Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit mondanátok egy 8 éves...

Mit mondanátok egy 8 éves gyereknek, aki amiatt sír, panaszkodik, hogy a szülei állandóan dolgoznak és nagyon keveset vannak csak hármasban?

Figyelt kérdés

Szívem szakadt meg most. Unokaöcsém itt nyaral 1-2 hetet nálam, utána meg megy a nagyapjához pár hétre és így telik el neki a nyár. De a szülei sehova nem tudnak vele menni, mert ők dolgoznak. Múlthéten együtt voltak hármasban, szabadságon volt mindkét szülő, de ezt nagyon nehéz összehozni a munkahelyük miatt, pedig imádnak ők is a fiukkal lenni..

Mondtam neki, hogy még nagyon sok család van ugyanígy és én is a párommal volt hogy váltottuk egymást itthon: amikor én jöttem haza, ő ment dolgozni és fordítva..

De tudom, hogy ezek nem vigasztalják. Megoldani meg lehetetlen, mert vagy dolgozik az ember vagy éhen hal (munka mellett is sokszor fenyegeti ez az embert....).. de mégis mit mondhatnék egy 8 éves elég felnőttesen gondolkodó fiúnak?


2015. júl. 8. 22:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
13%
Egy 8 éves gyerek mit nem tud megérteni azon, hogy a szüleinek dolgoznia kell. Én ezt már 7 évesen, mikor iskolába indulta fel tudtam fogni és túléltem. Nem hinném, hogy az a gyerek ennyire értetlen lenne szimplán csak jólesik ha vígasztalják. Nem hinném, hogy ezt túl komolyan kellene venni, csak azt várja, hogyha előadja a kis szomorú történetét, akkor mindenki körülugrálja.
2015. júl. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

"Kedves" első válaszoló!

Örülök, és gratulálok, hogy te már az anyaméhben megszerezted a diplomádat, de attól még nem feltétlenül kell leszólni mást.. Gondolkodtam, hogy válaszoljak-e neked...

Nem arról van szó, hogy nem érti meg, hanem csak bántja őt, mert hiányoznak neki. Ez meg szerintem normális! Szerintem ha minden családban így szeretnék egymást nem lennének problémák a világban!!

Pont nem az a gyerek, aki elsírja fűnek-fának a bánatát.. ezt is évekig magában tartotta és csak nekem mondta el, mert bennem megbízik.

2015. júl. 8. 22:45
 3/12 anonim ***** válasza:
8%
Keressen új szülőket.
2015. júl. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

"Küzdj, és bízva bízzál!"

Hát nem tudom mi hasznosat lehetne neki mondani, de tényleg.

2015. júl. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%
Most komolyan, erre milyen választ vársz? Ha 8 évesen álltásod szerint annyira "felnőttes" (létező legnagyobb baromság), akkor felfogná, hogy dolgoznia kell a szülőknek, mert ez nem kívánságműsor és a pénz se a fán terem.
2015. júl. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
43%

Felfogja csak rosszul esik neki.

Azta,hogy valaki mennyire koszivu tud lenni. Nekem most is rosszul esik,ha a volegenyem sokat dolgozik es nincs velem,felnott lettemre en is haragszom neha.:) persze nem ra,hanem csak ugy bennem van egy duh. Ez viszont normalis es ertheto. Gondolom a szulei is eppen ugyan igy vannak vele. Ha kihasznaljak azt a pici idot,amig vele vannak es kedvesek figyelmesek vele biztosan jobban viseli. Viszont ez a szuleinek a feladat kore. Ha jol ertelmeztem nalad csak nyaral,addig erezze jol magat. Ebben tudsz neki segiteni

2015. júl. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%

Hát, ugye ez attól is függ, hogy eközben találkozik-e a szüleivel, vagy valóban hetekre le van passzolva úgy, hogy nem is látja őket.

Ha látja őket, csak napközben van lepasszolva, akkor szerintem nyafi. Ha valóban rendszeresen hetekig vannak a szülők kettesben, teljesen gyerek nélkül odahaza, akkor elhiszem, hogy hiányoznak a gyereknek.

2015. júl. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
94%

Az én szüleim is dolgoztak, én is mamánál, ilyen-olyan táborokban töltöttem a nyarat. 7-8 éves voltam és imádtam, hogy egy hatalmas buli volt az egész, nagyobb szociális életem volt mint most. Mindig ott volt egy rakat másik kölyök, reggel 8-tól este 10-ig játszottunk, ökörködtünk.

Senki nem mondott erről körítést, egyszer elmondták, hogy azért kell dolgozniuk, hogy együnk, igyunk, legyen házunk. Érdekes, felfogtam és ennyi volt, mentem játszani.

Lehet, talán őt is össze kéne engedni más gyerekekkel, mert talán a magány a baja (és akármilyen komolykodó egy kisgyerek, a felnőtt társaság nem neki való még).

Figyelmet akar, ezért hisztizik, sajnáltatja magát. Ez az igazság. Ha lennének pajtásai, mint anno nekünk (és nem kell sok időre gondolni, 10 éve voltam gyerek) már nem is lenne rinyálás többet.

2015. júl. 9. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
valahogy el kell fogadtatni vele, pozitív kicsengéssel, különben ha sajnálatot fejeznek ki, akkor a gyermek lelki állapota csak szomorú lehet(pl bölcsiben is mosolyogva kell otthagyni, ne azt lássa, hogy ez rossz)
2015. júl. 9. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
57%
utolsó vagyok, kiegészítés: állítólag a munka szeretetére kell amúgy is tanítani kicsiket, nem arra hogy ez közé és a szülei közé állnak.
2015. júl. 9. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!