Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Követelőző gyerekkel, mit...

Követelőző gyerekkel, mit tehet a mostoha?

Figyelt kérdés

Párom lánya már nagylány 16 éves. Az édesanyja meghalt egy balesetben így apuka nevelte egy kis nagyszülői segítséggel.

Mi már 5 éve ismerjük egymást (anyuka 10éve halot), de csak most költöztünk össze. Párom is belátta, hogy rosszul nevelte a lányát, nehéz volt és inkább mindent megadott neki csak, csak hogy könnyebb legyen.

Most ott tartunk, hogy ő parancsol otthon. Nem kérdezi, hogy lehet e, csak csinálja, kijelenti hogy ez lesz vagy ez kell....

Én nem szólhatok, mert a párom kijelentette hogy neki mindig a gyereke lesz az első akármilyen rossz is, mert arról is csak ő tehet, ő nevelte ilyennek.

A hétvégére bulit szervez, és most, hogy már én is ott élek és egész héten dolgozok,szeretnék pihenni a hétvégén.

Mondtam, hogy nem tetszik ez a péntektől-hétfőig tartó buli mert mi is ott élűnk, dolgozunk és pihenni szeretnénk, természetesen a válasz az volt ha nem tetszik költöztem el, mert ez az ő háza.

Párom meg azt vetette fel. Hogy utazzunk le a Balatonra, de szerintem ezzel is a gyereket védi.

Szeretem és nem akarom hagyni hogy szét szakítson minket.


2015. jún. 26. 16:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%
Nem szolhatsz? Az azért kicsit erős. Ülj le a pároddal beszélgetni, hogy vagy közösen nevelitek a gyereket, vagy külön koltoztok
2015. jún. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
79%

A hibákat mindig ki lehet javítani. Vagy észhez téríted az apát valahogy és hármasban elbeszélgettek, vagy fogod magad és elköltözöl.

Sajnos nem tudsz nagyon mást csinálni, maximum a lánnyal elbeszélgetsz.


Ha a hatszem közti beszélgetés nem válik be, tiltsatok meg a lánynak néhány dolgot: húzzátok ki az internetet, vegyétek el a telefonját, ne adjatok neki zsebpénzt, ne engedjétek, hogy elhívja a bulipajtársait, nem fogadhat vendéget stb. Még lehet nevelni!!!

2015. jún. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
96%
Msodik! Apuka akarja nevelni a gyereket, konkrétan mindent megengedve neki, a kérdező pedig nem szolhat bele. Olvasd el megegyszer a kérdését. Eleve kizart a hat szemközti beszélgetés
2015. jún. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha már ilyen belátó a párod, akkor azt is lássa be, hogy a lánya jövőjét teszi tönkre, ha nem veszi végre kézbe a gyeplőt.


2 évig volt barátnőm egy hasonló mentalitásban nevelt lány, az anyja büszkén kijelentette hogy ő mindig mindent, még a hisztizést is ráhagyta, mert szerinte csak így fejlődhet ki az igazi, "elnyomatlan" énje... hát az bizony jól kifejlődött.

20 éves létére a hisztin kívül nem értett semmihez. Nem lehetett neki tanácsot adni, kérni tőle, számítani rá pláne nem, mert mindennek durcázás, hiszti volt a vége. Ha ő úgy gondolta, eltűnt hetekre, aztán pofára esett, hogy senki nem ment utána könyörögni, magára maradt...

Képtelen volt ellátni magát, vagy továbblátni a maga igényein, iskolából hazaérve gyakoriak voltak a hisztériák, hogy a szemét (dolgozó) anyja megint nem főzött, éhen maradt. Ismétlem, 20 éves volt akkor.

Már vagy egy éve nem láttam (hál' Istennek), de a régi közös barátoktól még elér ide a híre, klikkből klikkbe jár, kiutálja mindenki, és persze ő meg csak a világot hibáztatja maga körül, ő a szent, rosszat nem csinált :D


Ha a párod ilyen életet szán a lányának, dugja csak továbbra is homokba a fejét, az ilyen elviselhetetlen kis perszónákból boldog ember sosem lesz. Na az valóban az ő hibája lesz.


Hogy te mit tehetsz? Első körben próbáld a kedves apukával megértetni, hogy egyáltalán nem jó, amit csinál.

Ha ez nem használ én a helyedben menekülnék abból a bolondok házából, ha most ez megy, mi lesz később?

2015. jún. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj apukával, esetleg vegyél neki egy erről szóló könyvet, hogy ne azt lássa, hogy te fúrod a lányát, hanem hogy objektív álláspont szerint sem normális ez.

(Egyből az a műsor jutott eszembe, mikor ilyen amerikai kis neveletlen elkényeztetett tinédzsereket küldtek el valami szigorú fegyelmű családba más országban, és ott jól megdolgozták őket, de a végére mindig rájöttek, hogy nem normálisan éltek addig.)

Pont a lázadó korát éli ráadásul a lány, úgyhogy gondolom milyen élmény lehet vele együtt élni. Viszont, ha apuka nem hajlandó változtatni a nevelési módszerein és neked sem hagy beleszólást, akkor én biztos nem laknék ott a helyedben.

2015. jún. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

A páromat szeretem, és örülök hogy végre minden estét együtt töltünk.

Egy hisztis kis fruska nem szakithat szeét minket.

2015. jún. 26. 17:14
 7/19 A kérdező kommentje:

Próbáltam beszélni vele, ezért sem költözünk össze eddig.

A lánya utál és régebben mindig hangot is adott az utalatának amikor csak meglátott. Most inkább csak semmibe nézz.

Párom nem tudja fegyelmezni, szinte könyörög neki. De nem csak ők, a nagyszülők, nagynénik és nagybácsik is.

Ugy bánnak vele mint egy hercegnővel.

Elkényeztetett. Hisztis és akaratots. Sajnos velem nem beszél, ha én beszélek vagy ugy csinál mint aki nem hallja vagy csak "szól" hogy fejezem be a pofázást mert zavarom és vegyem magam észre hogy nem érdekli őt mit beszélek.

Gondoltam már arra hogy én leszek az aki az első pofont kiosztják hátha akkor legalább velem nem merne szemtelenkedni.

2015. jún. 26. 17:20
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy ha bármi nevelő szándékú erősebb lépést teszel pl. rákiabálsz, megpofozod stb. azzal pont azt bizonyítanád, hogy tényleg gonosz mostoha vagy és szegény kislány ott sír mert fájt neki és megbántottad a kis lelkét... És valószínű apuka szemében is zuhannál emiatt, amivel elérné, hogy megfúrja a kapcsolatotokat.
2015. jún. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Huha, hat ha a parom fia nekem beszolna, vagy velem szemben lenne kovetelozo, akkor megnezne, mit kap! Az egy dolog, h az apja mindent megenged neki, de ha szemely szerint Veled tiszteletlen a kiscsaj, akkor le lehet huteni nyugodtan. Es a parodnak is meg lehet mondani, h Veled ne szemtelenkedjen a gyerek.


Amugy a parod jol kezelte ezt a szitut. Vegulis ha lementek a Balatonra, akkor tudsz pihenni, meg a kiscsaj is kibulizhatja magat. Cel szentesiti az eszkozt. A celodat meg vegulis elerte.


Az ne volt tiszta szamomra, h ki mondta azt, h ha nem tetszik, koltozz el. Ha a kiscsaj, akkor mondd meg neki, h lehet, h az o haza, de amig Te fizetsz es koltesz ra, meg bevasarolsz, addig kussoljon, m o csak ingyen el. Ha a parod mondta, akkor azt gaznak tartom...


En is hasonlo cipoben jarok, de en szigoruan es kovetkezetesen lefektettem a szabalyokat. Nalunk csak spontan szemtelen es elkenyeztetett a parom gyereke, es az anyjaval el, aki meg egy primitiv. Nevelni nem kepes a gyereket, ezert inkabb mindent megad neki, h beke legyen. Minden 2. hetvegen nalunk van a kissrac. Ha ugy adodik, h en viszem vhova, akkor olyan jolnevelt, mint a kisangyal, m tudja, h en aztan beszolok neki, ha szemtelen.

2015. jún. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha valóban megpofozod, ezek után az egy dologhoz vezethet : szakítás. Apuka nem fogja hagyni, hogy az ő pici lányát bantsd
2015. jún. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!