Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, mi alapján döntenétek...

Szülők, mi alapján döntenétek el, hogy elengeditek-e a gyereketeket valami távolabbi, nagy városba?

Figyelt kérdés
Kb. 16-19 éves korában
2015. jún. 27. 16:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Kivel megy, mivel utazik, meddig marad stb.:)

De 18 után már nem nagyon kéne az ilyet megtiltani, de szerintem egy 16 éves is tud már magára vigyázni, tud egyedül buszozni..Pl van aki már 14 éves kora óta egyedül jár nagyvárosba(koli) most őt mindig kísérgetni kéne?

2015. jún. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
Elég gáz, hogy ekkora gyereket még el kell engedni... 12 évesen elmentem koliba 100km-re otthonról, soha semmi bajom nem volt. A másik dolog ami szerintem elég nevetséges, hogy folyton panaszkodnak az emberek, hogy jajj ezek a mai fiatalok milyen önállótlanok meg életképtelenek. Hát milyenek lennének, mikor sok anyuci legszívesebben még a 18 éves babucikájának is kitörölné a fenekét...
2015. jún. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kivel, miért, hova akar menni? Buliba, vagy éjszakára nem.

Ha csak városnézésre akar nappal menni, és utazott már többször is, akkor elengedném.

2015. jún. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%

Pl. az, hogy 18 felett már nem kell engedni, hanem megy, ha akar.

És igazából 16 felett is nagyon nyomós ok kellene ahhoz, hogy egy majdnem felnőtt embert ne engedjek.

Egyrészt engem is engedtek, és semmi bajom nem lett, másrészt meg hogyan tanuljon meg vigyázni magára, ha sosincs alkalma önállósodni??

2015. jún. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%

Legyen elérhető, tudja, hogy hogyan jut el oda, hogy (és kb mikor) jut haza. Ha tömegközlekedni kell városon belül nézzen utána az útvonalnak, a járatoknak, legyen tisztában azzal, hogy ha bármi gond van, milyen egyéb megoldások vannak. Pl lerobban a metró a deáknál, hogy jut el a blahára. Ha ezt önállóan meg tudja oldani, akkor nyugodt szívvel engedem el.

Írta valaki, hogy 18 évesen nem elengedni kell, csak elmegy...na ja...de amíg én adok pénzt az ilyen utazásokra, addig elég komoly befolyásom van az ilyen alkalmakra. Természetesen, ha saját pénzből megy, akkor is elvárom, hogy szóljon, hova megy, és kb mikor számítsak az érkezésére. A szüleimmel is így működött, amíg otthon laktam mindig hagytam üzenetet, hogy merre járok, nem csak leléptem szó nélkül.

2015. jún. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Attól is függ, hogy hova megy, de gondolom nem külföldre.

Ne az utolsó pillanatban szóljon, vázolja fel a dolgokat rendesen és lehetőleg ne egyedül utazzon.

Plusz hívjon, ha megérkezett, illetve, ha jön haza.


Ennyi.

2015. jún. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!