Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 20-on évesek (külön élők...

20-on évesek (külön élők már), titeket keresnek a szüleitek telefonon?

Figyelt kérdés

Fél éve költöztem el, nem nagyon örültek neki.

Pedig munkám volt már akkor is 1 éve, és hosszú kapcsolatom, tehát a lényegi alapja megvolt.

Nem pénz nélkül akartam rohanni a 2 hetes szerelmemmel..

Valahogy sosem örültek az önállóságomnak, hogy lépni, nyitni akarok a világ felé, inkább lehúztak, hogy otthon velük a helyem, de közben el is várták, hogy adjak bele a közösbe (ezt csak mellékesen említem, ill. szívesen adtam is de már többet akartak).

Nem a kisemmizésem volt a céljuk, csupán az is irritálta őket, hogy nehogymár eltartsanak amikor dolgozom. Nah de ha ennyire zavaró voltam, miért zavarta őket az is, hogy elköltözöm? Fura.

Azóta beszélgetünk, látogatom őket hetente, ők is voltak 2-3-szor nálam, de amíg nem találkozunk, folyton én keresem őket.

Ingyen tudnánk beszélni hugomon keresztül (ő még otthon lakik), de valahogy sosem tudom őket elérni.

Nem érnek rá, stb. Jó, én sem tudom őket mindennap keresni, csak pár naponta, mert én sem érek rá, de valahogy bennem van a késztetés, hogy ha 2-3 percre megállok a rohanásba, akkor pár percet tudok rájuk szánni és kell is.

Ők viszont sosem hívnak. Most csütörtök van, szombat óta semmi jel. Nagyon elkeserít, mert páromat azért 1-2 naponta felhívja az anyukája, vagy apukája, vagy testvére. De engem senki :( És amikor eszembejut annyira sírás kerülget.

Nem akarok naponta 5-ször beszélni velük, hogy jaj mit csinálok, mit főzök, mert ez a véglet is bosszantó, de pár naponta egy pár perces beszélgetés nem lenne nagy dolog, ha érdeklődünk a másik felé.

Múlthéten áthívtak, hogy hiányzom, üljünk össze, de amúgy nem hívnak, csak megyek. De az a találkozás sem volt egy nagy felszabadulás számomra. Feszengtem, a régi sérelmek is előjöttek fejben nekem, amiket tőlük kaptam. Sosem dicsértek, kibeszéltek, és a mai napig feszengek, hogy mi van ha direkt nem hívnak, nem érdeklem őket és ha szóba is kerülök náluk, akkor csak kibeszélnek. Amikor találkozunk nem a kedves légkör van, hanem olyan hideg érzésem van, mintha nem ismerném őket.

A sorok írása közepette is összeszorul a torkom és sírnom kell.


Nálatok hogy megy ez?

22N


2015. jún. 25. 09:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
41%
Hetente többször telefonálok anyuékkal, vagy ők hívnak, vagy én őket. Testvéremmel inkább chat-elünk, egyszerűbb, olcsóbb. Találkozni 2-3 hetente szoktunk.
2015. jún. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

én minden nap találkozok velük (munkahely), bár anyukám itt se nagyon köszön, ha rajta múlna akkor egyáltalán nem is beszélnénk mert ő nem keresne. túl büszke ahhoz.

apával más a helyzet szerencsére

próbáld magad túltenni ezen mert ezek után se fognak keresni

2015. jún. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
68%
3-4 naponta hívnak, akkor min. 2 órát beszélgetünk, de tegnap pl 4 óra volt. De nekem nagyon jó viszonyom van szüleimmel, engem sosem beszéltek ki, és el sem tudom képzelni milyen az, mikor a szülői házban hideg érzése van az embernek, és olyan mintha nem ismerné a csládját. Ez nagyon rossz lehet, én nem ezt szoktam meg. Én otthon mindennél jobban érzem magam,és nem győzik mondani, hogy nekem ott a helyem, bármi is is történik, ugyanolyan jogom van ott lenni, mint nekik. A miénk tényleg egy meleg kis fészek, ahol nagy szeretet honol.
2015. jún. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
:(
2015. jún. 25. 09:39
 5/18 anonim ***** válasza:
43%
Anyámmal kb. minden nap chatelek pár szót facebook-on. De apukámmal hasonló a helyzet, mint nálatok (elváltak a szüleim). Mindig én hívom, múltkor nem hívtam egyszer, akkor meg felhívott és kb. lecseszett, hogy nem hívom. De nem értem miért mindig nekem kellene felhívnom... Amúgy ha meg náluk vagyok kb. havonta egyszer, akkor is vagy bemegy a szobájába olvasni, vagy lefekszik, vagy kimegy a kertbe és az utolsó 15 percben beszélget velem. Ez így meg rosszul esik és még nekem van lelkiismeret furdalásom, hogy ritkán megyek, de így minek...
2015. jún. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Én átlag 3 hetente járok haza (ez a megbeszélt elvárás a részükről), hetente kb 1× telefonálunk, ha van miről. Ha nincs miről, akkor csak beköszönés szintjén. Én pont az ellentéted vagyok, nincs igényem rá, nálam a telefoncsörgés mindig azt jelentette, hogy valami baj van, különben minek keresnének.

(15 éves koromtól kollégium, 20-tól egyedül élek.)

A légkör alapból jó lehetne, de mindig találnak valamit, amibe beleköthetnek, ezért én sem szeretek hazajárni.


27/F

2015. jún. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

A telefoncsörgés nálam is csak azt jelenti ha baj van, sosem beszéltünk senkivel ilyen "csevegés, érdeklődés" szintjén.

De ha már elköltöztem, érdekelhetném őket kicsit...

2015. jún. 25. 09:57
 8/18 anonim ***** válasza:
55%

Én egyetemre járok, ezért kellett elköltöznöm hazulról.

Minden nap hívnak és én is őket.

A barátom velem lakik egy albérletben ő is elköltözött otthonról, de ő pesti és egyetemre jár, szóval neki nem volt indokolt a költözés, de a szülei nem keresik.

Azt mondta a nevelőapja, hogy nem akar tudni semmit róla, ha már elköltözik és az sem fogja érdekelni, ha meghal. Az anyja szintén ezt mondta neki. Születésnapján sem köszöntötte fel. A karácsonyi családi összejövetelükre sem hívták meg.

Nem tudom, hogy ezt hogy bírják ki, de nagyon pofátlanok. Csak azért, mert összeköltözött velem (szeptemberben 2 éve). Az én szüleim így 2 gyereket járatnak egyetemre, mert az ő szülei semmi pénzzel nem támogatják.

Nem értem, és nekem ez abszolút szélsőséges hozzáállás, ha valaki nem keresi a saját gyerekét.

:(

21/N

2015. jún. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Én jóban vagyok a szüleimmel, habár nem olyan szoros a kapcsolat köztünk. Anyukámmal hetente 1-szer vagy max kétszer szoktam beszélni telefonon, habár kb 2 hetente találkozunk. Apámmal kb. havonta beszélek telefonon és kb. másfél havonta találkozok vele.


20/f

2015. jún. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
39%
Én az iskola miatt költöztem Budapestre, mindennap beszélek a szüleimmel és általában ők hívnak. 21/L
2015. jún. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!