Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos szerintetek ha meg...

Jogos szerintetek ha meg szeretném szakítani a kapcsolatot a családommal mert 3éve csak igazságtalan dolgokba ütközök velük?

Figyelt kérdés
A sztori annyi, hogy 2.5éve minden percünk azon volt barátommal hogy külföldre kijussunk dolgozni, hogy saját talpra állhassunk, házat vegyünk, össze házasodjuk, ecetere. Közben végig vitáztunk a szüleimmel hogy milyen különlegesek vagyunk hogy nagymamám háza nem jó nekünk, pedig 10éves ház stb de mi kötöttük az ebet a karóhoz, mivel hogy az nekünk inkább hátralépés mint előre. Végül nem jött össze a nagy kiutazás, így mégis oda költöztünk mamámhoz. 1hónapig tartott a jó, majd mamám rájött mégsem szeret együtt élni velünk. Voltak ugyan anyagi gondjaink, de hamar talpra álltunk annyira pénzben 3hónap alatt hogy semmi pénzbeli támogatásra szükségünk nem volt. Amit kaptunk is azt nem mamámtól. Majd lassan alakultak a dolgaink, de a helyzet sosem volt rózsás, mert mindig volt találva bennünk hiba, bárhogyan is tepertünk, s mindezt úgy hogy a szemünkbe soha nem volt mondva semmi, mindent másod és harmad kézről tudtunk meg. A folyamatos irigységben éltünk, s minden arra ment ki hogy költözzünk el. Ennek boztosítékára méhészkedni kezdtünk, hogy jövőre tényleg el tudjunk menni, de az helyett hogy elégedettséget hozott volna, mégnagyobb ellenállásba ütköztünk, nehogy bele tudjunk kezdeni a méhészetbe. De mi mindig előre néztünk, úgy gondolkodtunk jönnek akadályok, de nem állhatunk meg. Pályázatot írattunk, amit meg is nyerünk valószínűleg. Persze szüleim ellenezték ezt is, mert mások szava biztosabb volt, mint maga a pályázati anyag dokumentumának elolvasása. Majd már mikor nem tudott mamám mit felhozni azt mondta anyukáméknak hogy ha ezen éven nem mi vesszük a téli tüzelőt nem maradhatunk, persze mi erről mit sem tudtunk. Mivel jövő év volt az ígért költözés ideje, mondtuk hogy igen, veszünk fát, jogos is. Erre, mi arra az udvarra ugyan nem vihetjük.Most őszig van időnk elköltözni, édesanyám pedig mamámat pártolja, mivel ő a 80éves anyukája. Én viszont ezt a helyzetet elfogadni nem tudom, mamámhoz nem szólok. Én mindent mentettem, végig nyaltam mindenkinek 2évet. Egy cent ránkköltése nem volt soha senkinek, mivel számlát, minden háztartásbani dolgot saját pénzből vettünk. Nem értem miért kapom ezt. :/
2015. jún. 25. 14:23
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Nem értem minek pazaroltál 2,5 évet arra, hogy megfelelj a családodnak.

Felnőtt ember vagy, tedd amit te jónak látsz a pároddal

2015. jún. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Azért írtam hogy a családommal szakítanám meg a kapcsolatot, mert bár mamám és édesanyám az akiben végig csalódtam, csak úgy tudnék elszakadni tőlünk ha apukámmal s mindenkivel szakítom meg. Tudni kell hogy volt egy incidens, amikor a munkaügyi központ hibájából, nem tudtam dolgozni mert félre tájékoztatták a munkaadókat mikor dolgozni akartak felvenni. 6álláslehetőség maradt el ez végett nekem. Senki nem hitt nekem, hülyének nézett a saját anyám, az helyett hogy segített volna, testvéfeimmel tárgyalta ki az ügyet mint szaftos sztorit. Majd ügyvédhez fordultam, ismét mindenki ellenzésére és lássatok csodát igazam lett, mostmár tud foglalkoztatnimunkaadó. Mikor pályázni akartunk anyukám ültetett mindenkinek bogarat a fülébe, az helyett hogy inkább elhívtak volna minket, s mi meg tudtuk volna mutatni, beszélni, hivatalos kiírással bizonyítani a tényeket, de nem. S most, most sem számíthatok rá. Apukám pedig, aki mindig is nagy kihívás volt nekem, most segít, jobban mint azt valaha hittem volna. Annyira fáj, annyira hosszú ideje tart ez az igazságtalanság, szeretném már meg szakítani ezt az egészet.
2015. jún. 25. 14:39
 3/21 A kérdező kommentje:
Azért pazaroltam 2,5évet el, mert eleinte nem lett volna pénzünk össze költözni. Mi mindig hálásak voltunk a lehetőségért hogy mamámnál kezdhettük meg az életünket, s az ember míg teheti általában tartja a jó viszonyt, nem jó mindig haraggal teli környezetben élni.
2015. jún. 25. 14:43
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, azért nagyon nehéz állást foglalni az ügyben, vagy tanácsot adni, mert elég hézagos a történet, sok infó hiányzik. Nem tudjuk, egyébként mit dolgoztok, miből éltek, mit akartatok külföldön dolgozni, volt-e esély rá, hogy elhelyezkedjetek, milyen végzettségetek van, mit javasoltak a szülők stb, stb. Nekem kívülállóként, és hiányos infókkal az a benyomásom, hogy az akarás megvan bennetek, csak egy kicsit úgy csináljátok, mint aki először a tetőt építené meg, utána alapozza le a házat. Nem vagyok benne biztos, hogy tényleg a szülők, a család hátráltat benneteket, inkább kicsit kapkodósnak, átgondolatlannak tűnnek a terveitek, ad hoc megoldásokkal, amik sokszor nem jönnek be. Pl. méhészetet hol akartatok csinálni, nagyanyád telkén, úgy, hogy tudtátok, el kell költözni záros határidőn belül? És erre (gondolom, nem ingyen) írattatok pályázatot? Valamelyikőtök ért egyébként a méhészkedéshez? Van kapcsolat, ahol el tudjátok adni a terméket, normális áron?

Szóval, lehet, hogy egyszer le kellene ülni, végiggondolni, milyen lehetőségeitek vannak (képzettség, szakma, hozzáértés, anyagi fedezet) és ezek alapján összeállítani egy tervet, majd következetesen végigvinni. De még egyszer hangsúlyozom, kevés a megosztott infó, ennyiből nekem ez jött le.

2015. jún. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
95%
Tehát egy 80 éves asszony nyakára koltoztetek és csodalkoztok, hogy miért nem működik.
2015. jún. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Nem a semmire vállalkozunk, apósom 45éve méhész, tőle vesszük át a méheket kb 3év múlva, mert addig szeretné csinálni még ha segítséggel is. Addig mi 10családot fejlesztenénk fel. Így párom érti a csíziót, én pedig 4éve segédkezem a méhészetében,2éve pedig tanít. Igen, a 10család méhecske mamám kertjében,mert nem lenne pénzünk egyenlőre bérelni telephelyet. Mindketten dolgozunk, minimálbért kapunk.
2015. jún. 25. 14:58
 7/21 A kérdező kommentje:
Tavasz óta kaptárakat gyártunk, mindenre saját pénzt fektettünk be,pedig drága a méhészet. Pergető eszközöket stb szerencsére nem kell vennünk, apósommal megoldjuk.
2015. jún. 25. 15:00
 8/21 A kérdező kommentje:
Pályázatot is saját pénzből írattuk, 80e Ft - ért.
2015. jún. 25. 15:02
 9/21 A kérdező kommentje:
Ismerősök révén terveztük a külföldi kimenetelt, hozzájuk mentünk volna dolgozni.
2015. jún. 25. 15:05
 10/21 anonim ***** válasza:
És az miért nem jött össze? (A külföldi munka)
2015. jún. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!