Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám rávenni a...

Hogyan tudnám rávenni a szüleimet, hogy más városban tanulhassak?

Figyelt kérdés

Valószínűleg más városban tudnám folytatni a tanulmányaimat szeptembertől. Az iskola nagyon jó hírű, az utóbbi négy évben azért küzdöttem, hogy bekerülhessek oda. Mivel azonban csak októberben leszek nagykorú, a szüleimnek van beleszólása a költözésbe. Hiába mondom nekik, hogy amennyiben elengednek, hajlandó vagyok belemenni az összes feltételbe, amit csak szabnak nekem, kötik az ebet a karóhoz.

Egyébként életben tudok maradni egyedül is, legalábbis főzni-mosni-takarítani tudok, itthon is én csinálom, (csináltam?) tanulás mellett, teljesen egészséges vagyok, tehát ezek nem lehetnek ellenérvek.


Mivel tudnám meggyőzni őket?

17/F



2015. júl. 12. 10:29
 1/7 anonim ***** válasza:
26%
Hogy ez egy nagyon jo iskola es ne vegyek el toled a lehetoseget h valaki lehess
2015. júl. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
34%

Milyen iskola?

Mik az ő érveik?

Anyagiak?

2015. júl. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

Ott hol laknál?

Ki fizetné az ottani költségeidet?

Milyen messze van a másik iskola?

Miben jobb, mint a mostani?


Mit mondanak, miért nem mehetsz?

2015. júl. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Debreceni Egyetem. Az az érvük, hogy fiatal vagyok, és nem kéne még önállóan élnem - ez ugye albérlet esetén áll fenn, erre javasoltam a kollégiumot, amit élből elutasítanak (sokan vannak, nem fogok tudni tanulni, nem tetszene). Mivel nem vagyok túl barátkozós, ezért félnek, hogy ha ők nem küldenek el szórakozni, kimaradok mindenből (erre szintén javasoltam a kollégiumot).

Mi Pesten lakunk, itt van ugye az ELTE, ahova szintén mehetnék, de én Debrecenbe szeretnék járni régóta.

Vannak megtakarításaim, viszonylag sok, amiből egy félévig mindenképp fenn tudnám tartani magam, a második félévben pedig, ha már a kezdeti "sokk" enyhült, és berendezkedtem, látom az órarendem, az időbeosztásom, tudnék dolgozni.

2015. júl. 12. 10:52
 5/7 anonim ***** válasza:
25%

Wow, 17 évesen kezded az egyetemet?


Akkor érvelj nekik pont ezzel! Más nagykorúan kezd, így a szüleik, ha anyagi akadály nem merül fel, nem is korlátozzák őket, mert nem is tehetik meg. Ne fordítsák ellened pont azt, amiről nem tehetsz!

2015. júl. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Hogy mennél már egyetemre, mikor 18 év alattit nem vehetnek fel? Ha szeptember 2.-án lennél 18 akkor se vehetnének fel.
2015. júl. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ezt is felhozták, hogy még úgyis van egy évem, nem értik, hova a sietség.

De, felvehetnek, csak a szülőnek/gondviselőnek kell aláírnia a papírokat.

2015. júl. 12. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!