Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 20-on évesek (külön élők...

20-on évesek (külön élők már), titeket keresnek a szüleitek telefonon?

Figyelt kérdés

Fél éve költöztem el, nem nagyon örültek neki.

Pedig munkám volt már akkor is 1 éve, és hosszú kapcsolatom, tehát a lényegi alapja megvolt.

Nem pénz nélkül akartam rohanni a 2 hetes szerelmemmel..

Valahogy sosem örültek az önállóságomnak, hogy lépni, nyitni akarok a világ felé, inkább lehúztak, hogy otthon velük a helyem, de közben el is várták, hogy adjak bele a közösbe (ezt csak mellékesen említem, ill. szívesen adtam is de már többet akartak).

Nem a kisemmizésem volt a céljuk, csupán az is irritálta őket, hogy nehogymár eltartsanak amikor dolgozom. Nah de ha ennyire zavaró voltam, miért zavarta őket az is, hogy elköltözöm? Fura.

Azóta beszélgetünk, látogatom őket hetente, ők is voltak 2-3-szor nálam, de amíg nem találkozunk, folyton én keresem őket.

Ingyen tudnánk beszélni hugomon keresztül (ő még otthon lakik), de valahogy sosem tudom őket elérni.

Nem érnek rá, stb. Jó, én sem tudom őket mindennap keresni, csak pár naponta, mert én sem érek rá, de valahogy bennem van a késztetés, hogy ha 2-3 percre megállok a rohanásba, akkor pár percet tudok rájuk szánni és kell is.

Ők viszont sosem hívnak. Most csütörtök van, szombat óta semmi jel. Nagyon elkeserít, mert páromat azért 1-2 naponta felhívja az anyukája, vagy apukája, vagy testvére. De engem senki :( És amikor eszembejut annyira sírás kerülget.

Nem akarok naponta 5-ször beszélni velük, hogy jaj mit csinálok, mit főzök, mert ez a véglet is bosszantó, de pár naponta egy pár perces beszélgetés nem lenne nagy dolog, ha érdeklődünk a másik felé.

Múlthéten áthívtak, hogy hiányzom, üljünk össze, de amúgy nem hívnak, csak megyek. De az a találkozás sem volt egy nagy felszabadulás számomra. Feszengtem, a régi sérelmek is előjöttek fejben nekem, amiket tőlük kaptam. Sosem dicsértek, kibeszéltek, és a mai napig feszengek, hogy mi van ha direkt nem hívnak, nem érdeklem őket és ha szóba is kerülök náluk, akkor csak kibeszélnek. Amikor találkozunk nem a kedves légkör van, hanem olyan hideg érzésem van, mintha nem ismerném őket.

A sorok írása közepette is összeszorul a torkom és sírnom kell.


Nálatok hogy megy ez?

22N


2015. jún. 25. 09:18
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Mindenkit elolvastam.

Ahogy látom változó, de akkor is zavaró szerintem, ha egy szülő nem keresi a gyerekét.


Egyébként, csak úgy mellékesen, a 10-es válaszolót miért nulláztátok le?

Ha őt keresik és jó neki, attól nem kell lepontozni. Vagy irigykedni...

Én is örülnék neki, ha keresnének, de ezért még nem pontozom le a másikat :)


Köszönöm mindenkinek a választ!

Jöhetnek még :)

2015. jún. 25. 11:15
 12/18 anonim ***** válasza:

Engem is undorito legkor fogad a szuleimnel. En is 20 eves voltam, mire vegre el tudtaM koltozni. Undorito volt veluk lakni, folyamatos lelki terror, zsarolasok, szemet beszolasok, allando szemet megjegyzesek az alakomra, az arcomra Es a hajamra. Mindig veszekedtek egymassal. Sokaig , amig veluk laktam, ongyilkos akartam lenni, annyira elkeserito volt a helyzetem. Sot meg a parkapcsolatoMat is szetromboltak.

Most vegre boldog vagyok az elettarsammal. Ha 10 evig nem hivnanak, akkor se hianyoznanak. N

2015. jún. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Kulfoldon elek, par hetente beszelunk Skype-on 10 percet, ill. evente 2x hazalatogatok par napra.. ennyi boven eleg.

Nem voltunk soha annyira kozeli kapcsolatban, de meg ha ugy is lenne, akkor sem igenyelnek ennel tobbet.

Szerintem a te fo problemad, hogy nem tudod elengedni a regi serelmeket (biztos vagyok benne, hogy lattam tobb kerdesed is a temaban), es meg mindig hatrafele nezel ahelyett, hogy elore neznel es a sajat eletedre koncentralnal. Ideje lenne teljesen levalni a szulokrol, erzelmi szinten is.

2015. jún. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
És engem miért kellett lepontozni??? (5. voltam)
2015. jún. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

14-es,

valakinek ez okos boldogságot :) sajnos... :/

2015. jún. 25. 11:58
 16/18 A kérdező kommentje:
ez okoz*
2015. jún. 25. 11:58
 17/18 anonim ***** válasza:
Én is napi szinten beszélek apukámmal. Ha pl. Elmarad hogy felhívjam akkor másnap megjegyzi, hogy tegnap nem hívtam.. :D van hogy ő hív, van hogy én .. Változó. Van, hogy 5-10percet beszélünk de van hogy félórát vagy többet.
2015. jún. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Engem ekte kidobtak "otthonról", bár soha nem éreztem otthonnak. Apámmal idén még nem is találkoztam, telefonon sem beszélünk. Igazából nincs is mit mondanom neki. Ha fel is hív, csak tartjuk a telefont, de senki nem mond semmit. Anyámmal havonta egyszer találkozom és email-ben is beszélünk. Húgommal néha beszélünk, nővéremmel évek óta nem.
2015. jún. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!