Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hány éves koráig tervezitek...

Ti hány éves koráig tervezitek eltartani a gyerekeiteket?

Figyelt kérdés

18 éves koráig, vagy amíg nem talál munkát? Amíg be nem fejezi az iskoláit? Nekem teljesen természetes, hogy bár nem vagyok milliomos, de ahogy az erőmből telik, támogatom a gyerekeimet, hiszen elsősorban az a dolguk, hogy tanuljanak, még ha egyetemen is már. De egyre több embertől hallom azt, hogy az ő gyereke már 18 éves miért nem megy dolgozni, vagy menjen, legyen önálló és tartsa el magát. De hát miből, könyörgöm? Még diplomával is alig lehet állást találni manapság, nem még egy sima érettségivel. És a diákmunkát most ne keverjük az ide, az én gyerekeim is dolgoznak pár napot a suli mellett, de az teljesen más, minthogy valaki tartsa el magát. Olyan, mintha a szülőknek megkönnyebbülés lenne az, hogy végre felnőtt a gyerek és nem vagyok köteles eltartani.

Nálatok hogy van/volt/lesz ez?


2015. júl. 2. 19:23
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
86%

amíg tanul, akár egyetemen, akár máshol

de ha egyetem után nem talál munkát egy darabig, van más lehetősége egy szülőnek? elzavarni? hagyni éhen halni? szerintem normális szülő nem tenné, de szerencsére ez ritka eset, valami munkát csak talál, ha nem is a szakmájában.

2015. júl. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
83%
Mi ez a 18 éves koráig hülyeség? Ott történik valami, amiről én anno lemaradtam? Csak mert 23 éves koromig még muszáj volt az iskolapadot kapotatnom és munkát sem volt könnyű találni, így rá 1,5 évre kezdek végre egyenesbe jutni...
2015. júl. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
27%
Régen már lehetett találni 16 évesen is munkát, ezért a mostani szülők java része már 18 évesen dolgozott, ezért gondolkoznak így. Az azelőtti generáció meg már 14 évesen dolgozott. Ez folyamatosan tolódik ki a munkanélküliség miatt. Én is ebben a helyzetben vagyok, 18 éves korom óta dolgozom, 20 évesen szültem a gyerekeimet és 23 éve tartom el őket és még ki tudaj meddig. A nagyobbik már keres némi pénzt, de abból nem látok semmit, az egy évvel kisebb még tanul. Nehéz, mert mikor még gyereke vállaltunk, mi sem gondoltuk, hogy akár 40 éves korukig is mi tartjuk el őket. Az, hogy mennyi nehézség több felnőtt gyerek eltartása, csak az tudja aki benne van. Álklandóan figyelni, hogy legyen itthon elég főtt étel, kerülgetni a rengeteg cipőt és heti 4 adag ruhát mosni, vasalni nem egyszerű, és ha ezt már valaki 20-30 éve csinálja a családjáért, akkor érthető ha várja a végét.
2015. júl. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
37%
Én már egyetem eleje óta magamat tartom el, sőt haza is kellett adnom. Embere válogatja.
2015. júl. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
34%

"Mi ez a 18 éves koráig hülyeség?" Általában azért, mert az előtt még kiskorú a gyerek, és nem kaphat bárhol bármi munkát.

De normális esetben már jóval előtte is vállal a gyerek diákmunkát. Pl. én is, mert muszáj volt.

Akinek megadatik, hogy 18 éves koráig, SŐT, akár még az egyetemi évei alatt is tudják támogatni a szülők, ergo nem kell a suli mellett dolgoznia, az kb. megfogta az isten lábát.

2015. júl. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
89%

3 as--- hááátt, azért a házimunka saját részük vihetnék nem?


szerintem az anyagi támogatás természetes amikor szükség van rá és telik még felnőtt gyerekeknél is. De az, hogy valakit kiszolgáljanak otthon mint egy kisgyereket... az nagyon nem. Szóval ok, ha nincs keresete, mert tanul, tök természetes, hogy otthon lakik, kaja jut neki, stb. De igenis, a házimunka szétosztódik, nincs senki után takarítás, vagy senkire plusz főzés. egy felnőtt gyereknél, ha otthon lakik, legyen már természetes, hogy ő is mos, mosogat, tereget, megfőz, takarít, füvet nyír... szóval támogatás rendben, de szolgaság nem.


Mondjuk ezt eleve így alakítja az ember épp ésszel. Már egy nyolcéves után se pakolja el az ember a szobáját. Hanem csak közli, hogy tessék rendettartani. Nem hurcibálja már a 4 éves után se este a szennyestartóba a levetett ruhát, hanem ő is el bír vele totyogni.. Nem kell egy kisiskolásnak se a szájába tenni a szendvicset, azt meg tudja csinálni magának.. szóval szépen fokozatosan belenőnek a gyerekek. És akkor nem lesz cipőkerülgetés, meg csak én figyelek, hogy meg legyen főzve a kaja.


Szóval persze, kaja, szállás természetes támogatás akármiylen életkorban, de a kiszolgálás már szerintem sokkal előbb se az. legyen mindenki csak önálló.

2015. júl. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
14%
Igen, vihetnék a saját részüket, de valahogy eszükbe sem jut. :( Bennem meg túl nagy a büszkeség ahhoz, hogy felnőtt embereknek könyörögjek. Nekem természetes volt már 12 éves koromban, hogy segítek a szüleimnek, nem tudom ez a z én gyerekeimnek miért nem természetes. Oké, nem szoktam sajnáltatni sem magamat.
2015. júl. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem ez inkább ott merül fel, ahol a szülők nem tanultak tovább, és ambíciójuk sem volt erre. Sokuknak nehezére eshet megérteni, hogy a gyerek többet akar. A gyerekeim régi baráti körében is volt egy-két ilyen srác, ők ezt a mintát vitték tovább, meg is próbálták az enyémeket lebeszélni a továbbtanulásról.

Az a szülő, aki maga is járt felsőoktatási intézménybe, eleve tisztában van azzal, hogy a gyerek támogatása alsó hangon 25 éves korig tart, ott ez a probléma nem merül fel szvsz.

Ha jó szakmája van a gyereknek és 18-20 évesen elkezdhet dolgozni, akkor se lesz 2 hónap alatt berendezett lakása, úgyhogy igazából még ebben az esetben se porolhatja le a szülő a tenyerét:-)

2015. júl. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
59%
Engem nem a házimunka fáraszt le, azt mindig megosztottuk, egyre kevesebb jut rám.:-) Inkább azt várom, hogy lássam a nevelési munkám gyümölcsét, amikor végképp lekerül a felelősség terhe a vállamról. Addig, amíg nem készek kilépni az önálló életbe, mert még tanulnak, hiába felnőttek, mégis magamon érzem a felelősséget értük. No meg jó lenne látni, hogy boldogulnak az életben:-)
2015. júl. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim válasza:
31%

Én a másik oldalról szólnék hozzá, ha nem gond.


25 éves vagyok, egyetemen tanulok és a szüleimmel+ a barátommal élek. (Nagy ház, és általában a szüleim alig vannak itthon. nem élünk luxuskörülmények között, de anyagi gondjaink sincsenek szerencsére)


Magamra+ a barátomra mosok, főzök, takarítok, extra költségeim pedig szinte nincsenek. max az étkezésből adódóak és természetesen a rezsi. Bulizni, eljárogatni ide-oda nem nagyon szoktam, mert nincs rá időm. Apa azt mondta, hogy amíg tanulok, mindenben támogat, anyám szerint pedig már BA után el kellett volna mennem dolgozni, mert ez az élet rendje. Szerinte - az ő szavaival élve - élősködő vagyok...


Megjegyzem, nem büfé, de nem is valami túl piacképes szakot végzek, ráadásul mostani "képzés" kb alapfeltétele, hogy a későbbiekben esélyem legyen a szakmában elhelyezkedni. A tanáraim szerint van érzékem ahhoz, amit csinálok, és az az igazság, hogy én is imádom ezt a területet. :)


Ha gyerekem lenne, szerintem én is addig támogatnám, amíg csak tudom, viszont azt sosem hagynám, hogy csak "elszórakozza" az idejét és semmi produktívat ne csináljon.

2015. júl. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!