Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A mostoha anyám és apa nem...

A mostoha anyám és apa nem fogadják el a helyzetet. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A helyzet elég bonyolult.

A ház ahol élünk anyukám öröksége volt. Anya halála előtt már az én nevemen volt, apa nem haszonélvező.

Az ő felesége és a fél testvérem is itt lakik.

Most olyan helyzet állt elő, hogy a házat el kellene adnom. Másik városban, sokkal jobb lehetőségek között kapott a párom állást. A babát is tervezzük és albérletbe nem szeretnénk menni.

A házra lenne is vevő, szép összegért el is kelne.

Viszont ezt apa és a mostoha anyám nem szeretnék. Ők megvenni nem tudják, én pedig miattuk nem akarok úgymond nyomorogni.

Ügyvéddel beszéltem, mivel anyukám öröksége így apának ehhez semmi köze. És mivel még a halála előtt az én nevemre került az ingatlan és elmúltam 18 éves nem jelöltünk meg haszonélvezőt. De nem akarnak el költözni. Ilyenekrol beszélnek, hogy a féltestvéremnek fizessem ki a részét, nincs is neki semmi része.

Hogy tudnám őket ész érvekkel meg győzni, hogy költözzenek el?

Ha nem marad más megoldás akkor más segítség után kell mennem.



2015. ápr. 30. 10:23
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

ügyvéd szerint ki teheted őket simán?

ha igen, akkor mond meg nekik, hogy ez a szitu, nem akarsz balhét, de ha nem mennek el, akkor ez lesz.

2015. ápr. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%

Azért ennek van egy erkölcsi része is. Ott az apád, aki felnevelt, ott a féltestvéred... Milyen édesapáddal a kapcsolatod?


Nem lehet, h a házon végzett javításokra gondolnak, mint a féltesód része?


Értem a te nézőpontodat is, a saját családod rovására nem mehet egy másik család. Sztem a helyi jegyző tud neked segíteni. Esetleg kérdezz rá a helyi önkormányzatnál, h van-e szociális bérlakásra lehetőségük...

2015. ápr. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Semmi javítás nem történt a házon mióta anya elhunyt.

Igen tudom az erkölcsi részét is, a mostoha anyámmal és a féltesveremmel annyira nem jó a kapcsolatom egyéb okok miatt is.

Utána nézek még a többi dolognak, de ilyen ár-értek arányban nem tudnám eladni a házat egy hamar.

2015. ápr. 30. 10:44
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Tehát ha jól értem, akkor eddig ingyen laktak ott (oké, a családtagjaitól az ember nem kér lakbért, de akkor is) és ahelyett, hogy annak örülnének, hogy eddig volt ilyen lehetőségük, azon hisztiznek, hogy a továbbiakban nem lesz? Arra amúgy lenne pénzük, hogy albérletbe menjenek vagy kisebb lakást vegyenek maguknak?
2015. ápr. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Albérletben meg segítenek is, hogy az induló kaukciót kifizetem.

Saját lakást nem tudnának vásárolni.

Mikor a mostoha anyám ide költözött ő csak x összeget kapott a válás után.

2015. ápr. 30. 10:52
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudatosítani kell bennük, hogy se beleszólásuk, se választásuk. Valószínűleg hetedhét határra szóló sértődés lesz, de ezzel nem tudsz mit kezdeni. Legjobb talán kész tények elé állítani őket: a ház eladása nem vitatéma, de ha gondoljátok, üljünk le megbeszélni, hogyan tudunk ésszerű alternatívát találni nektek. Ja, és ne hagyd magad lehúzni féltesód nevében.
2015. ápr. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%

Azt a lakást megboldogult édesanyád Rád hagyta, az a Tiéd.

Nem szükséges senkit sem meggyőzni, hogy menjen el. Ez nem győzködés kérdése. Ha Te szeretnél családot alapítani, meg babázni, és ehhez az kell, hogy azt az ingatlant (a tulajdonodat) értékesítsd, akkor közöld velük a tényállást és adj nekik elfogadható határidőt kiköltözni.

2015. ápr. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs beleszólásuk. Add el nyugodtan,és közöld velük h meddig kell kiköltözniük.
2015. ápr. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Van azért erkölcsi része apád felől is mert hogyan várhatja el, hogy te a gyermeke albérletet vegyél ki még ő a te lakásodban él főleg úgy hogy babát szeretnétek...

Az (leendő) unokáját és a lányát albérletbe kényszerítené a saját kényelme miatt???

Ezt azért így konkrétan megkérdezném tőle, hátha jobb belátásra tér...

Nagyon nehéz dolog ez, de ha nem változtatja meg a véleményét én kiraknám jogi úton nem nyomorognék albérletbe ha ő így áll hozzám...

Sok sikert és erőt kívánok ehhez a nehéz ügyhöz.

28/N

2015. ápr. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
88%
gyorsan rakd ki oket, ne viccelj, ne legyel szivbajos. latod, hogy ok sem lennenek azok, hogy a sajat ingatlanodbol ki akarnak tenni ugy, hogy jon a gyerek. mit kepzelnek? parazita nepseg.
2015. júl. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!