Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha a szüleim nem...

Mit tegyek, ha a szüleim nem engedik, hogy letöltsem a Sims-et, pedig az öccsémmel mindketten nagyon szeretnénk?

Figyelt kérdés

Megkérdeztem anyukámat, hogy elkérhetem-e a Sims-et az egyik barátnőmtől, hogy letöltsem. Azt mondta, hogy nem lehet, mert függő leszek, meg rosszat tesz a hátamnak és a szememnek. Már mondtam neki, hogy ez nem igaz, meg cserébe csinálok házimunkát is, de nem engedett. Az a baja, hogy volt egy előző játék (Hay Day), amivel elég sokat játszottam (nem is tagadom) és az neki nagyon rossz "élmény" volt. Mondtam anyukámnak, hogy azt tényleg túlzásba vittem, és ezzel nem játszanék annyit. Ez a próbálkozásom is sikertelen volt...


Mit mondjak neki, vagy mit tegyek? Van valami ötletetek? Kérlek SEGÍTSETEK!! A válaszokat előre is köszi!:)



2015. jún. 25. 20:36
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
58%
Mondd meg muternak, hogy mit akar, hogy inkább terhes legyél a discoban, miközben ott vedelsz egy csomó pénzért, mint a mai fiatalok szerencsétlen tömege? Egyébként meg az ilyen játékok javítják a képzelőerőt, fejlesztik a stratégiai gondolkodást, amit a drágalátos valóságban is lehet kamatoztatni, persze ahhoz nem árt országot is váltani, mert itt a sok birka nem bírja, ha valakinek van képzelőereje.
2015. jún. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
35%
Anyukád attól félt, hogy nem lesz gyerekkorod, mert a gép előtt ülsz.
2015. jún. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
16%
#6os vagyok. Nem ezt mondtam, de a kérdésből ítélve a kérdező még egy gyerek. A gyerek meg mit csinál a számítógépen? Játszik. Természetesen felnőtt korban már teljesen más.
2015. jún. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
89%

És azzal mi a gond, ha valaki a számítógépen játszik?

Mármint most komolyan, szórakoztatóak, érdekesek, tudnak tanítani, filozófiai dolgokat is felvet jópár, stb, csak meg kell találni a megfelelőt, ami érdekel.


Bár manapság szokás úgy elítélni valamit, hogy ki sem próbálták.

2015. jún. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
85%
Ugyanezekkel játszottam aztán meguntam, majd újra elkezdten..ez váltakozott mindig, és soha nem volt ebből bajom. Bizonyítsd be valahogy hogy most más lesz, szerezd meg a simset, attól nem leszel függő,mert nem kell percenként felmenned, mint a hay daybe. Én napi 2 órát simseztem mindig.
2015. jún. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
9%
Félreértesz engem. Én is játszottam gyerekkoromban a számítógépen. De a sims nevű játék nem gyermekeknek való. A cd tartó hátlapjan is lehet látni hogy a játékban van erőszak és szex. Ha a gyerek már alapból ezen nő fel akkor mi lesz később...
2015. jún. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
23%
14 Az a baj, hogy egy virtuális, droid világban élünk, ahol mindenki vagy a gép előtt ül, vagy a telefonját nyomkodja. Szerinted milyen élet ez?
2015. jún. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
35%

17


Nem mondom, hogy nincs igazad, de tudunk ez ellen tenni valamit? Sajnos már a legtöbb dolog csak elektronikusan elérhető.

Ráadásul én nem is azt mondom, hogy az embernek ez mellett ne legyen élete, de az, hogy napi 1-2 órára leül az ember kikapcsolódni egy számítógépes/konzolos játék elé, azzal szerintem nincs semmi gond.

2015. jún. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
73%

Semmi gond nincs abból, ha valaki délelőtt vagy délután odaül a gép elé és játszik egy kicsit. Én így nőttem fel. A "csapongó" életem csak most kezdődik, kb. 1 éve járok el haverokkal esténként. Előtte csak focizni szoktunk.

18/f

2015. jún. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

Koszonom a sok sok valaszt!:)

(14/L vagyok)

2015. jún. 25. 21:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!