Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha a szüleim nem...

Mit tegyek, ha a szüleim nem engedik, hogy letöltsem a Sims-et, pedig az öccsémmel mindketten nagyon szeretnénk?

Figyelt kérdés

Megkérdeztem anyukámat, hogy elkérhetem-e a Sims-et az egyik barátnőmtől, hogy letöltsem. Azt mondta, hogy nem lehet, mert függő leszek, meg rosszat tesz a hátamnak és a szememnek. Már mondtam neki, hogy ez nem igaz, meg cserébe csinálok házimunkát is, de nem engedett. Az a baja, hogy volt egy előző játék (Hay Day), amivel elég sokat játszottam (nem is tagadom) és az neki nagyon rossz "élmény" volt. Mondtam anyukámnak, hogy azt tényleg túlzásba vittem, és ezzel nem játszanék annyit. Ez a próbálkozásom is sikertelen volt...


Mit mondjak neki, vagy mit tegyek? Van valami ötletetek? Kérlek SEGÍTSETEK!! A válaszokat előre is köszi!:)



2015. jún. 25. 20:36
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
86%

#16 úristen bzdmeg :DD 13 éves gyerekek játszanak már CS:GO-val, de már az ólomkatonás háborús játék is erőszakot ábrázol.


A Simsről meg annyit, hogy az erőszak ott egy verekedés egy rajzfilm porfelhőben, a szex pedig birkózás egy takaró alatt. 12-es karikás komédiákban is több a szex.


Amúgy tényleg függőséget okoz, de talán a fejlődéshez hozzátartozik, hogy tiniként megtanulod moderálni a szórakozással töltött időt, ha a szüleid is odafigyelnek rád.

2015. jún. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
66%
Az idősebb korosztály ezt sosem fogja megérteni, számukra a játékkal töltött idő mindig is felesleges, értelmetlen időpocsékolást fog jelenteni.
2015. jún. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
76%

1-es kész vagyok XD :D


Minek kérdezted meg,hogy elkérheted-e?

Töltsd le a netről és játsz, vagy hagyd leülepedni a dolgokat,addig légy jó és kérdezz rá újra.

2015. jún. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
68%

Hát őszintén valamilyen szinten igaza van. Én 18 éves vagyok, de képes vagyok egész nap a Sims 4 előtt ülni, ha épp nincs jobb dolgom. Pedig alapvetően nem vagyok kocka, és van normális társasági életem is, de ha egyszer rákapok, akkor egy ideig nehéz elmozdítani a gép elöl. Nálam ez mondjuk szerencsére elég szakaszos, kb. félévente egyszer egy hétig rá vagyok kattanva (Sims 3-mal ugyanígy voltam).

Most is épp egy ilyen szakaszomat élem már 6 napja, és amellett, hogy napi 10-12 órákat alszom, brutálisan néznek ki a szemeim, mintha nem aludtam volna több napja.


Amúgy 14 évesen szerintem alapból felesleges volt ilyesmihez engedélyt kérni. Én a helyedben letölteném, hang nélkül játszanék, és ha anyukám jönne, akkor gyorsan váltanék valamire. Mondjuk nyitva hagynám mellette a netet vagy valami más játékot.

2015. jún. 26. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
70%
A Sims 4 12 éven felüli csak. Ha anyád néz tévét, akkor az egy elég erős érv, hogy annyit talán te is játszhatnál, amennyit ő tévét néz.
2015. jún. 26. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
93%

Én annyira "szerencsétlen" vagyok, hogy a szüleim engedték nekem, hogy játsszak már egészen fiatal gyerekkoromtól kezdve.

Szörnyű dolgok történtek velem... Megtanultam például angolul (amit a suliban az orosztanárból átképzett angoltanárom soha nem tudott elérni), remek a szem-kéz koordinációm. Mivel kénytelen voltam megoldani a számítógépemmel kapcsolatos problémáimat, ezért a rengeteget olvastam és tanultam az informatikáról, olyanokat, amilyeneket az infotanárnak esélye sem lett volna elmagyarázni, mert nem jutott rá soha elég idő.

Feladatokat értelmezni és végrehajtani is elég jól tudok sajnos, mert azokban a haszontalan játékokban csak így lehetett előre haladni, én meg látni akartam a végét. Ez szintén "nagyon haszontalan" a munka világában.


Így most sajnos nem minimálbérért gürizek 3 műszakban egy gyárban, hanem egy légkondis irodában oldok meg olyan feladatokat, amiket nem sokan tudnak, egész szép fizetésért.

Diplomám nincs.


Bezzeg ha a sok játék helyett "éltem" volna, milyen jó is lenne nekem...

Szerintem rosszul jártam.

2015. jún. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
78%
Na igen, ez a másik. Sokkal könnyebben és gyorsabban lehet így nyelveket tanulni. Nekem is ennek köszönhetően javult látványosan a nyelvtudásom. :)
2015. jún. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

30-on felüli angol tanár vagyok, és anno kamaszkoromban én is rengeteg dolgot a Sims-ből tanultam meg angolul.

És volt olyan korrepetált tanítványom, akinek kifejezetten én telepítettem fel angol nyelven a Sims-et, hogy abból is tanuljon (aki egyébként is sokat tanult már addig is játékokból).

És nem csak a nyelvtanuláshoz jó, a videojátékok tényleg fejlesztik a logikai képességet, koordinációt stb stb.

De aki nem próbálta, az csak "zombulásnak" látja... Most tényleg, járjanak a fiatalok helyette diszkóba??


Kedves Kérdező, szerintem is töltsd le egyedül, ha tudod, és legfeljebb ha anyukád benyit, elnyomod másra, és kész. :)

2015. jún. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
75%

Úristen, nyilván attól fog teherbe esni 16 évesen meg füvezni, ha 14 évesen Simsezik:DDD

Nagyon erőszakos játék, ki ne próbáljátok...

A verekedés egy porfelhő, a szex meg annyi h a takaró mozog...:D

2015. jún. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!