Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hány éves koráig tervezitek...

Ti hány éves koráig tervezitek eltartani a gyerekeiteket?

Figyelt kérdés

18 éves koráig, vagy amíg nem talál munkát? Amíg be nem fejezi az iskoláit? Nekem teljesen természetes, hogy bár nem vagyok milliomos, de ahogy az erőmből telik, támogatom a gyerekeimet, hiszen elsősorban az a dolguk, hogy tanuljanak, még ha egyetemen is már. De egyre több embertől hallom azt, hogy az ő gyereke már 18 éves miért nem megy dolgozni, vagy menjen, legyen önálló és tartsa el magát. De hát miből, könyörgöm? Még diplomával is alig lehet állást találni manapság, nem még egy sima érettségivel. És a diákmunkát most ne keverjük az ide, az én gyerekeim is dolgoznak pár napot a suli mellett, de az teljesen más, minthogy valaki tartsa el magát. Olyan, mintha a szülőknek megkönnyebbülés lenne az, hogy végre felnőtt a gyerek és nem vagyok köteles eltartani.

Nálatok hogy van/volt/lesz ez?


2015. júl. 2. 19:23
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 13-as, mit nem értesz azon, hogy "ambíciójuk sem volt erre"? Aki nem is akart tanulni, mert nem tartotta fontosnak, az valszeg a gyereke esetében sem tartja annak. Nálunk én voltam az első diplomás a családban, a szüleim különböző okokból nem engedhették meg maguknak a főiskolát/egyetemet, viszont a tanulást mindig elsőrendűnek tartották. Két orvost és egy mérnököt neveltek fel.


Az sem teljesen igaz, hogy hármassal nem lehetett menni a nyolcvanas években fősulira, a tanárképző főiskolák pl. tömve voltak ilyenekkel, az én gimis osztályomból is vagy öten végeztek ott, 3-as, 4-es tanulók. Olyan is volt köztük, aki bukta a matek érettségit, javítót tett, aztán felvették.

2015. júl. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
48%

Én érettségiig nem kaptam "zsebpénzt", kértem, amire kellett / szerettem volna, aztán vagy megkaptam vagy nem (arra neveltek, hogy vegyem észre, ha valami irreálisan drága, és az után ne ácsingózzak).

Az egyetem első évében kaptam egy kisebb fix összeget (nem is azért, hogy megtanuljam beosztani, mert fel sem merült, hogy ezzel gondok lennének, hanem hogy ne kelljen naponta kérnem / elszámolnom), nagyobb kiadásokon kívül (pl. nem "jaj de márkás", de jó minőségű ruha) mindent ebből fizettem.

Másodévben elmentem az egyetem mellett (nem büfészak) dolgozni (meg kaptam ugye ösztöndíjat is), onnantól kezdve "csak" a koszt-kvártélyt kaptam ingyen (nem azért, mert nem támogattak volna, de büszke voltam rá, hogy telik mindenre, amire kell, az alap dolgokon kívül a jogsira és a másoddiploma tandíjára is, meg arra is, hogy a diploma évében már nem dolgoztam, mert tényleg túl sokat kellett tanulni)

2015. júl. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
Amíg tanul, addig mindenképp, persze elmehet diákmelóra nyáron, de azért azt tudjuk, hogy nem fedezi egy ember megélhetését. Utána pedig nyilván el kéne helyezkednie, amíg nem talál magának állást, addig igen, de ehhez azért látnom kell, hogy igyekszik. Természetesen ki nem fogom dobni az utcára, ha az ellenkezőjét látom, azonban akkor csak a legszükségesebbeket fogom biztosítani számára, semmi "luxus".
2015. júl. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
Amíg tanul addig biztos,de könnyen lehet,hogy pl.egyetem mellett dolgoznia kell majd,hogy beszálljon a költségekbe.
2015. júl. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
Ameddig szükséges
2015. júl. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%

engem suli befejeztééig tartottak el...azóta dolgozom és adok haza pénzt...


én is hasonlóképpen tervezem, suli után dolgozzon ne lustálkodjon a gyerekem...nem muszáj egyből 8 órás főállás, ha van egy nagy terve amit meg akar valósítani akkor abban támogatom...nekem ez munka mellett megy úgy ahogy...persze lehet bukta lesz a vége, de azért megpróbálta!


22F

2015. júl. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%

20-assal értek egyet.

El fogom tartani, ameddig szükséges.


De az eltartás alatt nem a "luxust-semmittevést" értem. A külön kiadásait fedeznie kell magának.


Ezt a 18 éves butaságot nagyon nem értem.

A szülő azért szülő, hogy ameddig él, legyen a gyerekének egy biztonságos hely, ahol tud aludni, illetve, kapjon egy tál ételt, ha neki nincs.

2015. júl. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
Ameddig szüksége van rá. Én már általános iskola alsó tagozatban dolgoztam, ilyen jövőt nem szeretnék a leendő gyerekemnek. Úgy érzem felelősséggel fogok érte tartozni, amíg szüksége van rám.
2015. júl. 14. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
Addig kell eltartani amíg nincs önálló keresete.
2015. júl. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
Tehát ha a gyerek lusta tanulni, vagy olyan szakmát tanult, amivel nem lehet elhelyezkedni, illetve nem akar dolgozni, akár élete végéig is eltartjátok? Vagyis ha a gyerek ugyan fizikailag és szellemileg teljes értékű felnőtt, mondjuk már 30 éves, de nem akarja magát eltartani, mit tennétek?
2015. júl. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!