Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vegyem rá anyukámat?

Hogyan vegyem rá anyukámat?

Figyelt kérdés

Na szóval.

16 éves lány vagyok, nem drogozok, nem cigizek, nem alkoholizálok, nem járok el csavarogni és rendesen tanulok. Néhány ismerősömnek mindenszínű haja van, tetoválása, piercingje, pedig velem egykorúak. A szüleik úgy állnak ehhez, hogy "hagyom a gyereket kibontakozni". Igaz, van 2 fültágítóm, de az is csak azért mert nem kell szülői beleegyezés, és nem egy hatalmas méretű tágítóról van szó. Egyszer felhoztam anyukámnak ezt a piercing témát és hallani sem akar róla. Azt monda, hogy amint 18 leszek úgy csúnyíthatom el magamat ahogy akarom, de addig nem, meg hogy a piercing nyomot hagy. Nem arcra szeretném piercinget, hanem az ínyfékembe. Másnéven smiley piercinget, ami azért kapta ezt a nevet, mert csak akkor látszik, ha mosolygok (vagy vicsorítok stb.). Szóval nem is lenne feltűnő helyen, arról nem is beszélve, hogy ezt a piercinget bármikor kilehet venni, anélkül, hogy látszólagosan nyomot hagyna. Mint tudjuk, szülői engedéllyel vagy jelenléttel 16 éves kortól lehetséges a piercing.

Tippek, hogy hogyan vegyem rá arra, hogy beleegyezzen?



2015. júl. 9. 21:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%
reméljük sehogy...
2015. júl. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Az ilyen jellegű válaszokra nem vagyok kíváncsi, olyan írjon aki tényleg tudna segíteni.
2015. júl. 9. 22:05
 3/18 anonim ***** válasza:
97%
Sehogy, de szó szerint. A véleményem megtartom miszerint hatalmas hülyeség, főképp oda. Nekem is van tetkóm is piercingem is, ésszerű keretek között. Utóbbi 14 évesen készült.
2015. júl. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

ha anyád nem akar hallani róla, akkor sehogy.

AMúgy egyetértek vele.

2015. júl. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van tetkóm, és piercingem is, ugyan mind csak 19 éves korom után, az elköltözésem után lett, de az sem érdekel, ha valakinek előbb van, ha neki úgy jó, legyen. Viszont, ha anyád nem engedi, akkor így jártál, vársz 2 évet és megcsináltatod. Az nem a világ. (És lehetőleg ne keress olyan helyet, ahol megcsinálják szülői beleegyezés nélkül, azok nem épp a legsterilebb helyek...)
2015. júl. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
44%

Pfuj, bzdmeg, ocsmányabbat nem tudtál kitalálni?


EZT én sem engedném, de az orrodba pl. simán, az jól néz ki (barátnőmnek volt, pici kőre gondolj).

2015. júl. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ez a nem drogozok, piálok, krváskodok, jól tanulok duma miért fontos?! Ez ALAP a te korodban!
2015. júl. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nekem 19 évesen nem engedik a szüleim azt, hogy köldök piercingem legyen. :DD Minden másban tök lazák és jófejek, de ezt nagyon ellenzik. Bár 19, pár hónap múlva 20 évesen ez annyira nem akadályoz meg a dologban, ha vége a strandszezonnak megcsináltatom. Anyuék nem fognak örülni, sőt, de hát valamikor csak megbarátkoznak majd a dologgal.

Én 15 éves korom óta szeretnék köldökpiercinget, te nem tudsz várni 18 éves korodig, ha már akkor úgyis megengedi? :)

2015. júl. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem annyira nem alap:D

Kerd peldaul szulinapodra vagy ilyenek. Nekem sem engedik a szuleim a fultageszt:( szemely szerint a pc-k nem annyira jonnek be,de ez nagyon tetszik.

2015. júl. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

Ha így áll hozzá, akkor nincs sok esély arra, hogy megengedi. Vársz még 2 évet. Vagy átszúrod magadnak de az nagyon nem ajánlatos.

Vagy elmondod neki hogy ez neked fontos és úgysem ő hordja, de ez nem fogja meggyőzni szerintem.


Nekem jelenleg 3 db piercingem van, és erre az évre még 3 van betervezve. Lesz még több is de majd később. A szüleimnek az a fontos hogy nekem jó legyen. Édesanyádnak más a gondolkodás módja.. ez van.

(egy kicsit fiatalabb vagyok mint te:D)

2015. júl. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!