Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Otthonlakó, nappali tagozaton...

Otthonlakó, nappali tagozaton tanuló (egyetem), diákmunkázó gyereketektől kérnétek pénzt?

Figyelt kérdés
2015. jún. 25. 20:18
1 2
 11/11 anonim válasza:
Én felköltöztem Pestre, amikor elkezdtem az egyetemet, de soha egy lakbért vagy bármit nem fizettek. Nem tudtam volna annyit dolgozni ami fedezi a lakbért meg az egyebeket. Így maradt a szabadon felhasználható diákhitel. Meg félévtől a tanulmányi ösztöndíj. Nyáron sikerült összespórolnom egy kis pénzt, így idén már nem vettem fel a hitelt, mert nem mindegy, hogy mennyit fogok visszafizetni. Dolgozok diákmunkán, mert idén több a szabadidőm, de nagyon nehéz. Amin tudok spórolok, de soha nem kérdezik, hogy van-e elég pénzem. Van, hogy még ők kérnek tőlem, persze vissza nem kapom. Nem is járok gyakran haza, így ez azért nem fordul elő sokszor. Régen, ha a rokonoktól pénzt kaptam azt is elvették. Ha nyáron dolgoztam azt is. Annyit hagytak nálam, hogy a tankönyveimet ki tudtam fizetni szeptemberben. Így volt nyár, hogy egy napot sem dolgoztam, mert elég nagy csalódás, hogy terveim vannak, de nem tudom őket kivitelezni, mert elveszik a pénzem amiből meg tudtam volna valósítani. A laptopom a ballagási pénzemből lett, de azt előre beharangoztam az egész rokonságnak, így az arra kapott pénzt nem tudták elszedni. Az 1000 Ft-os osztálypénzért is könyörögnöm kellett. Folyton el voltam vele maradva, ami elég megalázó, mert közben azt mutattam a külvilágnak, hogy minden rendben van. Elég ömlengős lett, de remélem azok a szülők akik lelkiismeretfurdalás nélkül szedik el a gyerekeik pénzét, olvassák ezt. Jobb, ha tudják, hogy a gyerekkel kötelezettségeket vállaltak. Nem saját lakást meg autót szeretnék már annak is örülnék, ha dolgoznának, mert hát nem dolgoznak. Pedig egészséges emberekről beszélünk, legalábbis fizikailag. Hatalmas tiszteletem azoknak a szülőknek, akik támogatják a gyerekeiket, ha nem is anyagilag, de legalább abba, hogy azt a pénzét amit megkeres megtarthatja. Butaságnak tartom, hogy csak azért mert valaki otthon lakik be kell szállnia a rezsibe egyetemistaként. Akiket pedig támogatnak a szülei... Hát titeket nagyon irigyellek. :D
2016. febr. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!