Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért lesz egy szülő végtelenü...

Miért lesz egy szülő végtelenül elfogult a saját gyerekével?

Figyelt kérdés

Mi vezet ehhez? Elhiszem, hogy a gyereke, de azért egy jó szülő azt is tudja, hogy a gyereke sem mindig szent, és ő is ugyanúgy hibás lehet. Az elfogultságnak is van egy határa.


Ez a saját családomról jutott eszembe.

Apám alkoholista, az alkoholba halt bele, minket semmibe vett, stb.

Apai nagymamám meg mindig az ő pártját fogta, még a halálakor is meg volt róla győződve, hogy ő nem alkoholista, nem iszákos, szerinte mi tehetünk mindenről, az ő kisfia szent, ártatlan és nagyszerű apa volt, szerinte.


Mi vezet ahhoz, hogy egy szülő ilyen szinten, sőt betegesen elfogult a saját gyerekével szemben? Oké, hogy a gyereke, meg ő az anyja, de azért ez szerintem már igencsak túlzás.


Mi ennek az oka?



2015. máj. 26. 14:22
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és a mamám régebben is ilyen szinten elfogult volt vele szemben.
2015. máj. 26. 14:24
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Lelkileg túl nagy törést okozott volna neki, ha elfogadja, hogy rosszul nevelte fel a fiát, s iszákos lett belőle. Ezért inkább hazugságban éli az életét.
2015. máj. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Papám is alkesz volt, sőt apám testvérei is vmennyire azok, bár ennyire nem.

Ha elfogadja?

Hiszen ő is tudja, hogy miket művelt apám, hogy milyen volt, ilyen nyilvánvaló hazugság lehetséges?

2015. máj. 26. 14:31
 4/9 anonim ***** válasza:
3%

persze ezek nem jó példák amiket felsoroltál..

DE ha lesz gyereked megtudod,hogy egy szülő miért elfogult a gyerekével szemben.

Talán erre nem is az elfogultság a legjobb szó!

2015. máj. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy minden szülő elfogult valamilyen szinten a gyerekével, ezt teljesen megértem.

Viszont én nem erről, hanem a beteges elfogultságról beszélek, hogy pl a gyereke tönkreteszi a családja életét, mégis ő egy szent és normális ember.

Olvastam olyan esetről, hogy egy pasas megölte a feleségét meg a 3 éves gyerekét, az anyja meg úgy nyilatkozott, mintha egy szentéletű ember lett volna, aki soha senkinek nem ártott. Na ezt nevezem betegesnek.

2015. máj. 26. 14:37
 6/9 anonim ***** válasza:
Az egyik nagymamám meg mindig azt kritizálja legjobban a családból (gyerekeit, unokáit), aki ott van épp kéznél. Szerinted ő miért ilyen?
2015. máj. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom.
2015. máj. 26. 15:11
 8/9 anonim ***** válasza:

Na, szóval a jó látásmód szerintem valahol e kettő szélsőség között van, az én nagymamám és a te nagymamád között.


(a másik nagymamámat nem ismertem)

2015. máj. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a szülők jobban szeretnek inkább a pozitív tulajdonságokra emlékezni/gondolni. Mint az emlékek esetében is utólag már semmi nem olyan szörnyű... :)

Gondolom a nagyid is olyan szemmel emlékszik apádra, amikor még vele volt. Biztos voltak sok pozitív élményei is vele kapcsolatosan. (Vagy legalábbis nem minden volt negatív.)


Gondolom racionálisan ő is tudja, hogy apukád milyen ember volt, de képtelen ezt elfogadni. Talán az is szerepel ebben, amit előttem írtak, hogy ez a saját "kudarca" is lenne. Ha pedig a apai ágon a családotokba ez már "követkekzetes" viselkedés, hogy részeges/alkoholista férfiak voltak nincs is ezen annyit csodálkozni. :S Nagyid egész életében így élt és megtanulta elfogadni a rosszat, ami vele történik.


Titeket pedig sajnos ilyen esetben "ellenségnek" lát, mert ti vettétek el (anyud és a gyerekek ugye) a fiát tőle, és végül mellettetek halt meg.

Természetesen ez butaság úgy ahogy van, de ahogy fentebb is írtam az ilyen személyeknél nem nagyon lehet elvárni, hogy az egész életes negatív környezet után racionálisan lássa a dolgokat. :(

Nagyon szomorú az ilyen akik képtelen feldolgozni a családi gondokat és tovább lépni megfelelően. Sajnálom a nagyidat és titeket is.

2015. máj. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!