún. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
64%

Elhiszem, hogy rosszul esett, de mégis mit akarsz akkor csinálni? Tanulni nem akarsz, dolgozni?

Egyébként lehet hogy totál ki volt centizve anyukád pénze mindenre, van róla fogalmad egyébként, hogy mibe kerül az élet?

Üdv a való világban!

2015. jún. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
41%
Megbántott? Az igen! Milyen durva egy nő! Elképesztő mit meg nem mer engedni magának! Költözz el, hátha apád jobban nyalja a segged a semmire! Mégiscsak megérdemled, hogy udvaroljanak neked, hogy tegyél már keresztbe két fűszálat, azért ez kemény feladat! Legyen már tisztességes bevezetése és felkészülési időd, és ha lehet, rögtön kiemlkedő fizud is, elvégre TE őfelsége, megjöttél!
2015. jún. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
60%

A megfogalmazás nem szerencsés. Viszont igaza van. Ha arra van eszed, hogy eldöntsd mit kezdesz magaddal (nem tanulsz tovább) akkor legyen eszed a jövőre is tervezni. Pláne ha tényleg nem tud eltartani a kiesők (családi) nélkül.

Szerintem úgy reagálsz mint egy gyerek, de mint mondtam te döntöttél úgy hogy nem leszel diák. Akkor mégis mit terveztél? Ha tudod, hogy dolgozni kell akkor minek hisztizel most?

2015. jún. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
37%
reszvetem ne sirj
2015. jún. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
74%
A ki kit tartott el dologhoz: tudod a pénz nem minden!Anyád ott volt melletted az elmúlt x évben ami nem mérhető pénzben.De majd ha felnősz,és lesz gyereked akkor megérted miről beszélek.
2015. jún. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
68%

"Az, hogy ki- kit tartott el inkább hagyjuk, most haragszom és olyat mondanék amit később bánok."


Remélem, ez NEM AZT akarja jelenteni, hogy szerinted TE tartottad el eddig is anyádat!!!!!!

2015. jún. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!